Amatör & Profesyonel Fotoğrafçılık
gduman94gduman94
Üye
tersadam dedi:

hep dijitalle çekiyorum, düzgün bi makine almak istiyorum da bütçem kısıtlı. max 2bin. canon 700d öneriyorlar. amatör bile değilim, sıfır bilgim var fotoğraf konusunda ama benimki heves değil. yani makineyi alır, bi daha yüzüne bakmam değil, yanımdan ayırmam. o kadar çok çekmek istediğim amatör belgesel var ki. video özellikleri benim için çok önemli o yüzden. tabi fotoğraf da çekerim deli gibi. varsa öneriniz, bekleriz.

Max 2bin diyorsan canonda üç hanelilere yanaşma, lens de önemli fakat nikon fotoğraf konusunda daha başarılı, canon 650D ve nikon d90 kullandım, canon videoda nikon fotoğrafta daha iyi fakat canonun lenslerini daha keskin buluyorum.

dslr acayip sağlam makina olduğu için ikinci ellere de bakmanı tavsiye ederim iyi bir makinayı kötü bir makinanın sıfır fiyatına bulabilirsin.

Beğenenler: RedBeard, tersadam

RedBeardRedBeard
Üye
Dolar fırlamadan önceki fiyatları biliyordum az çok(daha doğrusu 2-3 yıl önceki demek lazım). Hala hesaplılar mı bilmem ama Pentax'lar da göz önünde bulundurulması gereken makinalar.

Beğenenler: tersadam

tersadamtersadam
Üye
@gduman

benim için video ile fotoğraf eşit durumda. yani "ben zaten video çekmeyeceğim" veya "fotoğraf çekmeyeceğim" diyemiyorum. dodger'ın 5-6 ay önce ilanı vardı, satmış. başkalarına sordum "2. ele güvenme, shutter sayısına bakarlar alırken ama sensör yorgunluğa da önemlidir" falan diyorlar.

gduman94gduman94
Üye
tersadam dedi:

@gduman

benim için video ile fotoğraf eşit durumda. yani "ben zaten video çekmeyeceğim" veya "fotoğraf çekmeyeceğim" diyemiyorum. dodger'ın 5-6 ay önce ilanı vardı, satmış. başkalarına sordum "2. ele güvenme, shutter sayısına bakarlar alırken ama sensör yorgunluğa da önemlidir" falan diyorlar.

Profesyonel olarak çekim yapmayı düşünüyorsan bu söylediklerini düşünebilirsin fakat yine de makina elinde patlamaz uzun süre kullandıktan sonra bir sorun olursa Hayyam'da tamir edilir yine uzun süre kullanıma devam edebilirsin,

Fanki'nin de söylediği gibi magic latern uyumlu bir makina alman senin için daha iyi, video ve fotoğrafı eşit olarak düşünüyorsan Canon'u tavsiye ederim.

@RedBeard

Pentax türkiyede satışa başladı mı,
Elime geçmediği için özellikleri kalitesi konusunda birşey söyleyemem.

FirewingFirewing
Üye
Pentax uzun zamandır var TR de.

Dijital dijital diyip durduğun ne yav? DSLR de dijital yani.
gduman94gduman94
Üye
Firewing dedi:

Pentax uzun zamandır var TR de.

Dijital dijital diyip durduğun ne yav? DSLR de dijital yani.

Ben Türkiyede bulamamıştım, bir süre araştırmıştım demek ki yanlış yerlere bakmışım.

Analog Slr almayı düşünüyorum ama nereye bakmam gerektiğini bilmiyorum bu konuda bana yardımcı olabilir misin?
tersadamtersadam
Üye
canon sx160
funky_boyfunky_boy
Üye
Canon A1 kullandım, canon ae1 program vardı başlangıçtan, profesyonele kullanabilmek için.
funky_boyfunky_boy
Üye
ef lensleri kullanmak istiyorsan daha yeni bir model deneyebilirsin.
gduman94gduman94
Üye
funky_boy dedi:

ef lensleri kullanmak istiyorsan daha yeni bir model deneyebilirsin.

Tavsiye edebileceğin bir model var mı veya elden çıkartmak istediğin analog varsa seve seve alabilirim.
discussioncontroller