İsteyen iki silahla dolaşabilecek
UnicornKnightUnicornKnight
Üye
İsteyen iki silahla dolaşabilecek
TBMM Silah Alt Komisyonu, silah bulundurma yaşını 18’e indirdi. Tasarı Meclis’ten geçerse isteyen 5 silah ruhsatı alabilecek, ikisini de üstünde taşıyabilecek. Silah almak için artık heyet raporu da gerekmeyecek.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25159548/

image

:angry:
sawwormsawworm
Üye
image

Problem?
UnicornKnightUnicornKnight
Üye
bireysel silahlanmanın, üstelik de bu derece ölçüsüzce ve devlet eliyle teşvik edilmesi, dahası henüz reşit olmuş kişilerin rahatça silah edinmesini sağlamak yeterli bir problem değil midir?
kurtkapankurtkapan
Üye
Yoo.Birde otomatik silah almamıza izin veren kanun çıksın tam olacak.
CoraxCorax
Üye
bi ara da taksitle satılıyordu silahlar. mke'nin stokları erimedi anlaşılan.
FeylingFeyling
Üye
İyi işte 18 yaşına girdiğinizde araba falan istemeyin, hele bilgisayar falan pfft çocuklaşmayın lan. Silah almak varken...

Ayrıca iç savaş çıkarsa (yani çıkası var) lazım olur diyen öküz kurban bayramından nasıl kurtulmuş merak ediyorum. Daha önce de hükümet beni sinirlendiriyordu ama bu tasarı geçerse meclisten delirmem işten değil.

Amacım hedef göstermek değil ama yasa geçer de 18 yaşında bir çocuk gidip başbakanı vursa, alın sizin yasanızla bunu yaptım dese ortalık bayağı şenlenir, iç savaşı o zaman görürüz işte.
bfrheostatbfrheostat
Üye
Çok sağlıksız bir durum... Ne düşündülerse artık.
ömerorkun
Üye
Bir şey düşündüklerinden emin değilim ben.Yasaya göre akıl hastaları bile silah alabilecek.Yalnızca vurabileceğini görmek için ateş eden insanların yasal hale gelişidir bu başka bir şey değil
gameovergameover
Üye
Demeyin öyle ya, adamlar bizi düşünüyor. Ya sokakta 20 kişilik silahlı bir zenci çetesi önümüzü keserse? O zaman rahat rahat desert eagle'larımızı çıkarıp kendimizi savunabileceğiz. Hiç mi film izlemediniz :P
ömerorkun
Üye
Ya yol kesen çeteyi falan geç de ben düelloların da yasallaştırılmasını bekliyorum bundan sonra.Hazır belde iki silah varken düellosuz yaşanmaz.
FeylingFeyling
Üye
Beyaz eldivenimle rakibimi tokatlayıp "Gün doğumunda Galata Köprüsünde!" demenin dayanılamaz hafifliği! :S
discussioncontroller