Amatör & Profesyonel Fotoğrafçılık
funky_boyfunky_boy
Üye
Bir tane vardı eos serisi analog, o da cidden çok kötü bir makine, üstünde ayarları gösteren lcd falan yok. Başka da bilmiyorum. Analog alacaksan sensor problemi olmadığı için bakıp sana hangi özellikler mantıklı geliyorsa onu al. EOS istemiyorsan(EF lens takılabilir) a1 ya da ae1 program önerebilirim.
dodgerdodger
Üye
eos 5d var. full frame filmli.
gduman94gduman94
Üye
funky_boy dedi:

Bir tane vardı eos serisi analog, o da cidden çok kötü bir makine, üstünde ayarları gösteren lcd falan yok. Başka da bilmiyorum. Analog alacaksan sensor problemi olmadığı için bakıp sana hangi özellikler mantıklı geliyorsa onu al. EOS istemiyorsan(EF lens takılabilir) a1 ya da ae1 program önerebilirim.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-filmli-makineler-canon-eos-500-govde-ile-canon-ef-35-80mm-4-5.6-objektif-216935539/detay

Şu var sence fiyatı modeline göre uygun mudur?
funky_boyfunky_boy
Üye
Pros: Olması gereken modları ve LCD ekranı var.

Cons: Göz lastiği, vizor yastığı, artık ne deniyorsa düşmüş.

Adamla pazarlık yapabilirsin. Yalnız cidden piyasasını bilmiyorum bu cihazların. dodger'ın dediğine de bakabilirsin.
gduman94gduman94
Üye
funky_boy dedi:

Pros: Olması gereken modları ve LCD ekranı var.

Cons: Göz lastiği, vizor yastığı, artık ne deniyorsa düşmüş.

Adamla pazarlık yapabilirsin. Yalnız cidden piyasasını bilmiyorum bu cihazların. dodger'ın dediğine de bakabilirsin.

Onun adını bilmiyorum ama kendi makinamda da kaybettim yokluğunu hissetmiyorum bazı zamanlar vizöre bakmadan da iyi görüntü alıyorum.

Bir de bunu buldum

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-filmli-makineler-canon-eos50e-35mm-slr-fotograf-makinesi-217150204/detay
funky_boyfunky_boy
Üye
Vizor lastiğiymiş. Yaklaşmışım. Yalnız analog fotoğraf çekmek çok pahalıya denk geliyor. Haberin olsun. 5 lira film, 15 lira develop ve dijital çıktılar için.
gduman94gduman94
Üye
funky_boy dedi:

Vizor lastiğiymiş. Yaklaşmışım. Yalnız analog fotoğraf çekmek çok pahalıya denk geliyor. Haberin olsun. 5 lira film, 15 lira develop ve dijital çıktılar için.

Hemen değil ama bir iki seneye analog'a geçiş yapmak istiyorum ya da en iyisi dslr'den devam edeyim.
funky_boyfunky_boy
Üye
Sahaya iki makineyi de götür. Değecek olanları analogla çek.

Beğenenler: gduman94

dodgerdodger
Üye
dijital varken analogla uğrasılmaz. dijital varsa yanına zevk için analog alabilirsiniz ama sadece analog kullanılmaz.
dodgerdodger
Üye
benim makine satılmasaydı alınırdı. 2500tl verip full frame olmayan makine almak bence mantıksız. 1000tl olan makineler de çok dandirik. 1500-1600 secviyesine bakın. fiyatlardan haberim yok ama 600-6500-700d sınıfı. 600 ile 650d arasında dokunmatik ekran farkı var sadece.

nikon canon olayında ise canon'un lensleri her zaman daha ucuzdur ve nikon'un alt modellerinde focus motoru olmadığı için otomatik lens alma durumunda kalıyorsunuz. o da pahalıya patlıyor. ben sattım işte, ileride para olursa makine alasım gelirse 5d dışında bişi almam.
discussioncontroller