sevecen bir tavşandan nefret konuşmaları
FeylingFeyling
Üye
Bahsettiğin içecek Yedigün abi :) Bir de "işe bak biz Malkor'un fi tarihinde kalma mesajından çıktık nerelere geldik yuh" :D

Malkor alınır da Melkor kızmaz. Nur yüzlü o :D
MelkorMelkor
Üye
malkor kim yahu? malkor alınır da satılır mı? malın metalaşması mı acaba, yoksa firefly'daki serenity'nin kaptanı olan mal mı? anlamsız sorular...

neyse radyo öldü madem buradan arada sırada "güzel müzik" paylaşayım.

yolum pek düşmüyor artık buralara ama siz yine de arada benim yerime sulayın buraları. şurda da örümcek ağı kalmış dur alayım. yoksa almasam mı? yazık o kadar uğraşmış örmek için. kalsın bence.
MelkorMelkor
Üye

ah! esas budur. son albümü old ideas'ı hala dinlemediyseniz tavsiye ederim. albümü benden daha iyi anlatan bir yere, şuraya alayım sizi.
isoticisotic
Üye
aa melkor
PiranhaPiranha
Üye
vallada o gelmiş
MelkorMelkor
Üye
bütün bu dünya, bütün o insanlar bizim zaaflarımızdan, düşkünlük halindeki bağımlılıklarımızdan besleniyor. kel bir insanın kendini kötü hissetmesi için toplumun baskısı bir yandan, medyanın baskısı diğer yandan, kozmetik sektörü her yandan ve sonunda eczanelerden alınan pahalı şampuanlar, saç ektirme operasyonları, para para para... oysa insan kendisiyle barışık olursa (biliyorum çok klişe ama okuyun), kel olduğunu kabullenir bu şekilde hayatına devam ederse çevresinin ona kel olduğu hatırlatması kişiye ne gibi bir etki yaparki? zaaflarınızı bilin, onlarla yaşamayı öğrenin. bu kadar basit.

hayır saçlarım dökülmüyor. ama alakasız bir yerden başlayıp konuyu esas derdime getirme olayını beceremesem de bu şekilde yazmak çok zevkli =). "11 eylül ile değişen tek şey küresel tehlike anlayışı değildi" diye başlayıp konuyu microsoft word'e getirmeye çalışmak filan. gerçi bu sefer biraz alakalı. bu seferki benim en büyün zaafım. hayır sigara değil. aslında o ama ona daha sıra gelmedi.

benim zaafım bilgisayar. evet genel anlamda hem de. ama daha spesifik olursak bilgisayar "oyunları". 12 yaşımdan beri sanıyorum, ki ondan önce de "atari" denen aletlerden vardı ama ilk bilgisayarımı ilkokul biterken almıştı babam. tabi şimdi yeni sistemle 5 yaşından mı başlayacaktı okul çağı neydi? defalarca haberleri okudum, tartışmaları dinledim ama aklımda kalan tek şey yeni eğitim sisteminin de başka kimsenin sözüne bakılmadan iktidarın istediği şekilde oluşturulduğu. eee şimdi nasıl konuya geri dönücem şimdi? bilgisayar oyunları. hah döndüm!

12 yaşımdan beri zaman zaman ortalamanın üzerinde ama çoğunlukla zamanının gerisinde bilgisayarlarım oldu. hem toplama hem de marka aldım. pek çok sorunları oldu ve önceleri "bilgisayarcıya" götürerek ama zamanla kendi kendime, çoğunlukla hatalar yaparak olsa da, sorunlarını çözdüm, tecrübe kazandım. usta seviyesinde değil fakat kendime yetecek kadar bilgi sahibi oldum (eğer pek sevmediğim birisi yardım isterse bilgisayardan anlamıyorum tabi).

