Wolf Castle [The Ultimate Epic WereWolf Parody] Yeni Gün Salı
SnakeSnake
Üye
arkadaşlar bodo'nun yeterlilik sınavları için ankara'ya gitmesi gerekiyormuş o yüzden boş yere linç olmaması için geçici olarak yedeklere aldık kendisini. döndüğünde devam edecek. black dino ranger da internet bağlantısında sorun yaşadığı için bu akşam katılamayacakmış.

yeni tur için hikaye hazır. görevler üzerinde çalışıyoruz. bir - iki saat içinde oyunu başlatacağız inşallah.
LovermanLoverman
Üye

Ay hep de aynı numara, kurt olan illa ki yapar şunu bir.

,

kurt ithamlarını yapan kişileri listeye alıyorum.  8) sabredin. ahah. klasik taktik hiç değişmiyor di mi? Direk, "kurtsun sen!"

Ezel'e ben de gidebilirim. Ama gitmeye de bilirim. D: Ezel bu, belli olmaz.

Kurtlar Vadisi başlayınca ne olucak ahah? Vadiye gidenleri linç mi ediceniz? D: D:
Cyborn
Üye
Bekliyoruz efendim :D
SnakeSnake
Üye
-wolf castle’ın önceki bölümlerinde-

camelot’a gelen bir grup gezgin’in yaptığı büyü sonucu tüm halk kurtadama dönüşmüş, bu felaketten kurtulmayı başarabilen özel rollü iyilerse Kral Arthur’un çağrısına uyarak şato’ya sığınmışlar fakat Arthur’un da bir kurtadama dönüştüğünü görerek bir tuzağa hapsedildiklerini anlamışlardı. Arthur tam saldırıya geçeceği esnada Merlin bir anda ortaya çıkıp kahramanlarımızı kendi kütüphanesine kaçırmış ve onlara büyü kitabını bulmaları gerektiğini söylemişti. gezginler sadece halkı değil, içindeki her şeyle şato’yu da büyülemişlerdi. bu sebeple kitabı bulan kahramanlarımız Merlin’in büyülü sözcükleri söyleyerek kendisini bir fareye çevirmesini şaşkınlıkla izlemişlerdi. son anda yardımlarına yetişen kralın şarlatanı ve Merlin’in kargası Salomon sayesinde kahramanlarımız kitabı yeniden ele geçirerek Merlin’i eski haline çevirmeyi başarmışlardı. fakat şato’da başlarına gelmeyen de kalmamıştı. ve tüm bunlar yetmezmiş gibi Merlin yaptığı büyüler sonucu iyilerin arasında kurtadamlar olabileceği ihtimali ile yüz yüze kalmıştı. fakat yapılan büyü yüzünden kimliklerini tespit edemiyordu. bu sebeple iyileri bir araya toplayıp içlerindeki tehlikeden onlara da bahsetti. ve ilk gün için herkesin linç oyu vermesi gerektiğini söyledi ve bir linç büyüsü üzerinde çalışmalara başladı. linç oları verildiğinde Merlin büyülü sözleri söylemeye başladı ve vahşi bir heavy çağırdı fakat heavy galadriel’le birlikte geri alan herkesi de biçti. Merlin bir kez daha fail olmuştu. fakat daha önce ekibi tekrar diriltebilmek için şu sumon ettiği ilginç giyimli ve deli danalar gibi koşturan adamın icabına bakmalıydı. büyü kitabını açarak büyülü sözleri okumaya başladığında bir sentry gun belirdi ve heavy acı bir biçimde can verdi. Merin asasını tekrar yere vurdu ve tüm ekip tekrardan hayattaydı fakat hepsi sadece ve sadece Merlin’i linç etmek istiyorlardı.

-şimdi-

içlerinden biri atılarak: “bak ihtiyar, artık fazla olmaya başladın. bizimle oyun oynamayı bırak. bu lanet şatodan kurtulmak için daha ne kadar ölüp ölüp dirilmemiz gerekecek ha?” diye çıkıştı Merlin’e.

fakat Merlin cevap vermedi hiç. onun yerine ufak bir büyü yaptı Camelot’un eski halini, barış ve huzur dolu halini yansıtan,

“inanın bana ben de en az sizler kadar bu büyüyü çözüp hepinizin normal hayatlarına dönmenizi istiyorum. fakat unutmayın ki sizler özel güçlü iyilersiniz. sizler seçilmiş kahramanlarsınız. güçlerinizi birleştirip çıkış yolunu bulabilecek kadar güçlüsünüz. o yüzden sızlanmayı bırakıp artık sorunlarımızı çözüme kavuşturacak yöntemler üzerinde çalışmalıyız. yaptığım büyüler üzerinde daha fazla çalışmam gerekiyor. ben çalışmalarımı sürdürürken kargam Salomon sizlere yardımcı olmaya çalışacak. tabi bir de şu şarlatan var. bunun yanında sizler için özel olarak büyülü parşömenler hazırladım. merak etmeyin bunları ters tepki verebilme ihtimallerine göre koruma büyüsü altına aldım fakat yine de neler olabileceğini bilmem imkansız o yüzden dikkatli kullanmalısınız. bu arada sizleri gruplara ayırmam gerekecek. çünkü hepinize yetecek kadar parşömen hazırlayamadım. grup isimlerini yazdığım liste burada. fakat sizleri uyarmalıyım, aranızdaki kurtadamların kimliklerini ne yaptıysam da öğrenemedim o yüzden takım arkadaşlarınız içerisinde kurtadam olabilir. birbirinize karşı dikkatli olun. ama asıl dikkat etmeniz gereken tehlike bu şatonun kendisi, bunu da unutmayın.”

