Yeni Rütbeler
MonthiusMonthius
Üye

Haftalık puan cap olsun, o cap'e ulaştıktan sonra daha çok seviye almak için beklemek zorunda kalalım, böylece millet deli gibi spam yapamamış olur. :P

İşte gençler, görüyorsunuz fazla DVO oynamanın bünyeye verdiği zararları. Burası beynin frontal lobu idi, şimdi bir de kortekse bakalım....

image
Creator
Üye

Hangi mantıkla yapıldığını bilmiyorum, ama aklımdan geçen iki ihtimalde de pek hayra alamet şeyler görünmüyor. Birincisi, herkesin tahmin ettiği gibi post kasma sorunu ortaya çıkacak, önlem alınmazsa. Alınacak önlemler de, bu gibi durumlarda pek işe yaramıyor açıkçası. -Uzun süredir çeşitli forumlarda bulunuyorum, rütbe sisteminin hiç bir fayda getirdiğini görmedim- İkincisi atılan post'un beğenilip beğenilmemesine göre, kişi rütbe atlayacak -ki bu da, belirli popüler üyelerin el üzerinde tutulmasına neden olacak. Kökten kaldırmayı, forum popülerliliğini kaybetmesin diye uygulamıyor olabilirsiniz, ama diğer türlü de -yıllardır tartışılır- forumlar kalitesini kaybediyor. Burada üçüncü bir alternatif sunabilecek durumda değilim, açıkçası. Bu başlık da, bunu tartışmak için uygun yer mi, bilinmez gerçi.

Benim bu konuda önerdiğim şeyi beğenen olmadı pek ._. Böyle post kasmayla, çetenin kendine şuku abanmasıyla puan kazanmak yerine(illa puan rütbe isteniyorsa) yapıcı işlerle puan kazanılsın demiştim. Achivement sistemi gibin. Sosyal işler yapana, aktivitelere katılanlara versinler güzel puanları(ilk oyun incelemesi yazdığında, ilk blog yazdığında, ilk buluşmana katıldığında, kurtadam oyununda son ayakta kalanlara, turnuvalara katılanlara vs. verilebilir misal). Hatta badge falan versinler rütbe yerinede sdf. Demiştim böyle şeyler ama pek bu fikri beğenen çıkmadı sanırım :/
RelentlessRelentless
Üye
Gayet iyi fikir aslında.
An Anonymous
Üye

Benim bu konuda önerdiğim şeyi beğenen olmadı pek ._. Böyle post kasmayla, çetene kendine şuku abanmasıyla puan kazanmak yerine(illa puan rütbe isteniyorsa) yapıcı işlerle puan kazanılsın demiştim. Achivement sistemi gibin. Sosyal işler yapana, aktivitelere katılanlara versinler güzel puanları(ilk oyun incelemesi yazdığında, ilk blog yazdığında, ilk buluşmaya katılana, kurtadam oyununda son ayakta kalanlara, turnuvalara katılanlara vs. verilebilir misal). Hatta badge falan versinler rütbe yerinede sdf. Demiştim böyle şeyler ama pek bu fikri beğenen çıkmadı sanırım :/

Beğenen olmaz mı, çok güzel fikir. Yetkililer okuyor mu bunları?
SYSCLEANER
Mod
Dostlar fikirler çok güzelde site bir tam randımanlı çalışır hale gelsin değerlendirmeye alırlar. Tahminimce şuanda tam perfromasn oalra optimizassyon ve stabiliteyi arttırma çalışması yapıyorlar. Azıcık sabır gösterelim.
pucca8pucca8
Üye
Biriken puanlarımı para puana dönüştüremedikten, hediye çeki yapamadıktan sonra ben puan kazamsan ne kazanmasam ne :ohmy:
muhabbet güzel olsun hoş olsun, insanlar kavga edip durmasın, rahat rahat akıl fikir danışayım yeter. Sanki taleplerim biraz fazla ama olmuşken bide dünya barışı istiyorum. Post kasma olayınıda insanlar neden bu kadar kafaya takıyorlar anlamış değilim. Adminler eminim siteyi bu hale getirirken 100 kere düşünmüştür. Bide smiley mevzuu var spolier için olanı çok sevdim diğerleri için yorum yok. Bide site hızlansa tadından yenmeyecek :cheer:
AtKafası
Üye
3. SEVİYEYİM BEN 8)
darkprensdarkprens
Üye
Kenk ben bile 3. seviyeyim artisligin kime? Neye? :dry:
Seifer AlmasySeifer Almasy
Üye
bir iki sorum olacaktı.Şimdi bu puan olayının ne işe yaradığını yetkili merciler tarafından açıklandı mı? Açıklandıysa hangi konu başlığında?
Son sorum ise forum neden facebook gibi bir halta dönüştü öğrenmek isterim.
litmus
Üye
abi seviye atlıycamda ne olucak ohh rahat rahat forumda takılırım keyfime bakarım gereksiz yere mesaj atıp rütbe kasıcağıma az mesaj atarım rütbem az olur ama tanıyan bilen aa bak bu adam boş konuşmuyor gereksiz konuşmuyor derler ki bu bana yeter :)
discussioncontroller