Dil
LovermanLoverman
Üye
geneli itibariyle her zamanki gibi easy tabii ki.

yalnız bir iki soruda ince dilbilgisi lazım oldu, oralarda tabii ki 2 seçeneğe indirdik ama %50 kaldık, ilk defa bir kelime sorusunu çekinerek işaretledim, şans...

onun harici sorular açıklanınca soracam zaten buraya, gereksiz olan cümleyi at kısmında bi parça vardı, lan ikisini de atıyorsun ayrı ayrı anlam bozulmadan devam ediyor. tav etti. ama şaka yapmıyorum, ya artık milletin sınavdan çıkabileceği zamana geldiği için oluşan gürültüden göremedim yada başka bi mallığıma denk geldi ama koca sınavı bitirdim oturdum gerçekten "15" dakika o soruya baktım...

eğer biz bu işi unutmadıysak güzel bir şeyler gelir yine fulleyemesek de.
TiberiusTiberius
Üye
Yav gençler gidin İngilizce öğretmeni olun, özel bir üniversiteye girin bir de yanına özel ders eklediniz mi...

image
matthdogmatthdog
Üye
hayattan beklentiniz öğretmenlik olmasın bir zahmet, formasyon seçeneğini backup niyetine tutarsınız köşede

Beğenenler: kurtkapan

JerryJerry
Üye
Türkiye'de tam tersi olmuyor mu yav?

Formasyon + 3 sene Kpss, olmazsa diğer sektörler.
TiberiusTiberius
Üye
Formasyona gerek yok artık, dil ile ilgili bir bölümden mezun olmak çoğu yer için yeterli.
HOXHOX
Üye
o çoğu yerler neresi mesela
TiberiusTiberius
Üye
Devlet ve özel kurumlar. Çok istisnai durumlarda devlet okulları formasyon istiyor. İngilizce öğretmenliği için konuşuyorum bu arada, diğer branşlarda nasıldır bilmiyorum.
TaxmanTaxman
Üye
çok istisnai durum dediğin devlette kadrolu öğretmen olarak çalışmak değil mi?
TiberiusTiberius
Üye
Elbette, mesele ben özel bir okulda çalışıyorum, benden formasyon istemediler, ama İstanbul Üni'de okutmak olmak istiyorsan hazırlık biriminde adam formasyon yoksa gelme diyor kadro için, ama part time olacaksan şart koşmuyor. Açık konuşmak gerekirse gerekliliği bir kenara formasyon bürokratik zorunluluktan başka bir şey değil.
ultimatomgenius
Üye
la okadar ingilizcesi iyi olan var bu forumda bir yardım eden yok bana iyi mi?
discussioncontroller