PS2 oyunları PS3 te çalışır mı?
RocknLife
Üye
ßeyLer 60 gb'Lik ps3'ü nekadar fiyata alaßilirm ßilginiz varmı?
DreamonDreamon
Oyungezer
60gb lık sürümler artık üretilmiyor, ikinci el vs bulma ihtimalin var ama. 60gb'lık sürümlerin içinde direk olarak hardware desteği olduğu için uyumlluluk vs bakmadan istediğin ps2 oyununu oynayabilirsin.

40gblarda geriye uyumluluk tamamen kaldırıldı

80gb'da geriye uyumluluk software üzerinden yapılıyor ve bütün oyunlar desteklenmiyor.
Vaizard
Üye
HORT!

Bir şeyi merak etmekteyim, atıyorum 60 GB'lık PAL PS3 buldum, bu alette NTSC PSone ve PS2 oyunlarını oynayabilirmiyim?
Dexter
Üye
PS2 oyunları da region locked olduğu için oynayamazsın yanlış hatırlamıyorsam.
Vergil
Üye
Maalesef Dexter'ın dediği gibi bölge ayrımı olduğundan çalışmıyor.Ama PAL olarak oyunları oynayabilirsin tabi ki.
Vaizard
Üye
Teşekkürler, o zaman benim 60 GB'lık NTSC PS3 bulmam gerekiyor, o da zor sanırım.
Vergil
Üye
Üretimi artık durduğu için zor,evet.
Misafir
Donanimhaber de satan bir kaç kişi vardı, 650 TL gibi iyi fiyattan. :)
sektor
Üye
merhaba arkadaşlar bende 250 gb ps3 var ve ps2 oyunu oynayabilirmiyim

pal ps3 ve uyumsuzluk gibi birşeylerden bahsetmişsiniz ben pek anlamadım bu konuştuklarınız pal vs.. nedir acaba
NeOzguRNeOzguR
Üye
Oynayamazsın bildiğim kadarıyla.PAL ise oyunlardaki böyle kodundan biridir.Avrupa ve Asya içindir.Rusya ve Afrika'nın bazı yerleri için SECAM vardır.Amerika bölgesi ve Japonya için ise NTSC vardır.Playstation 3'te PS3 oyunları oynayacaksan makinan ya da oyunun PAL olsun NTSC olsun farketmez.Bütün oyunlar oynanabilir.Ama PS2 oyunlarını "ince" aletlerde oynayamazsın.En azından ben öyle biliyorum.Kısacası 60 gb "şişman" kasa PS3'ün yoksa orjinal PS2 oyunlarını oynayaman sadece hayal.
discussioncontroller