Bleach FRP - The New Breed
JulianneJulianne
Üye
Yoji'nin çok yoğun olmasından dolayı bu seferliğine ben geçiyorum kaptan köşküne. Bu oyun ile Yoji'ninki arasında hiçbir bağ olmayacak (geçtiği evren (Bleach) dışında tabii ki) ve onun sistemini kullanmayacağım. Şöyle diyeyim, sistemi siz oyun başladıktan çok sonra göreceksiniz. Neyse, şimdilik fazla açıklama yapmadan başlığı açıyorum çünkü...

1 - Kaç kişi istekli, onu görmek istiyorum.
2 - Oyun hakkında bilmek istediğiniz sorulara cevap verebilmem için burası şart.. (:

Küçük bir not: Kişi sınırlaması vardır (5, hadi bilemedin 6 kişi olabilir en fazla) o yüzden oyunu oynayacağınızdan emin olarak "Ben varım!" diyin. Aksi halde hem bana fazladan iş çıkarmış olursunuz, hem oyuncuların sinirine dokunursunuz hem de oyunu izleyenleri (okuyanları) deli edersiniz. Yiyeceğiniz bir ton laf da tuz biber olur.

Oyunun hemen başlayacağını düşünmeyin, daha var o kısma. Konu ve başlangıç kafamda hazır gibi (eksik birkaç nokta var, onları tamamlayıp kağıda dökmem lazım) ancak ilerisi için henüz birşey düşünmüş değili. Yani azıcık sabır.

"Ben varım!" diyecekler, mümkünse MSN hesap sahibi olsunlar, irc'ye girebilsinler, yani ulaşabileyim onlara bir şekilde. Foruma sıklıkla bakmaları da iyi olur tabi.

Oyun herkese göre olmayacaktır bu arada (Bleach bilgisi lazım yani) ama oyunu oynarken bu bilgiyi gizlemeniz gerekecek. Yani oynarken biraz profesyonlce oynayacaksınız. Oynayanlar kadar okuyanların da zevk almasını istediğim için "aptalca davranışlara" hiç tahammülüm olmayacak, onu da baştan belirteyim. (Byakuya'ya el-ense çekmeye kalkışmak bu konuda iyi bir örnektir.)

Sormak istediğiniz soru varsa buyrun sorun. Spoiler olmaması için cevap vermeyebilirim her sorunuza ama siz gene de sorun. En azından ilgili birilerinin olduğunu bileyim.. (:

Oyuna başlarken bu konuyu (RP-Dışı & SSS) haline getireceğim, onu da belirteyim.

Oyunun episodik olmasını planlıyorum. Yani arc'lar nispeten kısa olacaklar ancak çok olacaklar. Tabi oyunun uzunluğunu genel olarak oyuncular belli ettiği için tam birşey söylemek imkansız ama birkaç ayda bir arc değiştirmeyi planlıyorum kafamda. Uygulamada nasıl olur bilmiyorum ama. (:

Dipnot: Oyuna katılmak isteyenler bu mesajı baştan sona 4-5 defa okumalıdır.
JulianneJulianne
Üye
Hikaye tasarım aşamaları
[tt]
a - Karakter Yaratım Taslağı - Hazır
1 - Prologue  -- Hazır
2 - Episode 1 -- %60
3 - Episode 2 -- %20
4 - Episode 3 -- Başlanmadı[/tt]
manager80manager80
Üye
Bu oyun ile Kurtadam arasındaki benzerlikler ve farklılıklar nelerdir?
Yoji'nin oyununu biraz okudum biraz fikrim var. Manga ve animeyi de takip etmekteyim bildiğin üzre (: Karakter sayfası yaratacak mıyız, puanları neye göre vereceğiz? Kısacası aklındaki oyun planı nasıl olarak?
JulianneJulianne
Üye
manager80 dedi:

Bu oyun ile Kurtadam arasındaki benzerlikler ve farklılıklar nelerdir?
Yoji'nin oyununu biraz okudum biraz fikrim var. Manga ve animeyi de takip etmekteyim bildiğin üzre (: Karakter sayfası yaratacak mıyız, puanları neye göre vereceğiz? Kısacası aklındaki oyun planı nasıl olarak?

Kurtadam değil bu oyun; direk olarak bir Forum RP'si. Herkes aynı tarafta olup öcü NPC'lere karşı koyacaklar.

Karakter sayfası yaratılacak ancak "ben yaptım oldu" demektense benim belirleyeceğim sınırlar içinde yaratılacak tüm karakterler. Bunun en büyük örneği de karakteriniz için stat kullanmayacak olmanız. (Oyun dinamiklerini sormayın, spoiler olur)

Puan hedesini de sonra anlatacağım.
[Deleted User]
The user and all related content has been deleted.
JulianneJulianne
Üye

Ben varım :)

Oyun hangi tarihlerde geçecek bu arada? içigo falan olacak mı yoksa bilmemkaç sene önce mi geçecek?
Bankai'leri falan kendimiz mi seçeceğiz? Gerçi spoiler olur demişsin ama merak ettim :P

İçigo beyefendi olmayacak. Bilmemkaç sene önce de geçmesini istemiyorum, karakterler çok dağınık oluyor ve toplamak karın ağrıtıyor.

Bankai'leri ben seçeceğim. Shikai'leri de... Tabi oraya kadar daha yol var baya... Şimdilik kendo ile yetinin.. (:
YojimboYojimbo
Mod
Benim yarattığım sistem fazla hardcore olmuştu forum formatı için. Hatta prestij sınıflarına girmiştim en son işi abartıp... Forumda da DnD formatını bilen arkadaş sayısı sınırlı olduğundan hem oynatması hem de oynaması açısından sanırım biraz "kastırdı" (çok severim bu lafı ?!)

Eless... Julianne arkadaşımızın enteresan daha oynanabilir ve basit bir sistemi var gibi.

Herneyse; pek zamanım olmadığı için oyunu devam ettiremiyordum zaten, Julianne benden umudu kesince kolları sıvamış anlaşılan :D Merakla bekliyorum, hatta zaman bulabilirsem iştirak da edebilirim.
JulianneJulianne
Üye
Katılanlar:

1 - Audiodragon
2 - manager80
3 - KurtulanSama
4 - sayi50
manager80manager80
Üye
Yaz beni de Emre. Ben ufaktan karakterime isim ve başlangıç hikayesi yazayım. Geçmişi, shinigami akademisine niye katılmış, amacı ne gibi şeyleri kaba taslak bi biçimlendireyim.
JulianneJulianne
Üye
manager80 dedi:

Yaz beni de Emre. Ben ufaktan karakterime isim ve başlangıç hikayesi yazayım. Geçmişi, shinigami akademisine niye katılmış, amacı ne gibi şeyleri kaba taslak bi biçimlendireyim.

Karakterine başlama, onların hepsini ben söyleyeceğim size. Gaza gelip karakter yaratmaya girişmeyin yani.. (:

İsim arayabilirsin tabi.. :D

Edit: Hepsini derken bir şemaya göre yaptıracağım tüm karakterleri. O yüzden girişmeyin dedim.. (:
sayi50
Üye
Ben katılabilirim... Şu anda Bleach takip ediyorum anime olarak ayrıca 1-2 günde bir 3 saat online olma gibi bir sıklığa sahibim... Zevkli olur eminim..

Byakuyaya el-ense çekmek... Senbonzakura Kageyoshi ile kurban eti gibi kıyma yapar benden be!
discussioncontroller