Titan Quest Yapımcıları Sunar: Grim Dawn.
Blackworms
Üye
[center]“GRIM DAWN”
[img width=780 height=161]http://img840.imageshack.us/img840/8205/gdheaderboxtop.jpg[/img]

[img width=292 height=106]http://img718.imageshack.us/img718/5424/bodylogolong.jpg[/img]

TITAN QUEST'İN YAPIMCILARINDAN! YENİ BİR STÜDYO, YENİ BİR DÖNEM, YENİ YAPIMLAR...
[/center]

Yapımcı: Crate Entertainment
Çıkış Tarihi: 2011 3. çeyrek
Tür: Action, RPG
Sitesi: Tıklayınız
Fiyat: Normal Edition: 20 $ - Epic Edition: 32 $ - Legendary Edition: 42 $

[img width=531 height=405]http://img251.imageshack.us/img251/7928/123na.jpg[/img]

Oyun hakkında açıklanan bilgiler;

• Oyunun yapımında Titan Quest'in grafik motoru kullanılıyor.
• Oyunda hava değişiklikleri oynanışı etkileyecek.
• NPC'ler ile yaptığımız konuşmalar görevlerdeki gidişatımızı etkileyecek.
• Etraftaki nesnelerle etkileşime geçebileceğiz.
• 5 Farklı yetenek ağacı olacak ve biz bunlardan iki tanesini seçip ilerleyebileceğiz.
• Titan Quest gibi Co-Op olarak oynanabilecek.
• Çeşitli materyalleri toplayıp efsanevi eşyalar yaratabileceğiz.
• Farklı NPC grupları olacakmış ve bunlardan hangilerini desteklersek o NPC grubuna ait yeni görevler ve eşyalar gelecek.
• DLC paketleri olacak.

Görüntüler Pre-Alpha'dır.

Haberi aldığımda inanılmaz sevinmiş ve hemen atak yapmıştım forumlarına doğru. Crate Entertainment ekibi, Titan Quest ile yakından ilgili hâlâ. Hayranlarının tüm söylediklerini dikkate alan, sıcakkanlı ve yetenekli kişilerden oluşuyor. Forumlara girdiğinizde ne demek istediğimi anlayacaksınızdır. TQ öyle bir yer etmiş ki, yeni yetenek ağacının ne şekilde olacağını plânlarlar iken, TQ'da mevcut olan yetenekler örnek gösterilip, taban alınıyor. Oyunun teknolojisi, her oyuncunun beklediği düzeyde olacak kuşkusuz. Zira, bir hayranın oyunda olmasını istediği özellikleri sıraladığı iletiye 'zaten bunların hepsi oyunda mevcut' şeklinde açıklama yapan ekip üyesi, bu konuda ciddiyse 2011 yılında iyi vakitler geçirebileceğiz gibi. Aynı zamanda fizik motoru da gelişmiş olacak ve çoğu duvar, mezar vs. gibi şeyler yıkılabilir olacak.

Değişik diller konusunda şu an için pek fazla açıklama yapmıyorlar, fakat profesyonel çevirmenlerin yaptıkları öneriler sonucunda, oyunun sahip olacağı .text dosyasının düzenlenebilir nitelikte olacağı ve bunun sahip oldukları 'Conversation Editor' ile çok rahat şekilde yapılacağını dile getiriyorlar. Değişik bir yapım olacak vesselam ve ben de erkenden alacağım. Hem Credits bölümünde isminiz yazar, hem de stüdyonun kalkınmasını sağlayıp olası bir Titan Quest 2 için umutları çoğaltmış oluruz -ki hayranların aklında olan tek şey, Iron Lore döneminde iptal edilen TQ2.  Tıpkı benim gibi. :)

'What are all these boxes for?!' konusu da çok eğlenceli forumdaki. Severler göz gezdirsin kesinlikle. :)
[img width=480 height=494]http://www.grimdawn.com/screenshots/2010mar18_charscreen.jpg[/img]
Vault
Üye
Resimler gerçekten etkileyici gözüküyor.Diablo 3 ün yayınlanan videolarda ki grafiklere bakınca bu daha gerçekçi gibi geldi bana.Diablo 3 biraz fazla renki gibi:)
SnakeSnake
Üye
diablo III'ün gölgesinde kalmaz umarım.

