The Legend of Zelda: Twillight Princess
zeggy_557
Üye
Nintendo konsollarında, en çok oynanıp sevilen serilerden birisi olan Zelda serisinin, Wii sayesinde en çok tanına ve rağbet gören oyunundan bahsediyoruz kanımca. Evet, bundan böyle, bir yandan da "Wii sizce nasıl?" konusunu daha fazla bulandırmamak adına, Zelda ve TP muhabbetleri burada.

Çıkan kısmın özeti: Şu sıralar, belli bir yerinde takıldığım için (spoiler'dan kaçan yazar cümleleri) oyuna tekrar başlamış bulunmaktayım, ilk dungeon'umu da bitirdim, ikinci spirit'e doğru gidiyorum.
dementiumdementium
Üye
Neden anlamadım, beni bir türlü sarmadı bu oyun. En son boyut değiştirdim binek hayvanlığı yapıyordum. Bir daha da açasım gelmedi. Wii de oynayacak çok alternatifim olmasından kaynaklanıyor herhalde. Resident Evil 4, Eledees, Mercury Meltdown 3lüsünden birine kayıyor elim Wii'yi her açışımda. Gün gelir Wii'de oynayacak oyun kalmazsa bir şans daha veririm.
matrklorm
Üye
benim de oyuna oynayasım olmuyo nedeni ise başladığım zaman uzuun bi süre oynuyorum ama bikere açarsam o sıkıntılı halkalmıyo seviyorum ben bu oynu hikayesini vs

@matrklorm: Hocam gazına gelip baştan başladım bile, ilk spirit'imi de kurtardım tekrardan, gayet mutluyum.

-spoiler-
Zora'lıları kurtardıktan sonra geri dönememiştim galiba.
-spoiler-

-spoiler-
abi tamam sonrasında suya atlıyoruz zaten akıntıyla son ruh'a gidiyoruz ordan içeri falan giriyoruz sonra klasık böcük avı var(evet böyleydi..)-spoiler-
Misafir
O böcek avı zordu ama. Yani böcekleri bulmak falan kastırmıştı beni niyeyse. Geçiyorsun yine de gerçi, sadece uzun sürüyor. Asıl beni ağlatan o araba eskort bölümleriydi.
zeggy_557
Üye
Save'imi silip yeniden başladım, mutluyum. Zaten oyunla bağım kopmuştu, tekrar başlamak iyi oldu.

Matrklorm, abi tam hatırlamıyorum ama, Zora'lıları kurtardıktan sonra geri dönüş için portallar açılmıyor muydu? Çok uzun zaman oldu da :o

Bir de, -kuzenim benden ilerdeydi- eskort bölümü böcekten önce mi sonra mı? Eskortu çoknet hatırlıyorum, böceği hatırlamıyorum.
matrklorm
Üye
-spoiler-

portalıysa buzu kırmak için kullanıyoduk sonra zaten sular çıkıyo uçarak-koşarak geldiğimiz yoldan yüzerek iniyoruz ;)

sonraydı insan olunca yapıyoduk o işi insan olmak için böcekleri temizlemek gerekiyodu

-spoiler-
bu arada spoiler diye renk koymuşlar süper olmuş

zeggy_557
Üye
Neymiş, ya hafızam gerçekten zayıfmış, ya da gerçekten kazmaymışım :-/
_Requiem_
Üye
Dayanamadım oyunu bitirdikten sonra baştan oynayıp tekrar bitirdim.Bence Zelda ismini hakederek taşıyan mükemmel bir oyun.Gözümden yaş getiren nadir oyunlardan.

Zelda Ocarina Of Time'ın izinden gitmiş ve onu bayağı bir andırmasına rağmen çok orjinal bir oyun bence.

Hala Ocarina of Time daha bir anlamlıydı gibime geliyor.Onun ayrı bir anlamı var bir ilk olduğu için.
Icarus
Üye
Oyunun cikmasindan 2 hafta sonra bitirdim hemen Gamecube'de. Super oyun olmu$ ama oynayanlar bence Wii'de degil GC'de oynasindan kontroller cok daha iyi.
_Requiem_
Üye
Ben Wii versiyonundaki kontrolleri daha çok sevdim.Yay kullanmak çok zevkli olmuş kanımca.Birde bosslarda baya gaza gelip elimi kolumu sallamak vurmak için eylendirdi beni :).
Assassin
Üye
wii deki kontrollerin daha zevkli olması gerekmezmiydi ama :D
discussioncontroller