Yeni Rütbeler
Nyse
Üye
İlk zamanlar Bronz Üyeydi o şimdi seviye 2 olmuçta neyse iyi.
Bronz piremiyumu ilk 3 gün için verdiler sandıydım, sonra parayla Platinium piremiyum falan alıcaktık hayallerimiz vardı.
AlphariusAlpharius
Üye
Anket ve Geyik başlıklarındaki mesajlara puan verilmeyebilir, şu anda veriliyor sanırım.
BiqBossBiqBoss
Üye

O değil de, "şimdi herkes post kasacak" diyen o kadar çok insan var ki, kimsenin post kasmaması kuvvetle muhtemel sanki :)

Forumu çöpe çevirebilecek newcomer'lara karşı bu kendi kendine oluşan mahalle baskısı güzel aslında. Adminlerin polislik yapmasındansa otokontrol uygulamış oluyoruz negzel.

Onlara aslında bir takım yaptırımlarda yapabiliriz günde en fazla 5 mesaj +1 konu diye...5 mesaj hakkını bitirdikten sonra kuzu kuzu bekliycekler.
Dark Templar
Üye

O değil de, "şimdi herkes post kasacak" diyen o kadar çok insan var ki, kimsenin post kasmaması kuvvetle muhtemel sanki :)

Forumu çöpe çevirebilecek newcomer'lara karşı bu kendi kendine oluşan mahalle baskısı güzel aslında. Adminlerin polislik yapmasındansa otokontrol uygulamış oluyoruz negzel.

Onlara aslında bir takım yaptırımlarda yapabiliriz günde en fazla 5 mesaj +1 konu diye...5 mesaj hakkını bitirdikten sonra kuzu kuzu bekliycekler.

yok canım siz de naaptınız böyle. yeni gelen bir insanın ne suçu var da "biz burada yabancıları sevmeyiz" muamelesi yapacağız. Gelip bazı şeyleri görünce o da uyum sağlar zaten
AlphariusAlpharius
Üye
Mantıklı olabilir, hatta hiç konu açamasınlar ilk seviyelerde :) Mesaj sayısı daha fazla olabilir ama.
RelentlessRelentless
Üye

Karneyle mesaj atılsın hatta, böyle saçma şey duymadım.
AlphariusAlpharius
Üye
Abi şu bi gerçek ki foruma yeni kayıt olan kişilerin çoğu çat diye yeni konu açıyorlar. Bu konular da daha önceden zaten var oluyor ya da reklam konuları oluyor. İlk seviyelerde konu açma olmazsa bunun önüne geçilebilir. Zaten foruma kaynaşmak, tartışmak, bilgi sahibi olmak için gelen adamın da üye olduğu gibi konu açmasına gerek yoktur.
RelentlessRelentless
Üye
İyi de abi adamı kısıtlayamazsın ki, bu kurunun yanında yaşı da yakmak olur. Gerçekten diyecek bir şeyi olan adam çıkar, ciddi bir sorunu olan adam çıkar, çıkar yani bir sürü şekilde. Adama diyemezsin ki, "BEKLE! Önce senin buraya mesaj kasmaya gelmediğinden emin olalım!"... Adam hadi len der gider.
BiqBossBiqBoss
Üye

Karneyle mesaj atılsın hatta, böyle saçma şey duymadım.

Bu kadar ciddiye alınıcağını düşünmemeiştim... O zaman abartıyorum ve yeni üyelerden iq testi isteyelim.
Dark Templar
Üye
Tamam da, gelen insanın post kasmaması için yaptırım uyguluyoruz. Uyguladığımız yaptırım seviye atlaması için post kasmasını gerektiriyor. Sonuçta reklam için gelen adam konu açmak için uğraşmadan da her yere pisleyebilir. Yeni gelen kişiye de höyt, 5ten fazla ileti yazamasın ulen demek de bir garip. Forumun zaten bir kültürü var. Yeni gelen kişi elbet ilk zamanlar bocalayacaktır. Anlayış göstermek yerine "Noob piff" >_> yapmak saçmalığın daniskasıdır.
discussioncontroller