Mehmet Ali Erbil'i Yakan Söz
Return Zuha
Üye
Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil'in Star TV'de canlı yayınlanan programda sarf ettiği "Mum söndü mü yapıyoruz burada" sözleri üzerine, İstanbul, Ankara ve İzmir'deki Doğan Yayın Holding bünyesindeki kuruluşların bulunduğu bina önünde önünde toplanan Alevi vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Gelen tepkiler üzerine, Star TV, 'Çarkıfelek' adlı programı yayından kaldırdığını açıkladı.
  Star TV'de canlı olarak yayınlanan Çarkıfelek programında Erzincan'la yapılan canlı yayın sırasında bağlantının kesilerek ekranın aniden kararması üzerine program sunucusu Mehmet Ali Erbil'in "Mum söndü mü yapıyoruz burada?" ifadesini kullanmasına Aleviler tepki gösterdi.
S.Freud
Üye
Terbiyesiz erif, alevi yurttaşlarımız mutlaka hakkını aramalıdır.
Galadriel
Üye
Mezun olayım arayacağım o hakkı. Ama Mali küçük bir örneği sadece, Anadolu'nun düşüncelerini de sizler tahmin edin artık.
Return Zuha
Üye
Türk insanın hayran olduğu adama bakın ya.M.Ali'nin zaten yaptığı son programlarının kaldırılmasının nedeni hep bu olaylar.Bu adamı ekranlardan uzaklaştırsınlar ya  :-[
hayalgezerhayalgezer
Üye
Bence talihsiz bir saçmalama. Mali gösteri adamıdır. Gerekirse,akp'yi de eleştirir.Ciddiye almamak lazım.

Yine de alınan alevi vatandaşların haklarını aramalarını doğal buluyorum.
Creator
Üye
Yayından kaldırmaları iyi olmuş. O kadar çok izlenen programın sunucusunun barzo hareketlerde bulunan biri olmaması lazım.
creiGncreiGn
Üye
Adamın yaptığı öküzlük tabii ama, bu ülkede kime en ufak bir şey söylenirse o kitlenin sokaklara dökülmesi de komik geliyor bana. Dinine mi küfretti? Bırak istediğini söylesin adam yahu, onun bunun sözü seni neden rahatsız etsin ki?
Rajaz
Üye
Şu programın hala devam etmesi ne kadar kısır döngüde olduğumuzun en büyük delaletidir.

Halbuki trt'de çok iyi yarışmalar çıkıyor. Ancak trt sunucuları M.Ali Erbil(kısaca mal diyin) gibi t.şak muhabbet çevirmediği için izlenmiyor yarışmalar. Ha tabi bir de şu hostes kızlar var. Valla sırf onlar için bakan abazanlık sınırlarını zorlayarak bu dalda yeni bir çağ başlatıp, çığırlar açmış bir arkadaşım var. =)

Bu arada bu adam bunu hep yapıyor. Kiminin anasına küfretti, kimine sövdü. Şu adamı uzaklaştırsınlar toplumdan, toplum için zararlı. Hatta ben bu tip insanların zamanında kafamıza artık arınamayacağımız saçma sapan şeyler soktuklarına inanıyorum bu televole'ler falan sayesinde.

ZEHİR.
Misafir
Bırakıyorum artık, yaşlandım, yıprandım deyip, kumar parası bittikçe ceeee diye televizyona dönen bir şaklabandan ancak bu beklenirdi.

creiGn dedi:

Adamın yaptığı öküzlük tabii ama, bu ülkede kime en ufak bir şey söylenirse o kitlenin sokaklara dökülmesi de komik geliyor bana. Dinine mi küfretti? Bırak istediğini söylesin adam yahu, onun bunun sözü seni neden rahatsız etsin ki?

İşin içinde bağnaz Sünnilerin (Sünnilerin değil, bağnaz Sünnilerin) g#t acısından ileri gelen çok aşağılık bir yakıştırma var, din gibi soyut bir kavrama değil, doğrudan belli bir grup insana yönelik bir küfür söz konusu. Bir anlık bir hata da olsa, sebebi bunaklık da, cehalet de olsa, sert tepki göstermelerini anlayışla karşılamak lazım.

Ne var canım isteyen istediğin söylesin diyebilirsin, benim baba tarafı Suriyeli ve "Araplar şöyledir böyledir" diyenlere gülüp geçiyorum; ancak herkes bu kadar sabırlı olmayabiliyor. Hele ki aramızda "Aleviler ibadet bahanesiyle karı, kız, kardeş demeden karanlıkta birbirlerini..." diyen bir grup kıyma gözlü manyak olunca mumsöndü lafını duymak bile sigortaları attırabiliyor.

Hem temelli kurtuluyoruz Mali'den, fena mı?
Baltalı İlah
Üye
Aleviler, Kürtler, sıkça ezildiği için, haklarında en küçük sözde müthiş alıngan olabiliyorlar. Bizim neden olduğumuz bir kompleks bu onlar için. Mehmet Ali Erbil cıvıklığın ötesinde iş yapıyor olabilir, ama adam her şeyle dalga geçiyor, her şeyle, bu da normal.

Amerika'da ya da İngiltere'de çok meşhur bir stand-upçı var, Hint asıllı herhalde kendisi, O'nun espirileri de çoğunlukla ırkçılıktan çıkıyor. Kimse alınmıyor yalnız.
DharkanDharkan
Üye

Aleviler, Kürtler, sıkça ezildiği için, haklarında en küçük sözde müthiş alıngan olabiliyorlar. Bizim neden olduğumuz bir kompleks bu onlar için. Mehmet Ali Erbil cıvıklığın ötesinde iş yapıyor olabilir, ama adam her şeyle dalga geçiyor, her şeyle, bu da normal.

Amerika'da ya da İngiltere'de çok meşhur bir stand-upçı var, Hint asıllı herhalde kendisi, O'nun espirileri de çoğunlukla ırkçılıktan çıkıyor. Kimse alınmıyor yalnız.

Bence de. Mali'ye çok yükleniyorlar. :P
discussioncontroller