Dil
kurtkapankurtkapan
Üye
genel olsun,
ingilizce bölüme girme düşünceniz varsa özellikle istanbulda, 70e kanıksaması lazım netin
Zodiac
Üye
yds mi daha zor lys dil mi? yoksa apayri seyler mi?
BaueltzBaueltz
Üye
2001'deki YDS sınavında 67net yaptım bende. Bayaa az geldi aslında şimdi kesin dilden girmeyi düşünüyorum da. Sizce Dershane'ye gitmem mi daha iyi yoksa bir hocadan destek almam mı?
AstusAstus
Üye
Zodiac dedi:

aynı şey ikisi de. yds'nin olayı farklı sadece. ve 2-3 ayda bir yapılıyor galiba. maksat yabancı dil tazminatı falan mı ne olüyor. ben de tam detaylı bilmiyorum =D
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
Konunun sadece ilk mesajını okudum ona istinaden cevap yazıyorum geri kalan sayfalarda nasıl bir shitstorm döndü bilemiyorum.

Bu tavsiyem ilgili herkese gelsin.

Yabancı dil öğrenecek olanlar, birinci diliniz ingilizce olsun. Her ne koşulda olursa olsun dünyanın tamamıyla iletişim kurmanızı sağlıyor. Her hangi bir kulvarda herhangi bir iş için fazlasıyla yeterli temel dildir.

Sadece dil üzerinden para kazanmak istiyorsanız da ingilizceye ek olarak kesinlikle ÇİN'ce öğrenin geri kalan dillerin hiç birini öğrenmenize gerek yok.

Bu iki dili akıcı konuşan, hele bir de okuyup yazabilen insan bu dünyada nereye giderse gitsin para basar.

Nokta.
ripperkamil93ripperkamil93
Üye
Zodiac dedi:

İkisinin amacı birbirinden farklı. YDS genellikle ilerideki akademik kariyer(mesela araş. görevliği başvurusu) için gerekli olan bir sınav Güz(Kasım-Aralık) ve Bahar(Nisan-Mayıs) olmak üzere iki farklı dönemde yapılıyor. LYS'deki gibi 4 yanlış 1 doğruyu götürme olayı da yok.

Bana kalırsa YDS daha zor bir sınav ve şu an için sınırsız geçerlilik süresi var. Yakın zamanda 5 yıllık bir süre koyulacakmış diye duydum.
DharkanDharkan
Üye
YDS dediğiniz şey formalite sınavı, size sorduklarınızda "evet girdim" demeniz için lazım o kadar

LYS ile yabancı dil okumak için gerekiyor bildiğiniz üzere. YDS'den daha zor ya da kolay diyemem, her üniversite YDS sınavı yapabiliyor.
tersadamtersadam
Üye
rusça bilen var mı?
nasıl pratik yapabilirim?
salih32salih32
Üye
tersadam dedi:

rusça bilen var mı?
nasıl pratik yapabilirim?

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Beğenenler: tersadam

RedBeardRedBeard