İstanbul'daki 4.4 Şiddetindeki Deprem
[WT]Elessar
Üye
Ders notlarımın arasında Afete Hazırlık El Kitabı buldum. Hazır yeri gelmişken onu da vereyim.. (:
Galadriel
Üye
17 Ağustos'u gören bünyelerde tık yok. Buna deprem denmez yahu ^^
Rajaz
Üye

Nasıl hissetmiyorsunuz lan? Demin StarCraft 2 oynuyorum, lan oynarken ekran sallanıyor resmen sağa sola binanın oynadığını hissettim burada.

Oyunun atmosferine uyup "Allaaaah! Queen of Blades mi geliyor?" moda da girebilirdin. :stab:
xleonxnkxxleonxnkx
Üye
Geçmiş olsun. Allah daha beterinden korusun buna da şükür.
RelentlessRelentless
Üye
Garip garip konuşmayın yahu. Sanki deprem her gün olan bir şey de.
O zaman OGZ kapakları için de yeni konu açılmasın, eğer kapak duyurusu yapmak istiyorlarsa açsınlar bir konu kapaklar diye koysunlar işletsinler orayı bla bla.
CRAZY Hero
Üye
L4D'de tank beni kovalarken oldu deprem.Bu kadar mı tesadüf olur yahu.Oyunda yerler titriyor,kafamı çeviriyorum heryer titriyor. ;D
manager80manager80
Üye
Şahsen hiç hissetmedim depremi. Babam dedi bana da deprem olmuş diye. Hiç hissetmedim Küçükçekmece'de oturduğum halde (Denize yakınım).
dodgerdodger
Üye
pff
Herr Alexander
Üye
Muhtemel büyük depremde olacaklara mental olarak hazır mısınız?

1) İstanbuldaki binaların yarısına yakını ya çok büyük hasar alacak ya da çökecek.
2) Buna bağlı olarak milyonlarca insan sokağa dökülecek, muhtemelen yağma ve kaos
  had safhada olacak. Sokakta kalan insanların çoğu korku ve panikle şiddete baş
  vuracak.Polis organize olamadığı için asker olaya el koymak durumunda kalacak.
  OHAL olması büyük olasılık.
3) Türkiye ekonomisi bir günde %65 küçülecek. Avrupa bile çok büyük bir şekilde bu
  krizi hissedecek.
4) İstanbul doğal gaz hatlarının büyük bir kısmı yarılıp gaz kaçıracak. En küçük
  bir kıvılcımla, istanbul tarihinin en büyük yangın felaketleri baş gösterecek.
5) 200.000 civarında ölü  700-800.000 civarında ağır ve bir o kadar da hafif ya-
  ralı olacak. Bir hafta içinde 10.000 kişi daha ölecek. yaklaşık 25.000.000
  insanın ailesinden birileri ya ölecek ya da sakat kalacak.
6) İstanbul'un büyük tarihi eserlerinin çoğunda tekrar hasar oluşacak, belki
  uzun süre tamir edilemeyecek. Belki de kimse onları pek takmayacak.
7) Bu forumdaki üyelerin de bir çoğu ölecek muhtemelen, belki de sakat kalacak.

En kötüsü de, buna dur demenin, pratikte, hiç bir yolu yok. Tabutta yatmaya
devam arkadaşlar, kendinizi bu yaşanacaklara hazırlamaya bakın. 
RelentlessRelentless
Üye
Bilgisayarım hariç her şey yok olabilir sorun etmem ama bilgisayarım :(
discussioncontroller