Uzayda yaşam bulundu mu?
Infrawhite
Üye

Dünya'ya 'gerçekten' benziyor

Gezegen avcısı Kepler teleskobunun bulduğu, 600 ışık yılı uzaktaki gezegende yüzey sıcaklığı 22 derece.

www.ntvmsnbc.com/id/25303233/Bir gaz devi olması dışında Dünya'ya epey benziyor =P.

Cidden, büyük ihtimalle "sıcak Neptün" sınıfından bir gezegen bu. Ama, 0,97 Dünya benzerlik indeksli gezegenler de buldu Kepler, sadece onaylamak için 3 kere yörüngesini tamamlamasını bekliyor gezegenlerin.
SwooshSwoosh
Üye
hazır infrawhite'ı bulmuşken soralım.
hocam şimdi bunları buluyoruz biz de, sonra ne oluyor? hepsi bilmem kaç ışık yılı uzaklıkta, yok gaz, bilmem ne. sahiden yaşamın oraya taşınması olası mı?
sultan ısultan ı
Üye
Uzayda uygarlık arayanlara ipuçları

http://fotogaleri.ntvmsnbc.com/uzayda-yasam-ararken-dikkat-etmeniz-gerekenler.html?position=0

Uzayda başka bir yerlerde ‘akıllı yaşamın’ olup olmadığı, varsa bu yaşamın gelişmiş bir medeniyet düzeyinde olup olmayacağı yüzyıllardır astronom ve diğer bilimcilerin kafa yorduğu konulardan. Bunu açıklığa kavuşturma yolunda bugüne kadar yürütülen çalışmalar, özellikle Dünya istikametine gönderilmiş olabilecek radyo dalgalarının varlığını araştırmaya odaklandı hep. Ancak belki onların bizi arayıp bulmak gibi bir derdi olmayabilir. Hatta belki de başkalarının onları bulmasını bekliyor olabilirler. ABD Illinois’deki Fermi Ulusal Hızlandırıcı Laboratuarı’ndan Richard Carrigan, uzayda yaşam arayışına ilişkin bazı temel ipuçlarını sıraladı. Uzaylı arayanların dikkatine...
sultan ısultan ı
Üye
Mars gezegininde araştırma Curiosity ile devam ediyor

www.nasa.gov/mission_pages/msl/index.html


www.youtube.com/watch?v=PCKogFDM3Zg
sultan ısultan ı
Üye
e.S
Üye
"Uzayda yaşam" çoktandır Mars gezegenindeki bakteriyel organizmaların varlığıyla biliniyor; başlığı "Uzayda Bilinçli Yaşam" olarak değiştirmeli.
Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye
prothean relay bulcaklar bekleyin hele
L1S
Üye
Bu son yapılan deneylerle ilgili değil, genel olarak şöyle bir düşüncem; teoriler oluşturulurken ilk akla gelen ve " yaşayan canlı" kategorisine alınan ve bunun üzerinde araştırma yapılan kavramlarda, ilk olarak bilim adamları ya da sade vatandaş, dünyanın atmosferine, basıncına, yoğunluğuna, ısı raddelerine göre araştırma ve değerlendirme yapıyor. Dünya' daki ısının çok ama çok üzerinde dahi ( laboratuvarlarda ) yaşatılabilen ve oksijensiz ortamda dahi bir hareketi yılları bulan ilkel canlılar tespit edilmiştir. Bunların diğer gezegenlerde olmaması da imkansız değidir. "Canlı" olarak nasıl bir değerlendirme yaptığımızı da sorgulamak gerekiyor.
RelentlessRelentless
Üye
Harbiden bir şey bulsak da işler ilginçleşse. Amerika Mars'ta istikrar sağlasa falan...
L1S
Üye
Dünya' daki uluslara tehdit olarak gördükleri dış organizmalara karşı "yok et " mantalalitesine gideceklerdir muhtemelen Relent. Yani televizyonlarda verilen demeçler, çalışmalar falan halka şirin görünme çabasından başka birşey değil. - Var ya da yok - bir uzay aracının resmi olarak açıklanması demek, halkta panik, erzak stoklama vs. demek. Kaosu hiçbir hükümet istemez. Bunu açıklamayacaklardır bence.
discussioncontroller