Call of Duty: Modern Warfare 3
acdervisacdervis
Mod
Oyunun bizi merkeze oturtmasını falan demiyorum zaten ya. Evvelden bu "yürü koçum her şeyi yaparsın sonra da başkanla 1-1 konuşursun" olayı yoktu mesela. Daha psikolojikti, daha depresifti.

Nostalji:

Edit: İlla WW2 olsun demiyorum. Ama bizi yine o "savaşın ortasına" götürsün, atış poligonuna değil.
creiGncreiGn
Üye
Alpharius dedi:

Eski CoD'lardaki ve MoH'lardaki çoğu bölüm hep iyi bilinen savaş filmlerinden alıntıydı. (Saving Private Ryan, Enemy at the Gates, A Bridge Too Far vs) Oynayanlar da genelde o filmleri bildiğinden bölüm ile bağ kurabiliyorlardı. Allied Assault'taki Omaha Beach bölümünden keyif almayan biri var mı burada mesela?

Bana kalsa bölümler keyifli oldukça iki türde de yapılabilir ama anladığım kadarıyla yapımcılar artık aynı şeyleri tekrar tekrar yapmaktan bıktılar.

Tabii ki, bence de böyle. Sonuçta bölüm tasarımları ve sunum iyi olduktan sonra kendisini her türlü oynatıyor. Ve yine dediğin gibi ünlü savaşlar/film sahneleri tükendikçe bölüm tasarımlarının kalitesi azalıyor, kendini tekrar etmeye başlayabiliyor.

Bu yüzden yaşanmış savaşların yerine kurguya yöneliyorlar ya zaten. Modern Warfare ile IW bu konuda oldukça başarılıydı. Şu an IW'den ayrılan ekibin yeni oyununu bekliyorum ben.

Üste;

Savaşın bireysel yönünü ön plana çıkaran yapımlar her daim etkili oluyor. Savaşı cool bir şey gibi göstermektense şiddetini ve korkutuculuğunu göstermek kesinlikle çok daha etkileyici. O konuda haklısın. Şimdi her şey biraz daha cool maalesef.
CoDBlackOps
Üye
Kız olsaydım ilk sana verirdim mod aktif :D
Blight
Üye
Senin dediğin şekilde bir mantık aramıyorum yalnız. Sonuçta her adamı bir şekilde biz vursak da ve oyunun ilerlemesi için gereken her şeyi biz yapsak da koca bir ordunun parçasıyız. Bir savaş var bunun bir sürü etkisi var ve biz de o savaştayız sonuçta. Bunu bilmenin olayı 3 kişilik gizli ekibin mantığından farklı onu diyorum. Elle tutulur bir şey adına savaşmama hissini çok hissediyorum ben 3 CoD oyununda da. Ha twisti, aksiyonu yerinde ona laf yok ama 3 tane kapşonlu adam Favela'da koşturmak, nükleer füzeleri durdurmak için denizden petrol platformuna fok gibi çıkmak havada kalıyor bana göre. Tüm dünya uyuyor ama gün aşırı dünyayı kurtarıyoruz moduna sokuyorlar adamı.
Rajaz
Üye
2 dünya savaşı dedin mi eğer orada BiA varsa susacak, saygı duyup oynayacaksın. Yalan öyle Cod mod, 2. oyuna çok saygı duysam, 1. oyunu deliler gibi oynasam da ilk 2 BiA aşmıştır gerçekçilik, zorluk, hikaye falan. :D
ImplexibleImplexible
Üye
Rajaz dedi:

2 dünya savaşı dedin mi eğer orada BiA varsa susacak, saygı duyup oynayacaksın. Yalan öyle Cod mod, 2. oyuna çok saygı duysam, 1. oyunu deliler gibi oynasam da ilk 2 BiA aşmıştır gerçekçilik, zorluk, hikaye falan. :D

Kesinlikle.  :)

Uzay muzay dedikoduları geliyordu netten. Çok saçma buldum açıkçası. Sonraki oyun için aslında pek fikrim yok, yapımcılar kendi kafalarından sağlam bir hikaye uydurur mu acaba diye düşünmüyorum değil.  :)
rRifleman
Üye
peace
Üye
Rajaz dedi:

COD'un yapısı ile BiA'nın yapısı arasında uçurumlar var. Birisi strateji temelli ilerlemeye yöneltip ortamın analizini yapmaya iterken, diğerinde "rambo mod"unda seri ilerliyoruz mesela temel olarak bir fark bu.
O yüzden her 2'sinede saygı duymak kendi adıma geçerli. ;D

BU ARADA YENİ COD'DAN İLK SS'LERDE GELMİŞ!

Spoiler:
COD: Space War

Spoiler:
Hihi Sci-fi olacağını hayal etsem bunun gibi olacağını düşünüyorum. Shattered horizon :D ::)
Nasılda yedim sizi hi-hi. ::)
EnewwssEnewwss
Üye
Ben inanmıştım son spoilera kadar :D
kurtkapankurtkapan
Üye
takkip.
discussioncontroller