Ne yaparsanız forumdan atılırsınız?
Gord10Gord10
Üye
redrumredrum
Üye
Flood nedir?
Misafir
Ardı ardına mesaj atmak =) Onun yerine mesajının hemen sağ üstündeki düzenle butonunu kullanmalısın.
redrumredrum
Üye
Hmm.. Ben de yapmışım demek ki ilk üye olduğumda.. İyi ceza almamışım..
Misafir
Cezalık bir şey değil ya, mod gelir uyarır genelde ama bu uyarının üstüne de daha devam edersen o zaman atılırsın =P
redrumredrum
Üye
Bu konuda tecrübeli gibi konuşuyorsun? =D
Misafir
Evet, tanık olmuştum böyle olaylara. Yoksa, bu kadar basit şeylerden ceza alacak değilim asdkald.
DAReKid
Üye
Hannibal king beni flood yaptığım için uyardığında cahilce sözlüğe bakmıştım. Türkçe "sel" anlamına geliryormuş. Yani boş mesaj atmak, anlık konuşmadaymışsın gibi her şeye bazen çok alaasız cevaplar yazarak bir nevi kirlilik yapmak anlamına geliyor. Mesela tek mesajda sırayla alıntı yaparak bir konuya mesaj atan herkese bir mesaj ile cevap vermek yerine, ard arda mesaj atıp her bahsedeceğin konu için mesaj kirliliği yapmak anlamına gelir. Örneğin ben bu mesajı attım, aklıma bu konu ile bir şey daha geldi. O mesajı da ayrıca atarsam hafiften flood yapmış olurum...
DharkanDharkan
Üye
Böyle hemen ardından bi mesaj atarsan su baskını oluyor, 2 mesaj atarsan taşkın, 3 yada daha fazla atarsan flood oluyor sdfasdd.
Çağlayan
Üye
Üst üste iki mesajı flood olarak görmüyorum ben. 3 ve fazlası rahatsız edici olabiliyor ama iki çok masum. Üstelik aynı mesajda bahsedemeyeceğimiz iki farklı konu işliyorsak ne olacak? İlk mesajımda üstteki sorulara yanıt yazarım, ikincisinde de farklı noktalara değinebilir ve yeni bir noktaya taşıyabilirim konuyu. Ya da ilk mesajımda bir olaydan bahsederim, ikinci mesajımda başlık dahilinde farklı bir olayın resimlerini koyarım örneğin.
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller