3 Boyutlu Görüntü Teknolojileri
HAVOC
Üye
benim derdim, mesela 3b bir film izlerken suratimiza cok yakinmis gibi gozukmesi gereken, buyuk gorunen seyleri cift goruyorum ve ne 3 boyutluluk kaliyor ne bisey. Gozlerimi de cok agritiyor. Normalde gozluk kullanmiyorum, gorusum de 20/20. Bende mi bir sorun var nedir bu? Bir dogru durust 3 boyutlu izleyemedim hic birseyi!
QuendarthQuendarth
Mod
Normalde mesela elini suratının yakınına getirip uzaktaki bir şeye baktığında da elin ikili görünür. Ama eline odaklandığında bu sefer elin tek, uzaktaki objeler ikili görünür. Filmde de yakındaki ikili görünen objelerin aslında tek obje olduğunu hayal edip objeye o şekilde odaklanmaya çalış. İyice odaklanabilirsen öndeki objeyi tek, uzaktakileri ikili görürsün. Başta odaklanmak biraz zor geliyor ama alışınca rahatça üç boyutlu görebilmeye başlıyorsun.
goo_khangoo_khan
Üye

Simdilik stereoscopic yeterlidir. pc'de nvidia ise kendi 3d suruculeri ile, ati ise iz3d adli programla hallediliyor. ama fps'de biraz,dusis oluyor tabii.çok renk kaybına neden oluyor ama anaglyph yöntemler. herşeyi mavi/kırmızı bi cam arkasından izlemek eğlenceli sayılmaz pek.
SnakeSnake
Üye
Mr. Web[TR]
Üye

Nvidia bugün yaptığı açıklamada, YouTube'da bulunan üç boyutlu (3D) videoların, Nvidia 3D Vision desteği bulunan bilgisayarlar ile ve Mozilla Firefox (Ateş tilkisi) internet tarayıcı kullanarak, artık üç boyutlu izlenebildiğini duyurdu.

...ve Mozilla Firefox (Ateş tilkisi) internet tarayıcı...

...Mozilla Firefox (Ateş tilkisi)...

Ateş tilkisi
Ateş tilkisi
Ateş tilkisi

Ateş tilkisi


[img size=400x300]http://static.tumblr.com/20r0uah/FSPll3vvv/poker-face.jpg[/img]

Şu özel isimleri de inatla Türkçe'ye çevirmeye çalışmıyorlar mı........

Beğenenler: Taxman

SnakeSnake
Üye
mimoza777
Üye
Logitech, PC oyun tutkunları için geliştirdiği Logitech G ’nin yeni klavyesi Logitech G103 Gaming Keyboard’u oyun severlerin beğenisine sunuyor.


Logitech G103 Gaming Keyboard’un programlanabilir altı tuşu, basit bir tuş hareketiyle özelleştirilmiş hareketlerin veya makro birleşimlerin gerçekleştirilmesine olanak sağlıyor. Aynı anda beş tuşa basmanızı sağlayan çoklu tuş kullanımı, birçok karmaşık işlemi, parazit veya gölgelenme olmadan gerçekleştirmenize yardımcı oluyor. Kompakt ve oyunculara özel tasarımı, sessiz tuşları, dayanıklı eğimli ayakları ve çıkarılabilir avuç içi desteği ile konforlu bir oyun deneyimi yaşatan G103, oyun/masaüstü modu anahtarıyla Windows tuşlarını devre dışı bırakarak, kazara yanlış düğmeye basmanız halinde oyunun yarıda kesilme riskini ortadan kaldırıyor. haber[/url]lerde görürüz kesin.
•Logitech G103 Gaming Keyboard’un tavsiye edilen fiyatının 67,68 TL olması ve Haziran 2013 itibariyle satışa sunulması bekleniyor.
PLANESWALKERPLANESWALKER
Üye
Çok güzel hortlaşmışsın konuyu teşekkür ederim
discussioncontroller