grup listesi

1. takım

UtherLigthbringer
Gord10
mrsandman
stabilo
Xaciall

2. takım

Relentless
bodo (geçici yedek)
Nathaniel
Loverman
Mad Dok
XFire1994

3. takım

Marked One
Tyrael
Galadriel
Cyborn
herobeyyyyyy
sayi50

Merlin konuşmasını bitirdiği anda gruplar kendilerini bir anda şatonun farklı bölümlerinde buldular. ilk grup her yeri aynalarla dolu bir bölümdeydi. ikinci grup ise tam bir labirentin ortasındaydı ve etraftan kurtların uluma sesleri geliyordu. üçüncü grup ise kendisini her iki yanında kapılar bulunan uzunca bir koridorda bulmuştu.

end of rp

ek kurallar:

- linç etme mantığı klasik kurtadam oyunundaki mantıkla aynı olacak. gruplara ayrılmanız herhangi bir şeyi değiştirmedi yani.

- her gruba ayrı görevler ve yan görevler verilecek. yan görevler size öm ile bildirilecek. ana görevler her grup için belirtilecek.

- elinizdeki parşömenleri tur içinde sadece bir defalığına kullanabileceksiniz. eğer bir turda parşömenleri kullanmazsanız sonraki tura kullanmadığınız hakkınızı aktaramazsınız.

- görevler grup sırasıyla oynatılacaktır.

- fakat oyunumuz bir “live-action” olduğundan klasik kurtadam oyunlarındaki klişelere takılmanıza gerek yok. yani linç olayları hikayenin ilerlemesine bağlı olarak gerçekleşecektir. sizler yine üç günde bir linç olacakmış gibi linç oylarınızı vereceksiniz fakat lnçlerin gerçekleşmesi hikayenin gidişatna bağlı olacak.

- her takımın oynama süresi gerçek hayattaki bir güne tekabül etmektedir (tam 24 saati doldurmak şart değil elbette). dolayısıyla her üç günde bir linç gerçekleşecektir.

görevler

her takımın öncelikli görevi içine düştüğü tuzaktan kurtulmaktır. yan görevler ayarlandıklarında takımlara bildirilecektir.

1. takımdan black dino ranger bu akşam ve yarın oynayamayacak, bağlantı problemleri olduğu için. 2. takımdan bodo’nun da sınav için ankara’ya gitmesi gerekiyormuş. bu arkadaşlar haricindeki herkesi oyunda aktif bir biçimde görmek istiyorum. anlayacağınız üzere karışıklığı engellemek adına sizleri gruplara böldüm çünkü frp’ye dayalı bir oyun oynatmaya çalışıyorum. bu sebeple hepinizin az da olsa rp’ye dahil olmasını istiyorum. görevleri hikayeye yedirebilirsem ve yeterli düzeyde katılım da gerçekleşirse oyunu bu mantık üzerinden uzunca bir süre oynatmak istiyorum. ha eğer her iki konuda da çuvallarsam oyunu klasik kurtadam oyununa çevirip o şekilde devam edeceğiz, ben de gün sonlarını yazacağım. gazamız mübarek ola.

oyun resmi olarak yarın başlayacaktır. 1. takım oyuncuları yarın saat kaçta hazır olabileceklerini yazarlarsa ben de o saatte oyunu başlatacağım.
RelentlessRelentless
Üye
Snake dedi:

2. takım

Relentless
bodo (geçici yedek)
Nathaniel
Loverman
Mad Dok
XFire1994

3. takım

Relentless
Tyrael
Galadriel
Cyborn
herobeyyyyyy
sayi50

Ov yea, aynı anda iki farklı yerde oluyorum, fizik kurallarını alt üst ediyorum yine 8)
LovermanLoverman
Üye
Relentless iki takıma düşmüş.
SnakeSnake
Üye
tamam hallettim şimdi. ufak bi yanlışlık olmuş. kusuruma bakmayın.
Black Dino RangerBlack Dino Ranger
Üye
Yarın 21:00'da oyuna hazır olurum.
RelentlessRelentless
Üye
Hadi şenlik başlasın, girelim birbirimize!
Xaciall
Üye
Ben de 22:00 22:30 arasında burda olabilirim.
discussioncontroller