Need for Speed World
GamedElisi9807
Üye
Arkadaşlar bu oyunun oynamaya başlayalı birkaç hafta oldu ve bir inceleme yazmak istedim.Herkes istediği şekilde eleştirebilir, açığım. Lafınızı sakınmayın. Yorumlarınızı bekliyorum.


Need for Speed World

Evet arkaşlar bahsini ettiğim oyun NFS serisinin son oyunu, NFS World. İnternet üzerinden oynanan bir oyun. Oyunu indirmek ücretsiz. Oyun ilk çıktığında yalnızca 10.seviyeye kadar ücretsiz oynanabiliyordu, 10.seviyeden sonra oyunu son seviyesi  olan 50.seviyeye kadar oynayabilmek için 20$ ile etiketlenmiş olan ‘Starter Pack’in satın alınması gerekiyordu. Ancak kısa süre önce çıkan habere göre artık oyun son seviyeye kadar ücretsizdi. Bu bizi çok mutlu etti. Şimdi geçelim oyunun kısa ilk incelemesine.
Oyuna girmeden önce kendimize NFS World’ün sitesinden bir hesap oluşturuyoruz. Daha sonra bu bilgileri girerek oyuna girişimizi yapıyoruz. En başta oyun bizden önümüze sunulan arabalardan birini satın almamızı istiyor. (Oyuna başladığımız zaman oyun bize 35.000$ para veriyor. Arabamızı buna göre seçiyoruz.) Kısıtlı sayıdaki arabalardan birini aldıktan sonra ‘Enter World’ diyerek NFS dünyasına girişimizi yapıyoruz. Dünyaya girdiğimiz anda bizi trafik, polis ve diğer oyuncular karşılıyor. Biz öncelikle yarış seçeneklerini görelim. 3 seçeneğimiz var:
Sprint: Tek turluk kısa yarış.
Circuit: 2 veya daha fazla turluk normal yarış.
Drag: Kısa mesefeli hız yarışı.
Olarak özetleyebiliriz.
Yarışlardan birine giriyoruz ve iyi veya kötü bir derceyle yarışı bitiriyoruz. Yarış bittikten sonra saygınlık ve para kazanıyoruz. Para araçlarımızı modifiye etmek veya yeni araçlar almak için kullanılıyor. Saygınlık ise yalnızca ve yalnızca seviye atlamamızı sağlıyor.
Belirtmem gereken bir diğer konu ise ‘Power-up’lar. Oyunda traffic magnet, nitrous, slingshot gibi power-up’lar var. Bunları şu anda açıklamam gerektiğini düşünmüyorum. Çünkü oyunu bitirdikten sonra ayrıntılı bir inceleme daha yazacağım.
Geriye kalan son şey belirtmek istediğim not. Oyunda çok az araba olduğunu düşünüyorum. Tabii bu kişiden kişiye değişir ama bence az araba var. Oynayanlar yorum yapabilirler. Herkesin fikri farklı…
SON KARAR
Oyunu genel olarak beğendim. Gayet güzel grafiklere sahip. Çok eğlenceli bir oyun. Söylenecek fazla bir şey yok. Oyunu herkese öneriyorum. Tarzınız olmasa bile bir denemenizi tavsiye ederim.
GENEL NOT
8,6
discussioncontroller