Code Geass
Misafir
gg-Eclipse isteriz.
Zer0
Üye
sudo'yu görmemişim hakkaten... daha ilk bölümler inmemişti bile, silip sudo'ya başlıyorum :P
Dexter
Üye
Evet,

Spoiler:
Bir insan, kendi halinde, farklı fikirlere ve görüşlere sahip, zeki ve eğlenceli bir öğrenciden nasıl dünyayı değiştirmeye and içmiş, intikam ateşiyle yanan megolomanyak bir teröriste dönüşür gördük. Bana üç şeyi anımsattı bu bölüm:

1)Özlemişim beah =)
2)Feci şekilde Light'ın hafızasının gidip geri gelmesi
3)İlk sezonun ilk bölümü.

Ama çok etkileyici bir sezonun ayak seslerini de duydum. Yani ilk sezonun başarısına yatıp çakma karakterlerle bölüm doldurmayacaklarına kesinlikle eminim.

Haydi hayırlısı...
CruelShinigami
Üye
İşe gelmeden önce izledim ilk bölümü ve keyiften havalardayım şu an :D
gg nin subladığı 350mblık sürümü izledim. Açılış jeneriğinin müziğine bayıldım bir ara mutlaka şarkıyı çekip telefona aktarmam lazım :D
Dexter a katılıyorum çok etkileyici bir sezon olacak bence de :D
Let the Rebellion emerge once again :D:D
Spoiler:
Suzaku imparator ile muhattap olacak kadar yükselmiş açıkçası şimdiden bu kadarını beklemiyordum. İmparator Suzaku ile böyle yüz yüze görüşüyorsa Schneizel ne yapmakta merak ediyorum. İşe gelirken aklıma geldi de acaba ilerde Schneizel Lelouch a katılır mı? :P:P Suzaku nun yanında yer alan diğer iki şovalye ve onların knightmare lerinin tasarımları da göz kamaştırıcı. Jenerikte görünen Guren mk2 nin yeni görünümü ve artık onun da uçabiliyor olmasına sevindim yoksa çok ezik kalacaktı Lancelot karşısında. Lancelot u da zaten aynen bırakmamışlar Varis silahına ekleme yapmışlar gözü doymuyor bu Lloyd un :D
edit: az önce jeneriği bir daha izledim. Bahsetmek istediğim bir diğer konu jenerikte çölde yürüyen kişi jeremiah olabilir mi acaba?

Suzaku ile ilgili
Spoiler:

The Knight of Rounds
When Suzaku Kururugi was granted the rank of Knighthood by Cornelia Li Britannia, he was later transfered to the Britannian homeland, where he was promoted by the Emperor himself as a member of The Knight of Rounds, with his rank as No.7. The Knight of Rounds are Britannia's elite soldiers who can only be commanded by the Emperor himself and are not affected by normal orders. The No.1, the top, of the Knight of Rounds is also granted an area of control by the Emperor himself, and he or she is allowed to request any area under Britannian rule for this grant, which is what Suzaku aims for as he will choose Area 11 if he succeeds. It appears that there are only twelve of them, with Suzaku included, but only a few have introduced themselves.
Kaynak Wikipedia
Zer0
Üye
Code Geass R2 - 2

Gerçektende ilk bölüm ve geçen sezondan kalan bazı soruların cevaplarını alıyoruz, ancak yeni sorular da beraberinde geliyor.

Spoiler:

- Sanırım bu bölümle birlikte Rollo = Nunnally teorisi çökertildi, ancak Rollo'nun gücü ne merak etmekteyim. Ayrıca sadece Lelouch değil, tüm okul ve tanıdıkları onu kardeşi olarak tanıyor, Nunnally'i unutmuş. Kral bizzat memory yerleştirmediğine göre ya onun geass'ı herkesi etkiliyor, ya da Rollo'nun geass'ının da ilginç bir özelliği var. Bakalım neler olacak...
- Eski elemanları kurtarmanın vaktidir diye tahmin ediyordum 3. bölümü ancak, onu daha sonra göreceğiz gibi gözüküyor...
- Chinese Fed'i tek kaş göz işaretiyle(auheuah...) bağladı yalnız, süper olay :)
- Knights Of The Round'u uzaktan da olsa şöyle bir süzme imkanımız oldu, bakalım neler olacak :)
Misafir
Hee bazı şeyler su yüzüne çıkmaya başlamak ile havada kalmak arasında gitti geldi ikinci bölümde.

Spoiler:

Ben hiç Rollo=Nunally dememiştim, ancak aralarında fiziksel+davranış tarzı olarak bariz bir benzerlik var demiştim ki hala olduğunu düşünmekteyim, açılış+kapanış jeneriklerindeki göndermeler ilginç ve kalpli kolyeyle ilgili birşeyler olduğunu hala düşünmekteyim - bu ilk bölümde de gösterildi.

İkinci bölüme geçecek olursak:

Tahmin ettiğimiz gibi Lelouch'un da babası da bir Geass kullanıcıymış, çok şaşırmadım gerçi ancak güçleri tam olarak ne türde merak ettim - acaba Lelouch gibi itaat gücü mü var sadece onu bilmiyoruz henüz.

İlk sezonun son sahnesinden sonra olanlar biraz hızlı geçildi ancak üzerinde çok oyalanmamaları da iyi oldu, aşağı yukarı neler olduğunu (hafıza kaybı vs) biliyorduk zaten, hemen detayları görmüş olduk. Büyük ihtimalle babasına bu güçleri veren V.V. (çocuğun da adını yazarken ağlama efekti yapıyor gibi hissediyorum T_T gibi V.V neyse...)

