Yeni Rütbeler
AdramelechAdramelech
Üye
Sırf merakımdan soruyorum, yeni şu puanla gelen rütbelerin isimleri nedir ve kaç puanda alınırlar? :F

Liste verilirse bu ilk mesaj kendi kendini düzenleyecektir.
a_smurfa_smurf
Üye
Rütbe değil, bir seviye sistemi olarak düşünebilirsiniz bunu. Her seviyenin gerektirdiği puan aralığı algoritmik olarak artıyor. Şimdilik 25. seviyeye kadar var, ama daha gider zamanla.

Ayrıca sitenin her yeni versiyonu (release) bir expansion pack mantığında olacak, yeni özelliklerle beraber seviye sınırı da (levelcap) artacak =)

Editto: Bunlar henüz forumda gözükmüyor, ancak forumda mesajların solundaki kısım da güncellenecek.
RelentlessRelentless
Üye
Tamam da amacı ne bu olayın, ne yapacaz bu puanları hala anlamadım? Sadece mesaj kasmakla mı kazanıyoruz?
ironPunisher
Üye

Tamam da amacı ne bu olayın, ne yapacaz bu puanları hala anlamadım? Sadece mesaj kasmakla mı kazanıyoruz?

Sadece mesaj olduğunu sanmıyorum, sitede bir sürü özellik var. Her birinden bi'şeyler çıkıyodur yani.
An Anonymous
Üye
Rütbe olacaksa böyle kolay olmasın yeni rütbe elde etmek. Kolaydan kastım mesaj eklemek, başlık açmak gibi spam/flood/farming gibi hoş olmayan durumlara yol açacak şeyler.

Gerçi ben rütbelerin tamamen kaldırılmasından yanayım. Forumun sürekli sakinlerinin birbirlerini rütbeye göre değerlendireceğini veya rütbe elde etmek için forumu mesajlarla döşeyeceğini sanmıyorum. Yanılmam umarım.
RelentlessRelentless
Üye
Dikkat ediyorum ben, çıktığını görmedim sadece atılan her mesajda 50 puan aldığımı gördüm :P
Talishmas
Üye
Blizzard'ın yolu bu. Bu yol, yol değil bakmayın siz seviyeymiş, eşivmıntmış aldanmayın, Gün gelecek item kasacaz... (:
QuendarthQuendarth
Mod
İyi olmuş bence rütbeler. Tabii önceki forumdaki gibi yine az sayıda aktif üye olursa aktif üyeler arasında geyik konusu olmaktan başka bir işe yaramaz. Forumun bayağı kalabalıklaşması gerek.
AlphariusAlpharius
Üye
Metal rütbeler gitmiş seviye gelmiş. Level 80 Oyungezer olacağım!
ironPunisher
Üye

Metal rütbeler gitmiş seviye gelmiş. Level 80 Oyungezer olacağım!

Level 80 Goyun değil miydi o?
Rajaz
Üye
Aslında bu sistem geliştirilmeli iyice. Aslında geniş kapsamda ele alındığında iyi bir sistem olabilir, insanları daha sosyal bir ağın içine çekmek adına. Eski forum çok bağları kuvvetli bir forumdu. Yani bakıyorum herkes birbirini tanıyor, biribirini gören çok kişi var, yüz yüze konuşmalar vs. İnsan birazıcık soğuyordu ne yalan söyleyeyim, sonra alıştım gerçi, kendi adıma konuşmam gerekirse.

Post kasmanın önüne geçmek adına bence mesajlar da kendi aralarında puanlamaya tabi tutulsunlar. Mesela "slm, naber" yazdığında puan olmayacak, ancak 2 satır yazdığında 1 exp. puanı alacak şeklinde olabilir. Hem wall of text'lerin de sayısı artmış olur işte. :D :P

Sonracığıma puan getiren en çok şey bloglar ve gruplardaki aktiviteler olabilir mesela. Evet, gayet iyi olur bence böyle olması. Ve foruma çok ısındım ne yalan söyleyeyim ki. ;D
discussioncontroller