Wolf Castle [The Ultimate Epic WereWolf Parody] Yeni Gün Salı
SnakeSnake
Üye

grup listesi

1. takım

UtherLigthbringer
Gord10
mrsandman
stabilo
Xaciall

2. takım

Relentless
bodo (geçici yedek)
Nathaniel
Loverman
Mad Dok
XFire1994

3. takım

Marked One
Tyrael
Galadriel
Cyborn
herobeyyyyyy
sayi50

Merlin konuşmasını bitirdiği anda gruplar kendilerini bir anda şatonun farklı bölümlerinde buldular. ilk grup her yeri aynalarla dolu bir bölümdeydi. ikinci grup ise tam bir labirentin ortasındaydı ve etraftan kurtların uluma sesleri geliyordu. üçüncü grup ise kendisini her iki yanında kapılar bulunan uzunca bir koridorda bulmuştu.

end of rp

ek kurallar:

- linç etme mantığı klasik kurtadam oyunundaki mantıkla aynı olacak. gruplara ayrılmanız herhangi bir şeyi değiştirmedi yani.

- her gruba ayrı görevler ve yan görevler verilecek. yan görevler size öm ile bildirilecek. ana görevler her grup için belirtilecek.

- elinizdeki parşömenleri tur içinde sadece bir defalığına kullanabileceksiniz. eğer bir turda parşömenleri kullanmazsanız sonraki tura kullanmadığınız hakkınızı aktaramazsınız.

- görevler grup sırasıyla oynatılacaktır.

- fakat oyunumuz bir “live-action” olduğundan klasik kurtadam oyunlarındaki klişelere takılmanıza gerek yok. yani linç olayları hikayenin ilerlemesine bağlı olarak gerçekleşecektir. sizler yine üç günde bir linç olacakmış gibi linç oylarınızı vereceksiniz fakat lnçlerin gerçekleşmesi hikayenin gidişatna bağlı olacak.

- her takımın oynama süresi gerçek hayattaki bir güne tekabül etmektedir (tam 24 saati doldurmak şart değil elbette). dolayısıyla her üç günde bir linç gerçekleşecektir.

görevler

her takımın öncelikli görevi içine düştüğü tuzaktan kurtulmaktır. yan görevler ayarlandıklarında takımlara bildirilecektir.

2. takımdan bodo’nun, sınav için ankara’ya gitmesi gerekiyormuş. bodo haricindeki herkesi oyunda aktif bir biçimde görmek istiyorum. anlayacağınız üzere karışıklığı engellemek adına sizleri gruplara böldüm çünkü frp’ye dayalı bir oyun oynatmaya çalışıyorum. bu sebeple hepinizin az da olsa rp’ye dahil olmasını istiyorum. görevleri hikayeye yedirebilirsem ve yeterli düzeyde katılım da gerçekleşirse oyunu bu mantık üzerinden uzunca bir süre oynatmak istiyorum. ha eğer her iki konuda da çuvallarsam oyunu klasik kurtadam oyununa çevirip o şekilde devam edeceğiz, ben de gün sonlarını yazacağım. gazamız mübarek ola.

oyun resmi olarak başlamıştır. 1. takım oyuncuları toplandıklarında oynatmaya başlatacağım.

Hadi şenlik başlasın, girelim birbirimize!

iyi güzel diyosun da katılım yok ki. yani birinci takım üyeleri toplanmadan ben buraya bi hikaye koysam da bir işe yaramaz. oynatacak kimse yok daha ortalıkta.
stabilostabilo
Üye
Abi yalnız şöyle bir sorun var, bu haliyle bir forum oyunundan çok irc oyunu olmuş bu. Yani herkes burada olacak da başlayacağız oyuna, gerçekleşmesinin çok zor oluşunu geçtim "forum oyunu" mantığına ters bu. Düzgün işlemesi çok zor yani sürekli sorunlar çıkacak karşınıza.