Nunnally'nin hala bir soylunun yanında ya da koruma latında olduğunu düşünüyorum, hemen kurtarılmasa da yakında onun da yerini gösterirler.

Birinci sezondan sonra çıkan Geass oyununda da yer alan ancak hakkında bizim de şu anda bildiğimizden fazla bilgi açıklanmayan Rollo için oyunda bir karakter "içinden büyük bir nefret dalgası yayıldığından" bahsediyor diye duymuştum, sanırım bu doğru. Ancak Rollo'nun Geass kullandığından haberim yoktu şaşırdım, benim için bölümün süprizi bu oldu  :nyaanani:

İmparator, Suzaku'ya daha babacan yaklaştı valla =P "Buraları senden başkası daha önce görmedi evladım..." Adam herhalde ilk sezonda konuştuklarının ve yaptıklarının toplamının iki katı aksiyonu bu bölümde yapmıştır =P

Suzaku'ya soğuk bakışlar yakışmıyor: Br kere ilk sezondaki o kedi kostümlü hallerinden sonra şu haline alışmam şimdlik zor =3  Bir de Suzaku, Zino Weinberg'in yanında ufacık kaldı, omuzları dar ve kısa boylu bir lise öğrencisiyim ben diye bağırıyordu görüntüsü :D Belki Japon diye öyle tasarlamışlardır diyeceğim ama zannetmiyorum, boy uzunlukları CLAMP tasarımlarında daha çok yaşa göre fark ediyor gibi, büyük ihtimalle daha genç diyedir. Gene de Zino gayet kanka modundaydı =)

Li Xingke'nin de (*_*) generallerinin kontrol edildiği anlaşılınca fikir değiştirme ihtimali var sanki.. Belki de aldıkları emirleri aslında Zero'nun kontrolü altında aldıklarını fark ettiğinde çoktan bizimkilere (?) inanmaya başlayacaktır ve kısa bir "beni kandırdınız" anı yaşasa da sonunda isyana o da katılacaktır. Aksi halde çok tipik olur diye düşünerek böyle bir şey salladım, bakalım ne olacak.

Oyundan ve muhtemelen ileriki bölümlerde açıklanabilecek bir spoiler:
Spoiler:
Oyunda Rollo'nun teleport gücü varmış. Muhtemelen Geass'ının gücüdür. Belki de mecha'sıyla yaptığı bu Geass gücünü kullanmaktı...
Zero'yla ne tür bir alıp veremediği hala meçhul. Ancak Lelouch kardeşi gibi davranmaya devam ederse bir süre sonra Rollo'nun kim olduğunun, amacının ve nedeninin peşine düşebilir, ki düşecek gibi - Bunu izlemek isterim.
Zer0
Üye
@Shana
Spoiler:

Babasının gücü gayet belli, hafıza maniplasyonu... Ancak herkesi bir kere mi etkileyebiliyor onu bilmiyoruz daha...

Rollo'nun gücü de hoşmuş açıkcası, merak ettim. Bir de daha fazla C.C. , V.V. gibi karakterler olması lazım kanımca...
Misafir
Zer0, gücünün bununla sınırlı olup olmadığı açıklanmadı aynı şeyi istese Zero da (garip oldu) yapabilir - kendine ilk sezonda yapmıştı hatırlarsan. Daha fazlası olabilir yani, bence gayet belli değil şu an için.
Sadece bununla sınırlıysa bile, istediğini elde etmek için gene de çok etkili bir yöntem acaba daha nerelerde kullandı...
Zer0
Üye
Ama tahminim, bunun sadece bir kişinin değil, bir sürü kişinin ortak düşüncelerini değiştirdiği yönünde. Sonuçta Rollo için Lelouch'un bilen bütün kişilerin hafızasının tek tek değiştirilmesi gerekli; ve kralın bizzat herkes uyurken gelip değişiklik falan yaptığını hiç sanmıyorum... :D

Bu durumda kralın yapabileceklerinin kapasitesi daha farklı bir yön alıyor Lelouch'unkine göre...

Bu arada bizim forumda ne zamandan beri :nyaanani: diye bir emoticon var ? :P Copy-Paste konuşmuş yine ^^
Misafir
Zer0 dedi:

Bu arada bizim forumda ne zamandan beri :nyaanani: diye bir emoticon var ? :P Copy-Paste konuşmuş yine ^^

Evet öteki tarafa yazdığım aynı yazıyı buraya da yapıştırdım, ben yazmadım mı sonuçta ikisini de? =)
İki tarafta da aynı seri takip ediliyor ve ben iki tarafata da farklı farklı düşünmüyorum - ee, problem var mı aynı şeyi dememde? Bence yok =)

Zer0 dedi:

Sonuçta Rollo için Lelouch'un bilen bütün kişilerin hafızasının tek tek değiştirilmesi gerekli; ve kralın bizzat herkes uyurken gelip değişiklik falan yaptığını hiç sanmıyorum... :D

Evet Lelouch'u ("un" değil, "u" :D) bilen herkesin hafızasının değiştirilmesi gerekli ve bende tek tek uğraşıldığını sanmıyorum da, "sonuçta" kısmı ne oluyor, neye göre "sonuçta"?? Ben sadece gücünün bununla sınırlı olduğunu sanmıyorum dedim ki hala hiçbirimiz kesin konuşamayız bu mümkün değil =))
Ah bir de unutmadan: açılış jeneriğindeki "I continue to fly" deerken görünen karakter umarım bizim Orange-kun'dur :D Açılış parçasını çok sevdim...
discussioncontroller