İsmini bilmediğimiz şarkılar
hannibal_king
Üye
Eğer sırf o reklam için yapılmışsa çok yazık olmuştur bence. İlgin için teşekkürler 2046.
ignus
Üye
Hadi bakalım 10 puanlık uzmanlık sorusu. Doritos Taco'nun müziğini bulana veya getirene tam 100 bin lira veriyorum :) 1 yıldan fazla oldu hala bulamadım. Eğer hangi şarkı diyorsanız buyrun burdan izleyin:

müzikgezer
Üye

City Of Angels(Melekler Şehri) filminin credit ekranında çıkan şarkının ismini bilen var mı acaba?
(piyano ile çalınan, vokalde bir bayanın olduğu)

credits'i hatırlamıyorum ama "Sarah McLachlan - Angel" olabilir.

Hadi bakalım 10 puanlık uzmanlık sorusu. Doritos Taco'nun müziğini bulana veya getirene tam 100 bin lira veriyorum  1 yıldan fazla oldu hala bulamadım. Eğer hangi şarkı diyorsanız buyrun burdan izleyin:

good charlotte gibi.. ama tabi reklam için yapılmış bir single'da olabilir.gerçekten 10 puanlık bi soru :).. başka 10 puanlık sorular..;
1)dr.oetker reklamındaki şu müzik>> http://www.reklamlar.tv/rtv/sin/one/N/P_P/rv/BHEHF
2)braun cruiser traş makinesi reklamının müziği???

diye sıralayabiliriz :)
ignus
Üye
Doritos Taco için bi müzik grubunun reklama özel şarkı yaptığını ve kampanya bittiği vakit grubun adının açıklanacağını duymuştum. Ama henüz bi haber çıkmadı.

Dr. Oetker reklamı vardı bi de. Hani kız pasta yapan babasını izliyordu. Kendi kendisine "babam pasta yapmayı nasıl öğrendi?", "bu yumurtalardan hangisi büyük?" gibi sorular soruyordu. Orda çalan müziği bilen var mıdır acaba? Kadının sesi Enya'ya çok benziyor ama onu da bulamadım.
Curtis JamesCurtis James
Üye
Ben de Pentagram'ın bi şarkısını hatırlayamadım :S Şarkıda dini kelimeler geçiyordu. Bağırarak söylüyorlardı hatta. (Allah-u Ekber filan olabilir, hatırlamıyorum tam :S)
Razielepic
Üye
"Queen of the damned" filminin başlarında lestat karakterinin kemanıyla çingenelere eşlik ettiği şarkının adını öğrenmeyi çok isterim :) orjinal soundtrack albümünde bile yok bu şarkı. :( .
youtube ta videosu vardı buraya koyup gösterecektim sizlerede ama youtube, bir girdim baktım ki yine mahkeme  kararıyla kapatılmış :S :(
Icarus
Üye

Ben de Pentagram'ın bi şarkısını hatırlayamadım :S Şarkıda dini kelimeler geçiyordu. Bağırarak söylüyorlardı hatta. (Allah-u Ekber filan olabilir, hatırlamıyorum tam :S)

$arkinin adi "Bir" olabilir belki. "Bu Alemi Goren Sensin" de olabilir.
DarkSoul47DarkSoul47
Üye
Doritos'un bir şarkısında Blur-Song2 çalıyordu
ama taco olduunu sanmam.
tozlulastik
Üye
http://rapidshare.de/files/38408024/u.mp3.html

Şarkının girişi böyle, devamından eser yok.

"İsa Musa Muhammed Buda
Neyin varsa bilmiş senin..."
... diye geçiyor olabilir. Icarus'un dediği şarkılara bak.

Spoiler:
Bir
---------

Ateş toprak hava olmuş
Yağmur olmuş hayat vermiş sana
Kalbin olmuş ruhun olmuş
Aklın olmuş yol göstermiş sana

Bir ömürlük maceranda
Hikayeni anlat bana
Ne anlam verdin sen buna
Ruhunda neler var senin

Korkma ondan bundan
Ne ölümden ne hayattan
Bu dünyada gördüklerinin
Hepsi bir hepsi haktan

Atalarına malum olmuş
Kitap yazmış anlatmışlar sana
İmam rahip rehber olmuş
Yalan yanlış aktarmışlar sana

Günümüzün dünyasında
Hepsi aynı hepsi ala
İsa Musa Muhammed Buda
Neyin varsa bilmiş senin

İnsanoğlu kendini arar
Dünya döner milim milim
Eğer göçüp gidersen bugün
Yarım kalan işin var senin

Korkma ondan bundan
Ne ölümden ne hayattan
Bu dünyada gördüklerinin
Hepsi bir hepsi haktan

...

Bu Alemi Gören Sensin
----------
Bu alemi gören sensin
Yok gözünde perde senin
Haksıza yol veren sensin
Yok mu suçun bunda senin
Bu alemi gören sensin

Kainatı sen yarattın
Herşeyi yoktan var ettin
Beni çıplak dışar' attın
Cömertliğin nerde senin
Bu alemi gören sensin

Adem'i sürdün, bakmadın
Cennette de bırakmadın
Şeytanı niçin yakmadın
Cehennemin var da senin
Bu alemi gören sensin

Veysel neden aklın ermez
Uzun kısa dilin durmaz
Eller tutmaz gözler görmez
Bu acayip sır da senin
Bu alemi gören sensin
ignus
Üye
Blur - song2 başka bi Doritos reklamında çalıyordu. Benim dediğim şarkı ise şehir efsanesi olma yolunda hızla ilerliyor :)
discussioncontroller