Snake dedi:

kargam Salomon

Ahaha nasıl bi kuş ismi bu ya? :D
SnakeSnake
Üye
stabilo dedi:

Abi yalnız şöyle bir sorun var, bu haliyle bir forum oyunundan çok irc oyunu olmuş bu. Yani herkes burada olacak da başlayacağız oyuna, gerçekleşmesinin çok zor oluşunu geçtim "forum oyunu" mantığına ters bu. Düzgün işlemesi çok zor yani sürekli sorunlar çıkacak karşınıza.
Ahaha nasıl bi kuş ismi bu ya? :D

valla başka türlü nasıl parodisini yapabilirdik ki bilemiyorum stabilo? yani en olmadı zaten forum oyununa çevireceğim, başka çarem kalmazsa. ama 4 kişi falan katılsa yine güzel eğlence çıkar diye düşünüyorum.

kuzgun'un adını hiç sorma. öyle sallamasyon ki :rofl: bu
Black Dino RangerBlack Dino Ranger
Üye
Buradayım ve hazırım.
stabilostabilo
Üye
Evet, ben de hazır gibiyim.
Nathaniel
Üye
Hazırım ben de.
SnakeSnake
Üye
valla ne yazacağımı şaşırdım arkadaş ya. :sick:

öncelikle oyuna ilgi gösteren az sayıdaki arkadaşa teşekkür etmek ve kendilerinden özür dilemek istiyorum. forumda onca kurtadam oyunu oynandı ve en son oynanan kurtadam oyununda msn'de konuşurken, konuştuğum kişilerin çoğu oyunun bir yerden sonra sıkkınlık vermeye başladığını dile getiriyordu. çünkü yaptığımız her şey aynıydı. gün sonuna kadar birbirimize sataşıp gün sonunda da benzer efektlerle birini linç ettirmek sıkıcı geliyordu. bunun için diğer oyunun sonlarına doğru oynayanları hem eğlendirebileceğimiz hem de “fail” yaşatabileceğimiz bir oyun üzerinde geyikler çevirmeye başladık. sazan olarak ben aklıma gelen bütün fikirleri lunod'la ve diğer arkadaşlarla paylaştım ve bu sazanlığım sayesinde oyun üstüme kaldı. şöyle ki oyunu en başta 3 dm olarak oynatacakken oyun başladığında lunod’la ikimiz kaldık. eh dm'lik ve frp deneyimim sıfır olduğundan biraz tedirginlik vardı doğal olarak. oyunun ilk bölümünü bu havada oynatmaya başladık size, fena da değildi hani ama oyunu hem daha kolaylaştırmak hem de hikayeyi daha güzel aktarabilmek amacıyla sizleri gruplara ayırdım ve her grup için de ayrı ayrı senaryolar oluşturdum. amacım her grubu sırasıyla oynatıp hepsini tek bir hikaye içinde farklı durumlarda oynatarak hikayenin daha iyi anlaşılmasını sağlamaktı. bu yüzden oyunun başlayabilmesi için grup üyelerinin çoğunlukta olmaları gerektiğini de özellikle belirttim. fakat şu anda birinci gruptan iki kişi, üçüncü gruptan da bir kişi hazır bulunmakta. bu durumda grup mantığını işletebilmem ve oyunu frp şeklinde oynatabilmem mümkün değil. o yüzden oyunu klasik kurtadam oyuuna çeviriyorum. şu andan itibaren klasik kurtadam oyunu oynarmış gibi oynayabilirsiniz. iki günde bir gün sonlarında hikayeyi yazmak için burada olacağım. tekrar özür dilerim. kusuruma bakmayınız. :'(
XFire1994
Üye
:(
SnakeSnake
Üye
valla yapabileceğim bir şey yok xfire'cım. ben de oynatmayı çok istiyorum ama forumda bu şekilde oynatmak zor stabilo'nun da belirttiği gibi. klasik kurtadam olarak oynayın ben yine gün sonlarında biraz dağıtmaya çalışıcam o sıradanlığı.
Gord10Gord10
Üye
Klasik kurt adama katılmayı isterim.
discussioncontroller