ve bugüne geldim. üniversite son sınıfa doğru yaklaştım. çoğu dersi çift dikiş şeklinde geçtiğimden hangi sınıfta olduğumu tam olarak bilmiyorum valla =). ama şunu diyebilirim, bu okul 2-3 arkadaş ve aldığım dersler sayesinde bana gerçekten çok şey kattı. o güne kadar "diğerleri" olarak gösterilen kişilerle tanıştım, diğer fikirleri öğrendim. hatta "biz" buyuz diye anlatılan ideolojiyi de yeniden sorguladım. eh, tamam aynı şekilde usta seviyesinde değil, kendime yetecek kadar =). kişilik olarak eski melkor'dan izler barındıran (haliyle) bugünkü melkora ulaştım. ve şu an, evet yine konuyu saptırdım gibi ama bence gayet alakalı, neyse şu an diyorumki oyun sektörü beni, dolayısıyla babamı, diğer bağımlısı olduğumuz şeyler kadar olmasa bile bir hayli sömürmüş. bugün yine yeni bir bilgisayar için tek tek parçalara bakınıyorum. daha bilgisayar kasalarından öteye gidemedim ya neyse. hiçbiri yeni değil. hep aynı şeyler. kasaları da aynı, parçaları da ve en önemlisi oyunları da. konsollar da aynı. türkiye şartlarında kdv ile, firmanın kâr payı ile fahiş fiyatlara neredeyse bilgisayar parasına satıyorlar konsolları ve ardından yurt dışı fiyatının kat kat üstünde fiyatlarla oyunları raflara diziyorlar. en azından her 5 oyundan biri heavy rain gibi olsa, alan wake gibi olsa tamam derim. anlatacak bir şeyleri var, para biriktirip alalım ama yok. anlamsız ve fazlaca şiddet, dünyada yaşanan olaylara sığ bir bakış açısı, çoğunlukla sıfır eleştiri say say bitmiyor. sıkıldım artık.

sizi de sıktım ama bütün bu konularda böyle düşünürken ben yine de bilgisayar bakıyorum. para biriktiriyorum. her gün bile değil, her saat fikirlerim değişiyor. şunu mu alsam, bunu mu? ve daha ihtiyaçlarımı belirleyemiyorum. oyunları bırakıyorum bırakmasına ama yerlerine bir şey koyamıyorum. kafam inanılmaz karışık anladığınız üzere. kel olduğumu kabullenemiyorum belki. hayır canım yanda saçlarım var diyorum. onları uzatıp kelimi kapatmaya çalışıyorum.

konu başlığının hakkını vererek oyunlara çok genel ve sığ bir bakış açısıyla saldırdım. kabul ediyorum. o yüzden bütün bunların ardından, eğlence sektörü bir yana, "peki oyunlar sana hiç mi bir şey katmadı?" diye soruyorum kendime. "ohoo sen ne diyorsun? ben hayatı bilgisayar oyunlarından öğrendim".
PiranhaPiranha
Üye
Evet aynen Melkor'um ;) Yine içimizden, hallice döktürmüşsün gitmişsin valla...
İzninle şu alıntıyı yapmayı bir borç bilirim:
"...ama bütün bu konularda böyle düşünürken ben yine de bilgisayar bakıyorum. para biriktiriyorum. her gün bile değil, her saat fikirlerim değişiyor. şunu mu alsam, bunu mu? ve daha ihtiyaçlarımı belirleyemiyorum. oyunları bırakıyorum bırakmasına ama yerlerine bir şey koyamıyorum. kafam inanılmaz karışık anladığınız üzere. kel olduğumu kabullenemiyorum belki. hayır canım yanda saçlarım var diyorum. onları uzatıp kelimi kapatmaya çalışıyorum."

"...oyunlara çok genel ve sığ bir bakış açısıyla saldırdım. kabul ediyorum. o yüzden bütün bunların ardından, eğlence sektörü bir yana, "peki oyunlar sana hiç mi bir şey katmadı?" diye soruyorum kendime. "ohoo sen ne diyorsun? ben hayatı bilgisayar oyunlarından öğrendim".
PiranhaPiranha
Üye
Evet aynen Melkor'um Yine içimizden, hallice döktürmüşsün gitmişsin valla...
İzninle şu alıntıyı yapmayı bir borç bilirim_:

"...ama bütün bu konularda böyle düşünürken ben yine de bilgisayar bakıyorum. para biriktiriyorum. her gün bile değil, her saat fikirlerim değişiyor. şunu mu alsam, bunu mu? ve daha ihtiyaçlarımı belirleyemiyorum. oyunları bırakıyorum bırakmasına ama yerlerine bir şey koyamıyorum. kafam inanılmaz karışık anladığınız üzere. kel olduğumu kabullenemiyorum belki. hayır canım yanda saçlarım var diyorum. onları uzatıp kelimi kapatmaya çalışıyorum."

"...oyunlara çok genel ve sığ bir bakış açısıyla saldırdım. kabul ediyorum. o yüzden bütün bunların ardından, eğlence sektörü bir yana, "peki oyunlar sana hiç mi bir şey katmadı?" diye soruyorum kendime. "ohoo sen ne diyorsun? ben hayatı bilgisayar oyunlarından öğrendim".
NeoxolmisNeoxolmis
Üye
biz büyüdük ve dünyanın kirli olduğunu gördük. değişen kelimeler, sadece burada devam ettirdiğin bir günlüğünün parçasının olması güzel tabi.
MelkorMelkor
Üye
aa neooox! =)
discussioncontroller