Guild Wars 2
JerryJerry
Üye
"First, free accounts start with fewer character slots and bag slots than the paid version of the game. But they still get the full complement of slots as soon as they buy Guild Wars 2: Heart of Thorns.

Second, free accounts have some chat restrictions and economy restrictions so that they can’t be used to disrupt the game for other players. Free accounts can use local chat and whispers, but not map chat. With whispers, they can both start new conversations and reply to existing conversations but are limited to starting new conversations no more than once every 30 seconds. Free accounts can buy and sell common goods on the trading post. They can’t mail gold or items directly to other players, trade gold for gems, or access guild vaults.

Third, free accounts have some restrictions to prevent them from skipping ahead to places where they could be used to disrupt the game. They must play to level 10 before leaving the starter zones, to level 30 before using LFG, and to level 60 before using World vs. World. They can play PvP immediately but must get to rank 20 before using custom and unranked arenas."

Bayağı f2p. Bu kısıtlamalar dışında tüm oyunu oynayabilirsiniz.
NesteressNesteress
Üye
F2P diğer her türlü yöntemden 100 kat daha karlı olduğu için her online oyunun kaçınılmaz sonu artık. İnsanlar oynamak için para vermek yerine diğer oyunculardan daha üstün olmak için para vermeyi tercih ediyor. Oyuna belki yeniden başlarım diyordum da neyse artık.
BiqBossBiqBoss
Üye
Bundaki f2p sistemi farklı yalnız. Pay to win mantığı yok burada. Bir çok kısıtlaması var.
https://www.reddit.com/r/Guildwars2/comments/3iv7fk/guild_wars_2_free_to_play_confirmed/

Adamlar oyun bedava denensin ek paket alınsın diye böyle bir atağa kalktı sanırım. Çünkü GW2 ilk oynayanlar için ciddi özendirici bir oyun. Bedava oynayan adam kendini zorunda hissedip eninde sonunda full sürüme geçer oyun topluluğuna katılmak için.
sawwormsawworm
Üye
Raid'ler bugün geliyor, değişik buildler denemenin zamanı <3
S0lidGamerS0lidGamer
Üye
Oyuna başlamayı düşünüyorum da acaba oyunun şu anki durumu hakkında bilgisi olan var mı genelden şöyle swlerin oyuncuların durumu F2P sisteminin nasıl olduğunu falan kısacası genel anlamda oyunun şu anki halinin nasıl olduğunu anlatacak var mı ?
SevişenBoğaSevişenBoğa
Üye

Oyuna başlamayı düşünüyorum da acaba oyunun şu anki durumu hakkında bilgisi olan var mı genelden şöyle swlerin oyuncuların durumu F2P sisteminin nasıl olduğunu falan kısacası genel anlamda oyunun şu anki halinin nasıl olduğunu anlatacak var mı ?

Valla bro ben 2,5 hafta önce başladım. Bildiğin yani, oyun akıyor. Ateş ediyor anlayacağın. Görev sistemi, event sistemi falan oyun bildiğin canavar. 4-5 arkadaş toplandık girdik; fakat oyun öyle bir akıyor ki, hepimiz farklı yerlerdeyiz şu an. Arada bir buluşuyoruz.

Valla, F2P kısmına gelecek olursak, öyle seni rahatsız edecek bir nokta yok. Sanırım birkaç oyun içeriğinden ve bir skill bölümünden mahrum kalıyorsun. Ve elbette "personel story" kısmını takip edeceksen, -sanırım- belirli chapter'lar paralı. Ama bunlar pek iç karartmasın. Fakat, mesela "/map" komutu ile yazmak (yani haritadaki herkes ile genel konuşmak) için bile paralı sürümü almamızı istiyor. İlginç tabi o mevzu. Ama gene de oynatıyor kendini. Türkiye'de döndüğüm vakit, çakarım ben bundan bir tane, dursun köşede.

Beğenenler: phd

phdphd
Üye
Oyunun son halini görmek ve bu yılki wintersday aktivitelerini yapmak için tekrar yükleyeyim dedim ve tekrar sardı. Ek paketi bir ara indirime girmiş tekrar girerse basabilirim düğmeye.

