Mehmet Ali Erbil'i Yakan Söz
Baltalı İlah
Üye
Yazdığımdan onu mu anladın. Konu Mehmet Ali Erbil değil. Sorun, insanların başkalarının kompleks yapmasına sebep olması.
QuendarthQuendarth
Mod
Ben de sevmem Mali'yi ama cidden çok abartılı bir tepki bence. Bu kadar ufak şeylere pek takılmamak gerek diye düşünüyorum.
creiGncreiGn
Üye
phd dedi:

Bırakıyorum artık, yaşlandım, yıprandım deyip, kumar parası bittikçe ceeee diye televizyona dönen bir şaklabandan ancak bu beklenirdi.

İşin içinde bağnaz Sünnilerin (Sünnilerin değil, bağnaz Sünnilerin) g#t acısından ileri gelen çok aşağılık bir yakıştırma var, din gibi soyut bir kavrama değil, doğrudan belli bir grup insana yönelik bir küfür söz konusu. Bir anlık bir hata da olsa, sebebi bunaklık da, cehalet de olsa, sert tepki göstermelerini anlayışla karşılamak lazım.

Ne var canım isteyen istediğin söylesin diyebilirsin, benim baba tarafı Suriyeli ve "Araplar şöyledir böyledir" diyenlere gülüp geçiyorum; ancak herkes bu kadar sabırlı olmayabiliyor. Hele ki aramızda "Aleviler ibadet bahanesiyle karı, kız, kardeş demeden karanlıkta birbirlerini..." diyen bir grup kıyma gözlü manyak olunca mumsöndü lafını duymak bile sigortaları attırabiliyor.

Hem temelli kurtuluyoruz Mali'den, fena mı?

Doğru söylüyorsun, zaten Mali'yi savunmak adına söylemedim ben de. Demek istediğim işin içinde ne kadar hor görme, aşağılama da olsa edilen her lafta sokağa dökülüp slogan atmanın ve öfkelenmenin gereksizliği. Bak zaten kendin de örneği vermişsin bu konuda; senin yaklaşımın kesinlikle olması gereken şey böyle bir konu karşısında. Bir kişinin hakareti öfkelenmek için sebep olmamalı.
discussioncontroller