Kurtadam Oyunu (İptal Oldu)
herobeyyyyyy
Üye
Arkadaşlar eğer talep olursa bir kurt adam oyunu oynatmayı düşünüyorum.Oyuncu aralığını 20-25 kişi kişi olarak düşünüyorum.Katılmak isteyenler belirtsin.Ancak bir tane daha yardımcı arkadaş lazım.

Kurallar

1) Katılan oyuncuların rolleri kurayla belirlenecek ve bu roller sıkıştırılmış metin belgeleri hâlinde (aynı isimlerle) sahiplerine mail yolu ile iletilecektir. Hiç kimse bir diğerinin rolünden haberdar olmayacaktır.

Not: Metin belgesi hâlinde yollamanın amacı; özel mesaj kutusunu ekran görüntüsü ile başkalarına gösterip, rolünü ifşa etmelerine engel olmaktır.

2) Oyun günler(turlar) hâlinde ilerlemektedir. Özetle şöyle;

a) Turun bitiş zamanı olarak bir gün sonu belirlenir (Örneğin Çarşamba 22:30). Genellikle turlar, gerçek zamanda iki gün sürer.

b) Oyuncular bu başlıkta kimi linç etmeleri gerektiğini tartışırlarken, özel rolü olanlar oyun yöneticisine (bana) komutlarını gizlice (tercihen özel mesaj ile) iletirler.

c) Tüm oyuncular oyun başlığında linç oylarını atarlar(Örneğin Linç: xxxx şeklinde). Linç oyu tur başına sadece 1 kez, Vazgeç:xxxx şeklinde değiştirilebilir. Eğer linç oylarını atamayan oyuncular olursa oylamada çıkan sonuç ile birlikte oy vermeyenler de linç edilir. (Sessiz kalamama kuralı)

Önemli: Bu oyuna katılacak arkadaşlar mümkünse iki günde bir foruma bakma imkânı olan ve uzun yorumları sıkılmadan okuyabilecek kişiler olsun.

d) Gün sonuna gelindiğinde oylamada en fazla oyu almış olan oyuncu linç edilir ve oyundan elenir. Eğer oylar 2 ya da 3 kişi arasından paylaşılmışsa hepsi birden linç edilir. (Simultane linç kuralı)

e) Gün sonunda kurtadamların öldürmek için seçtiği oyuncu da açıklanacak ve bu oyuncu da elenecektir.

3) Eğlenin.. Oyunu dışarıya taşırmadan (Özel mesaj ve MSN, IRC vb programlar), her türlü yaratıcılığı kullanın. İster rol yaparak oynayın, ister oyunun gidişatı ile ilgili analizler yapın, ister komplolar kurun. Oyunu renklendirecek herşey kabuldur.

4) Oynamayan arkadaşlar ve oyundan çıkmış arkadaşlar başlığa mesajlarını renkli yazmak zorundadır. Bu mesajlarında oyunla ilgili analizler yapmak yasaktır.
Amenquiver
Mod
Yok mu cengaver ?
Fighter
Üye
Neden olmasın?  ;)
RelentlessRelentless
Üye
Yemin billah hasret kaldım adam gibi SADE bir kurtadam oyununa. Şöyle stabiloya sataşırım ortalığı karıştırırım falan, ne eğlenceliydi be.
Dark_Lord
Üye
Hep duydum ama bir türlü katılamadım ve öğrenedim şu Kurt Adam oyununu..
Bu defa da kurulursa kesin katılırım ama :)
stabilostabilo
Üye

Yemin billah hasret kaldım adam gibi SADE bir kurtadam oyununa. Şöyle stabiloya sataşırım ortalığı karıştırırım falan, ne eğlenceliydi be.

Aklını alırım olm.
RelentlessRelentless
Üye
Sus, kurtsun sen kesin  >:(
sonâdorsonâdor
Üye
Son normal Kurtadam oyunu...

Neler olmuştu ki? Lampard anlatsın! :F
Black Dino RangerBlack Dino Ranger
Üye
Ölüm Kulübü hüsranla sonuçlandı. Lanetli köy gördüğüm kadarıyla bitmeyi başarabilmiş. Wolf Castle da yarım kalmıştı. Yeni bir oyun olursa sadece izlemekle yetinebilirim zira hiç vaktim yok.
bodo
Üye
Normal oyunlar haricinde kalanlar devam edemiyor zaten ilgisizlikten. Klasik oynayacaksak olur da öbür türlü hem oynatana hem de oyuna ilgi gösteren birkaç kişiye yazık oluyor.
Amenquiver
Mod
bodo dedi:

Normal oyunlar haricinde kalanlar devam edemiyor zaten ilgisizlikten. Klasik oynayacaksak olur da öbür türlü hem oynatana hem de oyuna ilgi gösteren birkaç kişiye yazık oluyor.

Evet Relentless gibi tipler bir zahmet girmesin öyle oyunlara.
discussioncontroller