Code Geass
Zer0
Üye
Gerçekten siteleri açık.

Uzun zamandır merak ettiğim SnH'ye göz atayım bari indirip bir daha kapanmadan. Keşke sonunu getirseler...
Misafir
Yanlız şimdi byük bir ikilem oluştu: Eclipse de projeye başladı. GG mi Eclipse mi O_O
Zer0
Üye
Nefret ediyorum bunun yapılmasından. Dışarıda orada bir yerde sublanmayı bekleyen animeler (yakalanmayı bekleyen pokemon ?!) var. Ve gidipte ünlü bir seri için 2 ünlü grup kapışıyor. Yapmayın etmeyin, birbirinizle yarışmayın ya...

Code Geass'ı ile deneyimli olan ve beğendiğimiz gg idi, sanırım ondan devam ederim ben. Zaten inmiş ilk bölüm, şu an açtım başlıyorum *kaçar*

Edit: İzledim;
Spoiler:

Bir an kafamda paralel evren teorileri, tüm karakterlerle yaratılmış yeni bir hikaye vs vs düşünceleri geçti ama sona doğru aynı serinin devamı olduğunu anladım. Klasik sahneyi bir daha yapmışlar zaten ( Yes, Your Highness! ) Serinin eskisinin kaldığı yerden başlamayacağını biliyorduk gerçi ama o son bölümden sonrasını anlatmadı ya, ühühü  :maviekran:
Phoenixlin
Üye
Eclipse güzeldir yau Claymore'dan beri severim =)(ki Eclipse'ten indirmeye basladim gg'nin sitesini bulamadigim için =P)
Zer0
Üye
Google'a gg fansub yazınca çıkan ilk sonuç :P
Başlığı "kitty loev vlc" gibi birşey, yanıltmasın.

Eclipse ben de severim ama Code Geass = GG :P
(lulu'yu lelou olarak çevirmişler ama, anlamadım, üzüldüm :( )
Phoenixlin
Üye
Spoiler:
Sonunda geri döndü Zero yasasin =) Bi de su Suzaku'yla Zero arasinda noldu onu ögrensek  ???
Zer0
Üye
Ben zaten buradaydım gibi ilginç/iğrenç bir espri yapsam mı ? Gerçi dipnot: benim nickimin kaynağı Code Geass değildir.

O dediğini görmek için birkaç bölüm bekleyeceğiz anlaşılan...
Misafir
Size gg'nin yeni ana sayfasındaki yazının bir kısmını hatırlatayım:

3. We only sub in softsubs/h264/mkv/720p.
5. There will be no low res version.
8. We will not be finishing any old gg projects.
9. We will not sub anything related to old gg projects, such as but not limited to Hidamari 365, Dead Girls, and the Seto no Hanayome OVA.
10. Chances are, we will not sub anything except Geass R2.
17. gg and Eclipse. Best Friends forever. <---(linke tıklayın biraz aşağıda yazıyor)</i>
24. If you would like to send us a c&d, please contact miasmacloud at gmail dot com with proof of ownership.

Benim gg'yi tercih etmemdeki sebep ilk sezonu gg'nin yapmış olması değil çünkü Eclipse şu anda bana göre gg'den daha güvenilir bir grup, en azından işlerini bitiriyor adamlar. GG bir çok şeyi yarım bıraktı, şimdi de kadrosu tamamen değiştiği için asla bitirmeyeceklerini açıklıyorlar ve Code Geass'dan başka proje yapmayacaklarmış zaten. Ancak gg'den indirmeyi bu yüzden seçmedim: Genellikle çıktığı gece sublayacağına güvendiğim için seçtim.

Eclipse, evet, çok kaliteli ve gözüm kapalı bir seriyi indirebileceğim bir grup (tabii ki mkv olarak). Ancak bir sezonda ellerine çok fazla proje alıp bazen geride kalabiliyorlar ve geride kaldıklarında da çıkartacakları günü kestiremiyorum. Eğer gg sadece Code Geass'a odaklanacaksa geri kalma ihtimali daha düşük olur ve kendilerine c&d* gönderilene kadar devam ederler diye düşünmekteyim. Bilemiyorum belki de bir kaç hafta içinde Eclipse daha cazip gelir ve fikrimi değiştirirm ama şu anda bu sebeple gg'den takip edeceğim.

Ha bir de, bölüm bazılarında takılma yapmış ama bende kesinlikle yapmadı. Eclipse'in mkv'si de, gg'ninki de. GG zaten asla low res. version çıkartmayacağını söyledi ama eclipse daima mkv yanında xvid de çıkartıyor. Eğer takılma yapıyorsa bir de xvid'ini indirin deneyin isterseniz?

*c&d= Serinin haklarını ellerinde bulunduran firmalardan gelen "cease and desist" yazısı. Özetle "bu serinin altyazısını yapmayı bırakmazsanız başınız belaya girer gençler" diyen bir yazı. Bir sub grubu yazıyı yayınlamıştı herkes görsün diye. Korkutucu bir içeriği vardı..=P

ah bir de:

19. Domino's Pizza Supports the Empire. All Hail Schneizel.

:-* ^^
Zer0
Üye
Ya mesela Geass için o beyine girdiği efektli sahnelerde yarım saniyeliğine donup devam ediyor, onun gibi birşey. Laptopum ısınmamışken dememem lazım gerçi onu :P

Eclipse şu anda aktif olarak bir tek Code Geass R2'ye başladı gerçi, ilerki zaman gösterir. Ancak gg büyük ihtimal Code Geass R2'ye bağımlı kalacaktır dediğin gibi.

Not: En iyi başlayan ve geçen seneden beri süper devam eden Ayako oldu bu sezona sanırım, 2 yeni seriye başladı (Kanokon ve To-LOVE-Ru). Ben şu anda o ikisini bir de Spice And Wolf'u indirmeye başladım :P

Edit: Yazıyı okudum da, hem gg hem Eclipse aynı kişiden RAW'ı alıcak, ve neredeyse işi yapan ekipleri tamamen aynı ya da ortak çalışıyor. Yine ilginç bir karmaşa içindeyiz, en güzelü [gg-Eclipse]Code_Geass_R2 görmek olacak gibime geliyor <.<
Misafir
Zer0 dedi:

Ya mesela Geass için o beyine girdiği efektli sahnelerde yarım saniyeliğine donup devam ediyor, onun gibi birşey. Laptopum ısınmamışken dememem lazım gerçi onu :P

Eclipse şu anda aktif olarak bir tek Code Geass R2'ye başladı gerçi, ilerki zaman gösterir. Ancak gg büyük ihtimal Code Geass R2'ye bağımlı kalacaktır dediğin gibi.

Not: En iyi başlayan ve geçen seneden beri süper devam eden Ayako oldu bu sezona sanırım, 2 yeni seriye başladı (Kanokon ve To-LOVE-Ru). Ben şu anda o ikisini bir de Spice And Wolf'u indirmeye başladım :P

Ayako evet iyi bir gurup ama o kadar mükemmel değil mesela Spice & Wolf'u sudo çok daha kaliteli çıkartıyor ve aralarında 1 puana yakın bir fark var anidb'ye bakınca. Ben sudo'dan takip ediyorum. Eğer o anda Ayako'dan iyi bir grup yoksa ondan rahatlıkla izleniyor ama varsa ben pek tercih etmiyorum. :/
discussioncontroller