İstanbul'daki 4.4 Şiddetindeki Deprem
sawwormsawworm
Üye

Muhtemel büyük depremde olacaklara mental olarak hazır mısınız?

1) İstanbuldaki binaların yarısına yakını ya çok büyük hasar alacak ya da çökecek.
2) Buna bağlı olarak milyonlarca insan sokağa dökülecek, muhtemelen yağma ve kaos
   had safhada olacak. Sokakta kalan insanların çoğu korku ve panikle şiddete baş
   vuracak.Polis organize olamadığı için asker olaya el koymak durumunda kalacak.
   OHAL olması büyük olasılık.
3) Türkiye ekonomisi bir günde %65 küçülecek. Avrupa bile çok büyük bir şekilde bu
   krizi hissedecek.
4) İstanbul doğal gaz hatlarının büyük bir kısmı yarılıp gaz kaçıracak. En küçük
   bir kıvılcımla, istanbul tarihinin en büyük yangın felaketleri baş gösterecek.
5) 200.000 civarında ölü  700-800.000 civarında ağır ve bir o kadar da hafif ya-
   ralı olacak. Bir hafta içinde 10.000 kişi daha ölecek. yaklaşık 25.000.000
   insanın ailesinden birileri ya ölecek ya da sakat kalacak.
6) İstanbul'un büyük tarihi eserlerinin çoğunda tekrar hasar oluşacak, belki
   uzun süre tamir edilemeyecek. Belki de kimse onları pek takmayacak.
7) Bu forumdaki üyelerin de bir çoğu ölecek muhtemelen, belki de sakat kalacak.

En kötüsü de, buna dur demenin, pratikte, hiç bir yolu yok. Tabutta yatmaya
devam arkadaşlar, kendinizi bu yaşanacaklara hazırlamaya bakın. 

İyi moral verdin be abi, sağol :P
ironPunisher
Üye
Bugün başka bir sallantı olmazsa güle güle başlık, Oyungezer'in tozlu sayfalarına.
JulianneJulianne
Üye
Bugün (hatta az önce) bir deprem daha oldu. Ya da 11. kat diye kuş uçsa sallanıyoruz... (:
a_smurfa_smurf
Üye
5.1 - Saros Körfezi, 04.51
manager80manager80
Üye
Ben bu depremi hiç hissetmedim. Kasım 99 depremini de belkide dışarıda olduğum için yine hissetmemiştim.
Ağustos 99 depremi ile ilgili bir anım geldi aklıma:
Gece 3'te deprem oldu, artçı sarsıntılar da kesildi falan. 5-6 gibi eve girip yatmaya karar verdim. Kardeşimle aynı odada kalıyoruz o sıralar. Neyse efendim yataklarımıza yattık uyumaya çalışıyoruz. Hafif bir sarsıntı hissettim. Kesin kardeşim yatağımı sallıyodur beni korkutmak için diye düşünüp kardeşime baktım. Ama o da yatağından hiç kıpırdamamış ve aynı benim düşündüğüm gibi ona oyun yaptığımı sanmış ve bana doğru bakıyordu. Sarsıntının gerçek olduğunu anlayınca bir koşuda soluğu dışarıda aldık :D
Misafir
Ben hissizmiyim ya,hiçbir depremi hissetmiyorum :P (aman hissediceğim kadar büyüğü olmasında :P )
discussioncontroller