3 Boyutlu Görüntü Teknolojileri
SekondeR
Üye
Son yıllarda sinema filmleri,oyunlar,televizyon ve monitörler 3d desteği verebilecek şekilde piyasaya çıkmaya başladı.

Asıl soru şu: Alınmalımı? yoksa sinemade 2 saat süren bir deneyim olarak mı kalmalı? Her çıkan yeni teknoloji gibi bununda sağlığa zararlı olduğunu savunanlar var...
thegmnkthegmnk
Üye
Bence kesinlikle alınmamalı. Evet çok istiyoruz KZ3'ü, GT5'i 3D olarak tatmayı ama 2 sene sonra emin olun PS4, X720 ile yepyeni teknolojiler ortaya çıkacak. 2 yıl daha durup daha iyi bir TV almak var, hem de 3D teknolojisi daha gelişmiş, düzgün olur.
izhak
Üye
Pek çok oyun zaten stereoscopic 3D desteği bulunduruyor. Standart 3d gözlüklerle oynanabilir. Lakin ben özellikle sinemadaki 3d deneyiminin oldukça göz yorucu olduğunu düşünüyorum. Bilemiyorum belki de benim gözlerimden kaynaklanıyor. Hem miyop hem astigmat var gözlerimde ve gözlüklerimin üzerine taktığım 3d gözlüklerle benim için zevkten çok işkenceye dönüşüyor. Bulanıklık, odaklanamama v.s. Şu haliyle en azından evdeki tvlerde bir standart haline dönüşmesini istemiyorum açıkçası.
DreamonDreamon
Oyungezer
Şu an Ps3'ün yaptığı üç boyut, tam anlamıyla gerçek 3d veya çoook kaliteli değil. PC'lerde kullanılan 3d teknolojisi ise çift render gerektirdiği için fazlasıyla performanstan yiyen bir sistem. Üstüne 3D TV'lerin fiyatı da mağlum. Bir de bunun üstüne Toshiba'nın gözlüksüz 3DTV teknolojilerinin duyuracağı dedikodularını eklersek, bence biraz daha beklemekte fayda var.
nester
Üye
Bence daha zamanı var.Kalitesi artınca ve fiyatı düşünce alınabilir
deathly hallowdeathly hallow
Üye
Simdilik stereoscopic yeterlidir. pc'de nvidia ise kendi 3d suruculeri ile, ati ise iz3d adli programla hallediliyor. ama fps'de biraz,dusis oluyor tabii.
RaideN
Üye
İnsanın gözü 1 yıl sonra 5 numara olur gibime geliyor bu 3D olayı yüzünden :)
SekondeR
Üye
Gözlük 3d dedikleri olay nasıl olacak ki?

Şaşı bak şaşır? LoL.
creiGncreiGn
Üye
DharkanDharkan
Üye
creiGn dedi:

^ This.

Bence 3D için aceleye gerek yok. Çok merak ediyorsanız gidin bi film izleyin hevesinizi alın.
shark_bf_2
Üye
şaşı gözle 3d izlenebiliyormuş.youtube da yt3d aratın.
discussioncontroller