Code Geass
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
KArşılaştırma yapmam ama "Cowboy Bebop" candır. İzleyin.
baypalbaypal
Üye
bu arada code geaas te şöyle bi mantık hatası aklıma geldi.
eğer lülüç (: geass i kullanarak ömrünün sonuna kadar emirlerine itaat etmesini söylerse. ömür noyu geasın etkisi altına girmez mi (:
darkprensdarkprens
Üye

eğer lülüç (: geass i kullanarak ömrünün sonuna kadar emirlerine itaat etmesini söylerse. ömür noyu geasın etkisi altına girmez mi (:

Spoiler:
Onu bilmemde Luluc zaten olumsuz gibi birsey :D
ScoSco
Üye

Ömür boyu Lelouch'un emirlerine itaat eder.. Geass'ın emri altına girmez.. :) Buradaki mantık hatasını anlayamadım ama zaten bölümlerde bununla ilgili bir şey vardı.. Duvara çentik atma hikayesi, her gün geliyordu kız..
funky_boyfunky_boy
Üye
Benim de aklıma çok geldi o konu. İnsanlara basit emirler vermek yerine, beni efendin kabul et deseydi her istediğini, tekrar-tekrar yaptırırdı.
baypalbaypal
Üye
şöyle demek istedim. geası kullanarak her zaman geasın etkisi altına girmesi emrini verse ne olur ? mavi ekran direkt (:
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye

şöyle demek istedim. geası kullanarak her zaman geasın etkisi altına girmesi emrini verse ne olur ? mavi ekran direkt (:

Geass'ı birden fazla kez kullandırmaya çalışıyorsun sanırım. Cevabını söyleyeyim, Lülü'nin geass'ı kişinin beyninde 1 kerelik bir değişiklik yapıyor. Eğer bu modifikasyon geri alınmazsa
Spoiler:
(Orange'ın Anti-Geassı gibi bir şey kullanılarak mesela)
geass tekrar çalışamıyor. Yani bu emirlerle alakalı değil, Geass'ın yarattığı fiziksel etli ile alakalı.
ScoSco
Üye
Eğer ki ömür boyu benim sözümü dinleyeceksin derse, ömür boyu Lelouch'un sözünü dinler o kişi.. Fakat tüm dünyaya bunu uygulamak sanırım biraz sıkıntı verici olurdu.. Ki zaten dünya ile problemi yoktu, problemi olanlar belli..
baypalbaypal
Üye

Code Geass bitti, sayılır mı o?

Sayılsın valla, ağlamamak için zor duruyorum şuan.

Spoiler:
Lelouch ölmedi ki, ağlamaya gerek yok (:

Spoiler:
Ama o son! Nasıl biter öyle?

En sondaki sahneye gelince, CC kendi kendine konuşuyor yorumunu yapardım ben. Arabacının yüzünü göremiyoruz. Hatta bilerek gösterilmedi büyük ihtimalle. Ve madem yaşıyor, neden Nunnaly'yi de yanına almadı, veya Suzaku'ya gerçeği söylemedi?

Spoiler:
Geass gücünün varlığından kimse haberdar değildi çünkü.. Suzaku'nun da sonra durumdan haberi var.. Şöyle bir şey söyleyeyim, Lelouch'un ölmediği çok bariz.. CC ölümsüzdü hatırlarsan ve sözleşme tamamlandığı zaman Geass sahibi kişi ölümsüz oluyordu.. CC da ölümsüzlüğü böyle almıştı.. Lelouch'a bu gücü verdi ve ikisi inzivaya çekildiler.. :) Lelouch, Nunnally'nin mutlu bir dünyada mutlu yaşamasını istiyordu.. Başa geçtiğinde kendi istediği gibi bir dünyayı kurup Suzaku ile mutlu yaşayacaktı.. Amaca ulaşmış olundu bir bakıma.. Suzaku'nun birlikte çalıştığı ve arkadaşı olan Lelouch'u öldürmeye yanaşmayacağından da ölmediğini anlayabiliriz.. :)

bende son sahnede CC nin kendi kendine konuştuğuna karar kılmıştım. ta ki son spoil'i okuyana dek :sunny:
funky_boyfunky_boy
Üye
Spoiler:
Sadece iki tane ölümsüzlük mührü vardı. Birisi CC'da, birisi de VV'da idi. CC'daki duruyor olmakla beraber. VV'daki İmparator tarafından öldürülünce İmparator'a geçti. Sonra Lelüş İmparator'u öldürdü ve ölümsüzlük mührü Lelüş'a geçti..
discussioncontroller