üste: diabo'ya laf yok =)
baklawah
Üye
güzel haber. diablo 3 zaten alınacak ama bir alternatif de fena olmaz hani! zaten oyun şu halde bile gayet iyi görünüyor, ekip dediklerini gerçekleştirirse tadından yenmez bunun. "epic fan edition" bana da mantıklı geldi, ama biraz bekleyelim bakalım.
TheodrienTheodrien
Mod
Titan Quest'in motoruyla böyle grafikler yapabilmeleri güzel olmuş. Eski bir motordu sanırsam.
creiGncreiGn
Üye
Evet oldukça eskiydi, yanılmıyor isem 2007 olması lazım. Ve o motorla böyle grafikler yapıyor olmaları müthiş. Gerçi zamanının çok ilerisinde ve inanılmaz başarılı bir grafik motoruydu; grafikler, optimizasyon ve fizik modellemesi mükemmeldi oyunda.

Diablo III elbette alınacak ama, bu oyun da mutlaka oynanması gereken bir hack n slash olacak. Yayınlanan materyal ve bilgilere bakınca daha derli toplu ve yoğun bir oyun olacağı da ortada.

Ve grafikler mükemmel görünüyor.
comansnala
Üye
Titan Quest'i zamanın da buglı buglı oynayamayıp,bırakmıştım ,1-2 ay önce orjinalini + exp.ini uygun fiyata buldum aldım ,bitirmeme az kaldı. Bence grafikleri bu devirde bile halaa çok başarılı ,o yüzden bu oyunun grafiklerine hiç şaşırmadım.Ortamlardaki atmosfer çok sağlam gözüküyor ,biraz daha karanlık ,hatta korku temalı bir oyun olur inşallah,daha ilginç olur. Bir de gerçekten dedikleri gibi sadece hack&slash olmayıp güzel ve bol ryo öğeleri eklerlerse tadından yenmez bu oyun.
PLANESWALKERPLANESWALKER
Üye
Sadece steam ve benzeri platformlardan satışa sunulmasa keşke.Direk kutulu olarak da satılsa kesin alırım.
creiGncreiGn
Üye
Şu adamları çok seviyorum, işlerini cidden iyi yapıyorlar. Oyun sadece direct-download olmaz da kutulu olarak satışa çıkarsa legendary edition almayı düşünüyorum.
FaironFairon
Üye
Oyun çok güzel gözüküyor. Zırh-silah tasarımlarıda oldukça hoşuma gitti.(Çok nadir beğeniyorum genelde RPG türündeki oyunların zırh-silah tasarımlarını, çoğu oyunda fantastik bir şeyler yapıcaz aşırı abartılıyor genelde zırhlar) Çıktığında alınacaklar listesine girdi gibi.

Bu arada paket içerikleri süper, ayrıca creditte isim yazma olayı çok güzel bir düşünce olmuş. Normal Edition'da ki "Knowing you made the world a little better" içeriğide ayrıca on numara olmuş :P
bodo
Üye
Titan Quest hakkı yenmiş bir oyundu. Özellikle Torchlight'ın geçen sene gördüğü ilgiye bakarsak. Eksi yanları ise sürükleyici olmayan konusu ve görevlerin çok benzer ve sıkıcı olmasıydı. Sadece bunları düzeltip diğer özellikleri Titan Quest'ten alsalar bile yeter ama yukarıda okuduklarım bunun da üstüne çıkacaklarını gösteriyor. Aslında oyunu şimdi almak isterdim ama Steam'deki arşivi bekleyeceğim.
discussioncontroller