Yeni Rütbeler
AlphariusAlpharius
Üye

Post kasmanın önüne geçmek adına bence mesajlar da kendi aralarında puanlamaya tabi tutulsunlar. Mesela "slm, naber" yazdığında puan olmayacak, ancak 2 satır yazdığında 1 exp. puanı alacak şeklinde olabilir. Hem wall of text'lerin de sayısı artmış olur işte. :D :P

Güzel bir öneri ama uygulaması çok zor. Ya moderatörlerin her mesajı okuyup ona göre puan vermesi lazım (50 moderatör 12 saat vardiya ile çalışırsa olabilir) ya da mesajları otomatik olarak inceleyecek ve içeriğine göre puan verecek bir program olacak. İkincisi olursa zaten bilgisayar bilimi çağ atlar, forum olarak tarihe geçeriz :D
Creator
Üye

Rütbe olacaksa böyle kolay olmasın yeni rütbe elde etmek. Kolaydan kastım mesaj eklemek, başlık açmak gibi spam/flood/farming gibi hoş olmayan durumlara yol açacak şeyler.

Kesinlikle ve kesinlikle. İş olsun diye her tarafa spam derecesinde mesaj atan kitleyi çekmekten öte birşey olmaz. Eğer illa puan vs. isteniyorsa bu tip içi boş farmlara yol açmayacak şeylerden puan gelsin. Oyun incelemesi yazana gelsin, aktiviteye katılana gelsin. Spam aracı olarak değilde yaratıcı şeyler yapmaya teşvik eden birşey olsun.
creiGncreiGn
Üye
Bu rütbeler öyle rep seviyesi falan tarzında olmayacağı için çok da bir problem olmayacaktır. Ya da bir üyenin level'ını kullanarak düşük level'lı bir üyeyi ezmesine de rastlanmayacaktır. İş ancak geyiğe vurulur. Daha önce bu sitede sırf yeni olduğu için gerçek anlamda ezilip aşağılanan biri oldu ki? Tamam bazen dalga geçmenin ve geyiğin haddini aştığımız oluyor ama, çok ciddi bir şeyler olmuyor. Ayrıca kapalı bir komüniteye yakın olduğumuz için hemen herkes birbirini tanıyor ve aşağılama gibi durumlara rastlanmıyor.

@Rajaz;

Ne soğuyacaksın be abi, yabancılık mı çektin forumda allahaşkına? Gayet uzun süredir forumda gibiydin, hiçbir muhabbetin dışında kaldığını görmedim ben.
RelentlessRelentless
Üye

Ya da bir üyenin level'ını kullanarak düşük level'lı bir üyeyi ezmesine de rastlanmayacaktır.

Niye rastlanmasın ki, herkes level'ı kadar konuşsun, kendini bilsin...
SYSCLEANER
Mod
Not quantity, it's quality... :P
AlphariusAlpharius
Üye
Level 5 büyüler biliyorum ayağınızı denk alın.
stabilostabilo
Üye
Valla onu bunu bilmem, level kasmaya gidiyorum ben. :P

Ayrıca smiley'ler rezil yahu, değiştirin şunları lütfen. :(
SYSCLEANER
Mod

Tamam sucuk ekmek yapmak için mangalı yakıcak büyücü bulundu :P :ohmy:
sawwormsawworm
Üye
Agalar beni kasın da level atlayayım ya, level 5 olunca ifadeler sekmesi açılıyormuş öyle duydum :ajan:
creiGncreiGn
Üye

Sadece 5 mi?

*Ya of, smiley koyucam ama hiçbirini koymak içimden gelmiyor, çok tipsizler :F
discussioncontroller