Bleach FRP - The New Breed
JulianneJulianne
Üye
Julianne dedi:

Katılanlar:

1 - Audiodragon
2 - manager80
3 - KurtulanSama
4 - sayi50

Son 1 (veya 2) kişi... Yok mu...

a - Bleach izleyip/okuyup seven
b - Forum RP'sini yapmak isteyen
c - Biraz olsun FRP tecrübesi olan
d - Saçma sapan hareketlerde bulunmayacağını taahhüt eden
e - Hepsi

e şıkkını seçen? (:
JulianneJulianne
Üye
Hımm, oynamak isteyen yok sanırsam... Biraz daha hazırlanayım, başlarız o zaman ne yapayım...
JulianneJulianne
Üye
Bir ses verin canlar; başlamak istiyor musnuz? Ben 4 kişi de başlatırım, sorun olmaz ama gerekli desteği sağlar mısınız? (:

1 - Audiodragon
2 - manager80
3 - KurtulanSama
4 - sayi50

Aloo? :D
[Deleted User]
The user and all related content has been deleted.
JulianneJulianne
Üye
Yeni yıla kadar karakterleri hazırlıyoruz canlar, tamam? Bu arada bu konuya abone olun ki biri mesaj falan attığında mail gelsin, rahat olsun.

Tüm karakterler birbirini baya iyi tanıyor olacaklar ve ayrıksılık olmayacak; 4 iyi arkadaşsınız siz, dolayısıyla birbirinize karakter yaratırken danışabilirsiniz "sen nasıl yaptın, benimki şöyle iyi mi" diye...

Karakterleri benimle beraber yaratıcaksınız, ama ben size sadece kalıbı anlatıcam. İçini doldurmak size kalmış. Yeterince anime izlediğinizi bildiğimden (sadece Bleach değil, genel) rahat olacağınızı garanti edebilirim.

Yalnız...

Tüm karakterlerin herkesten (diğer oyuncular da dahil elbette) gizli tuttuğu garip bir özelliği (quirk) olacak. Seçeneklerinizi azaltmak istemiyorum bu yüzden örnek yazmayacağım. Tabii ki bu özelliği ben biliyor olacağım. Aklınıza yeterince garip birşeyler gelmiyorsa ben ayarlarım size... Dipnot: Çok genel şeyler düşünmeyin, spesifik olun. "Kızlarla konuşamayan bir hödük." yerine daha detaylı ve ince işlenmiş şeyler düşünün. Hatta biriniz için çok güzel bir şey aklıma geldi şu an, isteyene bu özelliği verebilirim... (:

Bu arada katılmak isteyip de başlığı yeni gören varsa çekinmesin bana mesaj falan atsın. Oyun henüz başlamadı çünkü... Ayrıca "sadece birkaç haftalığına boşum ama yine de katkım olsun" derseniz sizi de konuk sanatçı yaparız... Tabi mümkünse birkaç gün önceden söylesin ki hikayeye uygun birşeyler düşünebileyim. Düşünemezsem de geçmiş olsun yani, ne yapayım... (:

Bana istediğiniz yoldan (MSN, irc, cep telefonu, mail, vs.) ulaşabilirsiniz ama anında mesaj olması (MSN, irc gibi) işimi çok rahatlatır...

Bir de yılbaşına kadar hazır olmayan karakterleri ne yaparım bilmiyorum. Yedek planım yok o konuda... (:
manager80manager80
Üye
Bekliyoruz Eles. Birkaç kişi daha olsa iyi olurdu tabi ama hadi bakalım. Biraz gözüm korktu gerçi, umarım oyunu berbat etmem >_>
[Deleted User]
The user and all related content has been deleted.
manager80manager80
Üye
Cuma günü hastalanıp hastaneye gitmemiş olsaydım Eleslerle buluşup buluşmada karakterleri hazırlayacaktık.Cuma'dan beri dün kafamı kaldırabildim yataktan. Sanırım diğerlerinin karakterleri hazırdır. Bugün eles ile görüşüp karakterimi yaratayım. Yakında başlarız diye düşünüyorum (:
JulianneJulianne
Üye
Karakteri tam olan bir sayi50 var. manager80 ve KurtulanSama'nın ayrıntılı BG'leri hariç hazırlar. Audio ise henüz hazır değil, işleri çok yoğun olduğu için haftasonunu bekliyoruz.

Katılmak isteyen varsa bana hala başvurabilir. Zaman var daha (finaller geliyo lan!).
JulianneJulianne
Üye
Hazır buradayken diyim, oyunu forum üzerinden oynatmayı düşünmüyorum (pratik olmadığından dolayı). Fikrinizi bana bildirin, ona göre karar verelim nasıl edeceğimize.

"Episode" sisteminin daha kolay olduğunu düşünüyorum, o yüzden kısa kısa bölümlerle gideceğiz. Bir süreliğine işi çıkan birisi olduğunda mağdur olmayacak bu sayede. Zaten prologue da söz sahibi olamayacaksınız sanırım (çünkü oynatmamın bir mantığı yok, giriş olacak asıl oyuna işte) ama bol detaylı bir prologue bekleyebilirsiniz. Tabi karakteriniz ne kadar detaylıysa o kadar iyi bir hikaye göreceksiniz. Ekleme yapmak istediğimde size danışacağım zaten, haberiniz olacak yani. (:

Diyalog bazlı hikaye anlatımını seviyorum (işime geliyor (: ) o yüzden bol bol geveze karakter bulabilirsiniz oyun boyunca. (:

Ha bir de "The New Breed Arc" beklenenden biraz daha geç gelecek, çünkü açıkçası daha güçlü olmanız gerekiyor. Harcanırsınız yani aklımdaki düşmana (Level-scaling yok, evet). Onun yerine filler sayılabilecek başka bir arc girecek kafamda tasarladığım ama kağıda (veya notepad'e) dökmediğim.

Ayrıca anime geleneği olarak 1-vs-1 dövüşleri de koyacağım. Takım bazlı da savaşacaksınız ama Allah aşkına Bleach'te takım bazlı savaş olarak ne var ki? Bi "Aizen vs all" var, o kadar (hatırlamıyorum başka).

Zanpakutonuzun ismini, cismini, sıfatını, her bi şeyini ben belirleyecem (size uygun özellik, karakter ve şekil ile tabii ki). Çok isterseniz zanpaktonuzun ismini değişik söyleyebilir (Fuji Kujaku gibi) veya (duduf duf duduf) başka bir şekilde dövüşmesi için zorlayabileceksiniz. Başarı şansı düşük olsa da (ve tabi zanpakutonuzun sizden nefret etmesi gibi bir olay da olabilir) isteyenlere o kapı açık olacak.

Başka bir şey aklıma gelmiyor ama şu "Bu oyunu nerede oynayalım?" sorusuna mutlaka cevap verin.
discussioncontroller