SWTOR Hakkındaki Sitemler
Ace9006
Üye
Forumları takip ediyorsanız hepiniz biliyorsunuzdur ki 2 konudan 1'i şikayet/sitem oluyor. Genellikle sınıflar hakkında bunların hepsi. Bioware o kadar çok açıklama yapmasa da belki düzelticekse de yine de merak ediyorum.

En önce Jedi Consular almayı düşünüyordum ama tabi DPS olmak için Double Bladed Lightsaber almak hevesimi kırdı. Healbot da olmak asla istemem. Sonra Trooper dedim, ama DPS olmak için kocaman büyük büyük silahlar veriyorlar, halbuki Commando dediğin küçük Blaster Rifle'la ilerler bomba falan filan atar. Burda tam tersi olmuş. Smuggler'ı zaten geçtim. Jedi Knight'da DPS şu an için iyi gözüküyor ama o da ilerlerde "lame" çıkarsa benim gibi bir Republic yandaşı light side manyağının Empire olması gerekicek. Empire'da SW ve SI mükemmel duruyorlar. Hatta Inquisitor'ın mor Double Bladed Lightsaber'ı çok mükemmel. Nedense Consular'a yakıştıramadım Staff falan.

Siz ne düşünüyorsunuz sınıflar hakkında? Şikayetiniz var mı?
TheodrienTheodrien
Mod
Sınıflar hakkındaki tek şikayetim, Jedi sınıfı olmamalıydı.
An Anonymous
Üye
Sitem mi istiyorsunuz: Oyunun MMO olması başlı başına hata. Bu oyuna "Star Wars MMO'su" diye bakınan hiçkimseyi görmedim ve duymadım, herkes "KotOR'un devamı" olarak ilgileniyor oyunla. SP bir oyunda büyük devrimler yapabilecekken MMO'ya hikaye eklemeyi tercih ettiler, iyi halt ettiler.
Requiem
Üye
Yıllardır yeni bir Star Wars MMO'su bekleyen bir çok kişi var. Özellikle eski SWG oyuncuları.
An Anonymous
Üye
Requiem dedi:

Yıllardır yeni bir Star Wars MMO'su bekleyen bir çok kişi var. Özellikle eski SWG oyuncuları.

Eski SWG severlerin TOR'da pek bir şey bulabileceklerini sanmıyorum, ikisi apayrı oyunlar çünkü. Ama belli ki yapımcılar da oyunu KotOR'dan ziyade filmlerin dönemine benzetmeye çalışıyorlar, öyle olmasa ikide bir Vader, Skywalker, Han Solo gibi isimleri tekrarlayıp durmazlar. Sanki bunları dönüp dolaşıp tekrarlayınca KotOR serisinden uzak ve bu oyuna SW MMO'su diye başlayacak olan insanların -ne kadar benzetilmeye çalışırsa çalışılsın- bildikleri Star Wars'tan tek bir karakterin daha doğmamış olmasından kaynaklanacak yabancılığı önleyebilecekler.
e.S
Üye

Sınıflar hakkındaki tek şikayetim, Jedi sınıfı olmamalıydı.

Beni mutlu ettin Theodrien, şu gezegende yalnız değilim demek !!!111!!!

SWG'yi fetret devrine bu soktu, burda baştan kokan bir balık var.
Crescent
Üye

Sitem mi istiyorsunuz: Oyunun MMO olması başlı başına hata. Bu oyuna "Star Wars MMO'su" diye bakınan hiçkimseyi görmedim ve duymadım, herkes "KotOR'un devamı" olarak ilgileniyor oyunla. SP bir oyunda büyük devrimler yapabilecekken MMO'ya hikaye eklemeyi tercih ettiler, iyi halt ettiler.

Ben SW MMO'su olarak bakıyorum oyuna ve hatta daha da sade şekilde MMO olarak bakıyorum. Neden Kotor'un devamı olarak bakılması gerekiyor anlayamadım. Hikayede devam ettirsin tamam diger ögelerinin tamamı MMO ögeleri olacak. Bu oyuna nasıl single mış gibi bakabiliriz ?

Şahsi fikrim single takıntısının artık sona ermesi gerekliligi. Kişisel almayın ama özellikle son 5 senede ön sırada WoW olmak üzere tüm MMO'ları ve MMO oynayan kitleyi kötüleyen bir karşı kitle varoldu. Ben Mass Effectini de, Fifa'sını da, Assassin's Creed'ini de, Team Fortress 2'sini de, WoW'unu da oynayan biri olarak bunun nedenini anlayamıyorum kusura bakmayın.

