Guild Wars 2
Savada
Üye
sawworm dedi:

"higher leveled players will be debuffed in areas that are intended for lower leveled players; an example has been given of a level 20 player entering a level 5 area, effectively getting his level down to just 8, allowing him or her to replay or complete missed content in that particular area, without feeling over-powered, and without threatening lower leveled players in the means of having fun."

Guild Wars'da o bölgeleri zaten yüksek level olduktan sonra "Hard Mode"da oynayabiliyorduk.Sadece moblar güçleniyordu ve bütün questler de aynı kalıyordu.Ayrıca böyle olunca running'de olmayacak.Running olmayınca da ilerideki bölgeleri farklı bir karakterimize açmak istiyorsak daha önce yaptığımız görevleri yapmak zorunda kalacağız.Herkes de aynı görevi 3-5 defa yapmayı sevmeyebilir.Bu biraz kötü olmuş bence.
sawwormsawworm
Üye
Benim için gayet güzel bir özellik, düşük level'lı biri olarak yüksek level'a sahip birinin gelip oyun zevkimin içine etmesini istemiyorum. İyi düşünülmüş debuff olması.
AgnusDei
Üye
sawworm dedi:

Benim için gayet güzel bir özellik, düşük level'lı biri olarak yüksek level'a sahip birinin gelip oyun zevkimin içine etmesini istemiyorum. İyi düşünülmüş debuff olması.

Ama gerçekçi değil.
sawwormsawworm
Üye
AgnusDei dedi:

Ama gerçekçi değil.

Evet değil, ama oyunda bir denge sağlanıyor böyle olunca, herkesin şikayet ettiği bir şey değil mi zaten yüksek level'a sahip birinin düşük level bölgede cirit atıp, önüne gelen yaratığı tek vuruşta kesmesi, boss'ları tek vuruşta alması. Olabilecek event'ların da anlamı kalmazdı öyle olursa.
AgnusDei
Üye
sawworm dedi:

Evet değil, ama oyunda bir denge sağlanıyor böyle olunca, herkesin şikayet ettiği bir şey değil mi zaten yüksek level'a sahip birinin düşük level bölgede cirit atıp, önüne gelen yaratığı tek vuruşta kesmesi, boss'ları tek vuruşta alması. Olabilecek event'ların da anlamı kalmazdı öyle olursa.

Aynı firmaya ait olan aion da buna bir çözüm bulunmuştu. yanında yüksek lv li bir varsa, düşük lv li oyuncu çok az ya da hiç lv alamıyordu, yükse lv li arkadaşın yardımı ile yapılan görevlerde. Yine ayni çözüme gidilebilirdi aslında.
sawwormsawworm
Üye
Gene de düşük level'a sahip oyuncuların oyun zevki suistimal edilir, sorun yüksek level ya da az level meselesi değil ki, over-powered olmuş oyuncuların yanında çelimsiz hissetmek. Kill steal yapıldığı sürece oyundan da soğur düşük level sahibi kişiler.

Aion'daki Leeching'i engelleme olayı evet güzel bir yöntem ama, oyuncuların zevkini kaçırmak için bölgeyi ele geçiren, bi kazancı olmasa da her canavarı kesen yüksek level oyuncuları görmek istemem şahsen.
ozzygeo
Üye
ben birazdan girebilirim oyuna giren olursa :)
AgnusDei
Üye
ozzygeo dedi:

ben birazdan girebilirim oyuna giren olursa :)

Tekrar yükleteceksiniz bana o 4 kutuyu :D lv 20 necromda var yüklesem mi ki? Ah Göker ah, soktun beni bir işe, sonra kaçtın gittin :D
Savada
Üye
AgnusDei dedi:

Tekrar yükleteceksiniz bana o 4 kutuyu :D lv 20 necromda var yüklesem mi ki? Ah Göker ah, soktun beni bir işe, sonra kaçtın gittin :D

Yükle işte abi :D.Gelin biraz Hard Mode'da görev yapalım, eğlenelim :).Şu an oyundayım hatta gelmek isteyen gelsin.Redin Jalipo karakterimin adı.

Edit:

Ozzygeo abi sen girdin ben sana sana mesaj yazıyorken çıktın olmadı böyle :(
ozzygeo
Üye
ben girdim ş an ekledim redin jalipoyu aksamları girerim coğunlukla7 gibi su an girdim :D
discussioncontroller