İsteyen iki silahla dolaşabilecek
ForzaeagleForzaeagle
Üye
Turkish Kovboylar :S
deathly hallowdeathly hallow
Üye
Akimbo noob'lar dolaşacak şimdi sokaklarda :P
kurtkapankurtkapan
Üye
En azından GL yasak.
bfrheostatbfrheostat
Üye
Yakında depleted uranium pellet'lar da yasalaşır :D
Nexcore
Üye
2 silah mı? Evet ama yetmez...
kurtkapankurtkapan
Üye
Akimbo Pompalı alıcam :F
Şaka bir yana,yurtdışından getirirken karşılaşılan zorlukları ve vergileri düşürürlerse hobi sahipleri için iyi olacak.
Mevcut durumda %0.1'lik bir bilgi ama buda iyi yanı yani.
goo_khangoo_khan
Üye

İyi işte 18 yaşına girdiğinizde araba falan istemeyin, hele bilgisayar falan pfft çocuklaşmayın lan. Silah almak varken...

Ayrıca iç savaş çıkarsa (yani çıkası var) lazım olur diyen öküz kurban bayramından nasıl kurtulmuş merak ediyorum. Daha önce de hükümet beni sinirlendiriyordu ama bu tasarı geçerse meclisten delirmem işten değil.

Amacım hedef göstermek değil ama yasa geçer de 18 yaşında bir çocuk gidip başbakanı vursa, alın sizin yasanızla bunu yaptım dese ortalık bayağı şenlenir, iç savaşı o zaman görürüz işte.

Zamnest
Üye
Peki bu silahların bir sınırı var mı? Yani sadece tabanca mı taşıyabiliyoruz? Yoksa ben sokakta sırtımda sniper ile gezebilir miyim? :lol:
kurtkapankurtkapan
Üye
Otomatik tüfek zaten yasak.Otomatik tüfeklerin sivil kullanım için üretilmiş semiauto versiyonlarıda yasak sanıyorum Türkiye'de-hoş olmasa bile 10000$'dan başlar ya-.Ama Sarsılmaz'ın yaptığı M4 kasasını kulanan bir semiauto pompalı vardı.Onlar serbest.
MustaTheUA
Üye
http://www.kanaldhaber.com.tr/Haber/Gundem-32/Silah-yasasi-rafa-kalkiyor-12060.aspx

Askıya alınmış, muhtemelen tekrar edecek olan görüşmelerde çoğu madde düzenlemeye uğrayacaktır.
discussioncontroller