TF2 oynayan adama sordugunda WoW ne yahu rezillik oynanmaz diyor örnegin. İki oyuna da baktıgımda temellerinin aynı oldugunu görüyorum. TF2 daha fazla eglence WoW daha fazla amaç ve başarma hissi veriyor. Bu sidik yarışını bir çözebilsem.

MMO'lar artık oturmuş ve geri dönülemez çok çok çok kârlı bir pozisyon almış durumdalar. Öyle bir devirdeyiz ki herşeyin ama herşeyin MMO'su yapılabilir. Yeter ki başarılı olsun. Daha çıkmamış oyunlara ön yargıyla bakan bir dolu insan görüyorum.

İlk postu yazan arkadas bir söz de sana :)
Trooperların tamamı büyük silah taşımıyor. Özellikle Vanguardlara göz atmanı öneririm. Bahsettigin bombalar vs. hepsi oyunda mevcut. Smuggler'ı geçmişsin neden bilmiyorum, SI double blade'in rengini begenmişsin, lightsaberların renkleri ve hatta blasterların atış renkleri dahi degiştirilebilecek.
FaironFairon
Üye
Tahminimce smuggler ve haliyle bounty hunterı geçme sebebi bu iki sınıfın bir taraf seçmeye zorlanması. İki sınıfta başına buyruk takılmasıyla ünlüyken(ki genel olarak bu mesleğin gerekliliği buyken) birini Cumhuriyet diğerini İmparatorluk'a bağlı bırakma zorunluluğu aşırı saçma ve atmosferi baltalayan bir durum. Ha tabi başka sebeplerden dolyaı da geçmiş olabilir ama bana bu gibi geldi.
ArchAngel
Üye
Öncelikle; Consular'dan Sage'e gidersen healbot olmak ne demekmiş diyorum :) Şöyleki güzel specle Sageler öttürüyorlar şuanda.

Ben Jedi Shadow oynuyorum double-bladed light saberla. Yıllardır aradığım stealth classını buldum kendi adıma özellikle 20. seviyeden sonra çok keyifli olabiliyor, gizlenip saklanmayı sevenlere öneririm.

SWTOR hakkındaki sitemler diye girmişsin konuya ama sonradan olayı classa çevirmişsin, Shadow o kadar hosuma gitti ki 2 tane daha lvl 1 karakter yaparak isim ayırmaktan baska isim olmadi diger classlarla end game'i de yazarım ama biraz zaman alacak zira oyunun sceneriosunun hosuma gitmesi ve görevlerin hepsinin seslendirmeli oluşu beni ağır ağır ilerlemeye itiyor. 3 days 2 hours played time a girdiğim şu dakikalarda lv 27 olmam da ondandır :P

Şikayet olarak class bazında ne yazsam trollemiş olacağım dediğim gibi sadece bir class oynadım ve şahsi düşüncem oynadığım mmolar içerisinde (Aion, AoC, GW vs) bana en keyifli gelen stealth classıdır Jedi Shadow.

Ama PvP mini-gameler de level sınırının olmayışı (10 dan itibaren lvl 50 adamlarla da karsılasabiliyorsunuz) canımı biraz sıktı, Biochem'ci biri olarak pve de canımı fulleyen medpacler(potion) yapıyorum ama mini-gamede hp 3 katına çıkınca işe yaramaz oluyor ve karşınızdaki adamlarla hpniz ve Statlarınız hemen hemen eşitlense de skill bazlı olarak üstün oluyorlar gönül isterdi ki levelleri ayırsınlar belli aralıklarla.

Action House-Trader-oyunda Kiosk diye adlandırılmış; çok sakat. İnanılmaz kötü bi sistemi var. Almak istediğiniz itemın adını yazarak bulup alamıyorsunuz berbat. Hatta ben bu kadar kötü bi AH sistemi daha önce hiçbir oyunda görmedim o derece kötü, üzgünüm ama AH'den bir şey almak zorunda kaldığımda mideme ağrılar giriyor.

Bir de map. Abi o ne kötü maptir öyle. Zoom yapmak için 9 takla atıyosun neyin nerde oldugu belli degil falan fix release hataları bolca var oyunda. Ama insan light saberla iki "vıuon, vooun" yapınca unutuyor her şeyi.

Sonuç olarak basit hataları düzeltirlerse ve end-game olarak content yeterliyse -ki umarım öyledir- oyunun çok fazla şikayet edilecek kısmı oldugunu düsünmüyorum, ama su basit şeyleri ihmal ederlerse insan delirebilir de.
Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye
http://oyungezer.com.tr/forum?func=view&catid=89&id=349388&limit=15&start=3915

abi ana konuda yapıyoduk sitemleri :P

oraya c/p yapsana
sultan ısultan ı
Üye
Sitem başlıgı güzel olmuş.
Ana konu daha derli toplu olur.
discussioncontroller