Star Wars
funky_boyfunky_boy
Üye
Filmi sonunda izleyebildim.

Spoiler:
kaç tane Deus Ex Machina vardı, sayamadım.
Eddard StarkEddard Stark
Üye

yalnız şu soundtrackin 2.15 sonrası
Spoiler:
(luke'un kyloyla yüzleşmeye çıkışı)
effffffso yaw
SamsonSamson
Üye
Peki ya Wookielere yapılan droid saldırısı?
Komansnala
Üye
Bu sabah filmi izledim. Çok düşük beklentide olduğum için muhtemelen gayet eğlendim :).
SoddorathSoddorath
Üye
Selam.
Film bir "film" olarak başarılı.
Bir starwars filmi olarak lore'u, galaksiyi daha da bulandıran, iyice mainstream hale çeviren, "hiçbir şeyi açıklamayalım da gizemi koruyalım hacı" dedirten ya da "onu nasıl yaptığını kitabını okuyarak öğrencen" kıvamında olayı bırakan 2.5 saatlik "çok düşünme izle işte" filmi. Oysa kıyas edeceksek orjinal üçlemeyle, 5. filmde de açıklanmayan taraflar olsa da, tam bir aydınlanma filmiydi. Ahchto'da olanlar bir dagobah aydınlanması getirmiyor. Force'a yeni bir yorum getirmeye başlayıp bir çerçeveye oturtmadan kestiler.
Spoiler:
Önce Luke'un force'tan kendini kesmesi fikri acayip hoşuma gitmişti. Bana Kotor 2'yi exile'ı ve kreia'yı hatırlattı bazı yerde. Sonra açıklamalar falan gelince dağıttı orayı. Yoda'nın yeniden eğit, güven kendine tatavası falan büyük bir potansiyelin yitimi oldu..

Yani can sıkan şeyler var.
Üzerine küfrettiğim ise tek şey var.
Spoiler:
Luke gibi bir adamın, kendi jedi tapınağında, uykudayken, talebesine, yiğenine kılıç çekecek kadar karanlığa düşmesine "bi siktir git ryan" denir ancak. Her türlü disneycilik şu saatten sonra tolore edilir de, dagobah'ta "mağaraya kılıçla girme"
öğüdüyle ders almış, emperor'a kılıç çekip sonra jedi yolunun onu kapatmaktan geçmesiyle sonuç alan bir abide karakteri bu kadar basit biçimde, bu hale düşürmek küfrettirir. Episode 3'te Anakin'in birden çoluk çocuk kesip, salak salak laflar etmesine benziyor.. Sondaki şovu bile orayı temizleyemiyor.

Beğenenler: Fairon, CombiningPerson, 502, Gun

kurtkapankurtkapan
Üye

Beğenenler: Geass

AstusAstus
Üye
15.30 seansına girdim ve an itibariyle hala reklam veriliyor wtf
kurtkapankurtkapan
Üye
25dk garanti zaten cinemaximumda
rubyredrubyred
Üye
imax 5-7dk fragman verdi sadece. dün arifv216da 25dk reklam izledik :)))
AstusAstus
Üye
Lel ya dedikten sonra başladı film sfs

spoiler yok, genel yorumum ilk yarı için,

Spoiler:

ilk yarı itibariyle beğendim lakin her seyden biraz olsun gibiydi

daisy ridley çok flat oynamış ya bi de, ilk filmde daha eyiydi
discussioncontroller