İçerik miktarı vs. eleştirilebilir ama dövüş sistemi çok keyifli bir MMO için. wow, tortanic gibi oyunlardaki düğmeye bas muhteşem şeyler olsun abukluğuyla from software'in ağır ama tatmin edici dövüş sisteminin arasında bir yerde. Tabii ki From oyunları çok daha fazla dikkat ve beceri istiyor ama bu da idare eder. Onun dışında da, her gün saatlerce gecelerce oynamak uykusuz kalmak için değil belki ama haftada birkaç kez girip birkaç saat ayırıp iki kafa kırmak için ideal bir yapısı var, önceki sayfalarda da konuşmuştuk bunu.

F2P konusunda da, cevap çok geç olacak ama kısıtlamaları çok rahatsız edici değil diyor deneyenler, Boğa da değinmiş zaten.

Tüm F2P kısıtlamaları şurada:

https://wiki.guildwars2.com/wiki/Account#Free_accounts

Ve elbette "personel story" kısmını takip edeceksen, -sanırım- belirli chapter'lar paralı. Ama bunlar pek iç karartmasın. Fakat, mesela "/map" komutu ile yazmak (yani haritadaki herkes ile genel konuşmak) için bile paralı sürümü almamızı istiyor.

Hikayenin yeni bölümlerini açmak için yayınlandıktan sonra oyuna girmek yeterli. İki hafta süre var kaçırmamak için. Kaçırırsan sonradan gem harcayıp açıyorsun. F2P oyuncular oyun içi altını gem'e çeviremediği için para harcamak zorunda ki iş o noktaya gelirse bölüm için gem almak yerine oyunu satın almak çok daha hesaplı olacaktır zaten.

/map olayı da daha çok altın satan sitelerin reklamını yapan çığırtkanlara karşı, F2P oyuncular arada kaynıyor ister istemez.
phdphd
Üye
Heart of Thorns aldım.

Yeni haritalar içinde kaybolunacak kadar büyük ve detaylı, üstüne de gliding, jumping pad gibi platform öğeleri lezzet katmış ama bunları açmak için belli şeyler yapmak zorunda olmak, paketle gelen commander, viper, wanderer gibi kombinasyonlara biraz zor ulaşılması oyunun çıkışındaki "istediğin içeriği istediğin kadar oyna" felsefesine biraz aykırı olmuş. Durup soluklanayım, manzara seyredeyim diye bir şey yok. Tam bir keşmekeş. Herkes sürekli event kovalıyor. Kendimi Burning Crusade'de bir sürü faction'la reputation farmlar gibi hissettim. Amelelik ve farmlama miktarı oradaki kadar fazla değil ama yine de gereksiz. O kalabalığın olumlu tarafı, haritaların sürekli dolu ve faal olması, etrafta sürekli yardımcı olan birilerinin olması.

Sonraki seviyeler uğraştırsa da temel gliding hemen açılıyor. Eski haritalarda da kullanılabilmesi hoş olmuş, eskiden ulaşmanın zor hatta imkansız olduğu yerlere süzülerek gitmek zevkli.

Elite spec olarak dragonhunter, berserker ve reaper'ı deneyebildim. Herkes scrapper'ı övüyor diye level 80 boost hakkımı engineer'a kullandım ama oynamadım hiç, öylece duruyor.

WvW aynı tas aynı hamam, zaten HoT almadan da oynuyordum ve yeniliğe pek açık bir mod değil ama insan yine de bir şeyler bekliyor. PvE'de grind ve amelelik isteyen bazı şeyler WvW'den görece makul bir şekilde edinilebiliyor, o çok güzel. Bir de ascended silah ve zırhlar fazla masraflı olmayan bir şekilde değiştirilebiliyor diye değiştirdim. Dragonhunter WvW'de takım oyunu için standart guardian kadar iyi değil demişlerdi bana da öyle geldi. Şuna yakın bi build kullanıyorum WvW'de

http://metabattle.com/wiki/Build:Guardian_-_AH_Frontliner

Bundan sonra da şu buildle WvW yaparım biraz, fena durmuyor

http://metabattle.com/wiki/Build:Warrior_-_DPS_Berserker
phdphd
Üye
Heart of Thorns 8 Şubat'a kadar resmi sitede yüzde 50 indirimli.

Gönül rahatlığıyla tavsiye edemiyorum ama düşünen varsa, indirim bekleyen varsa buyursun

Başlığı da ele geçirdik iyice ha
Sifon
Üye
Ben dönmek istiyorum esasında da hem gvg pvpnin stresini gerçekten özlemedim hem de oyuncusu sayısı harbi düşmüş baya.
discussioncontroller