Site ve Forumdaki Problemler
KnightOfPainKnightOfPain
Üye

Ne olmuş la buraya?!?

Hiç mi yönetici mod vs kalmadı forumda. Vahşi batıdan beter hale gelmiş. Bir sürü troll başlık, ana bacı düz giden işsiz embesiller vs vs.

Hani önceden de boş verilmiş bir yerdi bu forum ama şimdi iyice çöplük olmuş.

Yazık.

Yıllar önce Tuğbek Ölek buralarda bir yerde şuna benzer bir şey söylemişti : "Forum topluluğun formu,o yüzden biz çok müdahale etmek istemiyoruz, topluluk yönetiminde topluluğun istediği yöne ilerlemesini istiyoruz " .

Al sana topluluk :)

Bende son zamanlarda o söylediğin mesajları raporlamama rağmen hiç bir mesaj silinmedi, o mesajları atanlara ceza uygulanmadı, forum harbi ölmüş, terk edilmiş bir bina gibi .
veeverveever
Üye
Al işte bak topluluğa diyorsunuz da topluluğun sizin istediğiniz gibi durması için ne yaptınız. Senin aktif yazdığın zamanları çok iyi hatırlıyorum mesela ama şimdi arada sırada gelip yazıyorsun yani. Buna kıyasla beğenmediğiniz topuluk bulundukları ortamın istedikleri gibi kalması için burada durup yazmaya devam ettiler.

Benim buraya yazmam için bir sebep yok mesela, eminin başkalarınında öyle acayip önemli sebepleri yoktur ama yazmaya devam ediyoruz sonuçta. Bu forumun "ölmesinin" bir ton nedeni var ama nelereden dolayı olursa olsun temeli milletin yazmayı bırakmasıdır. Eğer istediğiniz gibi bir ortamda olmasını istiyorduysanız olan olaylara rağmen yazmaya devam ederdiniz yani, böyle arada sırada gelip "yaee ne olmuş buraya" demenin hiçbir yararı olamaz.

Tuğbek'in dediği aşırı mantıklı bir laftı/dır, OGZ forumları gerek adminleri gerek editörleri gerek üyeleri olsun bu kafayı her takip etmediğinde bir olay oldu bu forumlarda.
Orderabi
Üye
internette küfür edilmesine kurulanlar

> hükümet
> ogz eskileri
DemoNolojisT
Üye
İtin köpeğin doluştuğu bu gereksiz forumda üyelik iptali nasıl oluyor bir türlü bulamadım. Ergen bebelerin götünün bokuyla yaptığı goy goylardan geçilmiyor. Nerden hesabımı silicem biri söylesin. Ulan level den beri hayran olduğum insanların ve takipçilerinin bir duruşu vardı eskiden, ilkeleri vardı, özendiriyordu insanları kendilerine. Şimdi bi tuhaf olmuş buralar.

Beğenenler: KnightOfPain, xleonxnkx

mikas
Üye
I have seen and understood them through your posts, it is interesting, and helped me to understand the knowledge, thank you for sharing.
run 3
xleonxnkxxleonxnkx
Üye
Aylar sonra OGZ'ye geldim şu hale bak :/ Resmen çöplüğe dönmüş yorumlar :( Bir zamanlar Türkçemizin en güzel halini buradaki yorumlarda görürdüm. Adeta felsefenin, bilimin yuvasıydı. Düzgün Türkçe dili burada kullanılırdı. O yüzden bu siteyi eskiden çok severdim :( Eskiden olduğu gibi olunsaydı buralardan kimse kopmazdı benim gibi kadim üyeler :( Yazık çok yazık!
Gençler kendinize bir çeki düzen verin artık!

Beğenenler: veever

MosquéteroMosquétero
Üye
forumun bu hale gelmemesi için 0 (sıfır) çaba harcayan insanlar aylar sonra gelip "eski zamanlar hajum, çöp olmuş burası" şovunu yapınca nedense bayağı gülesim geliyor.

üyelik nasıl iptal oluyormuş. bak şova bak. ülke bok oldu gidicem burdan diye ağlayan üniversite gencinden hiçbir farkınız yok lmao

Beğenenler: Corax

xleonxnkxxleonxnkx
Üye

forumun bu hale gelmemesi için 0 (sıfır) çaba harcayan insanlar aylar sonra gelip "eski zamanlar hajum, çöp olmuş burası" şovunu yapınca nedense bayağı gülesim geliyor.

üyelik nasıl iptal oluyormuş. bak şova bak. ülke bok oldu gidicem burdan diye ağlayan üniversite gencinden hiçbir farkınız yok lmao

Haklısınız ancak biz bir zamanlar buranın müdavimiydik. Şimdi yeni nesil gelmiş bizim yerimize, onlara emanet ettiğimiz bu güzelim siteyi bu hale getiren biz değil sizsiniz. Sorumluluk size ait. Bilgi kirliliğine dönüşmüş halde sayfalar. Küfürden geçilmiyor. Bizler burada büyüdük ve bir şeyler öğrendik. Sizler bu siteyi koruması gereken gençlersiniz. Burası bizim için artık nostaljik bir site haline geldi ve bu yüzden arada bir ziyaret edip hasret gideriyoruz. Hala eskilerden kalan üyeler varmış onu gördüm. Biz eskilerin artık bir işi gücü, ailesi falan var ve eskisi gibi buralarda takılamıyoruz (ben hariç) Türkçemize sahip çıkınız. Argo sözlerinizi ve bilhassa küfrü azaltın. Ben bu sitede eşsiz Türkçe kullanan hatta bu konuda çok ciddi olan dilini sahiplenen arkadaşlar gördüm zamanında. Sayfaların ilk başlıklarının girişlerini açıp okursanız görürsünüz. Tabi arada trollerin saldırısına da uğramıştı bu site :P Ve görüyorum ki bu siteyi troller artık ele geçirmiş :( Geçmiş olsun OGZ ne diyebilirim ki :/
Edit; Bütün eski kadim üyeler şu an Facebook'ta Sinan Akkol'un Disket Kutusu grubunda takılıyor. Türkçemizin eşsiz güzelliği orada sergileniyor. İbret alın biraz :/

Beğenenler: mentat

NocseizNocseiz
Üye
Moderasyonu botlaştırmak adına, anahtar kelime listesine göre her yeni mesajın otomatik girildikten sonra silinmesi ("ModBot tarafından kural ihlali nedeniyle silinmiştir." gibi bir yazı arkada bırakarak), sonra da kullanıcıya ceza puanı işlemesini sağlayacak bir Vanilla modülü çok zor mudur kodlaması ya da pahalı mıdır satın alınsa?
Ceza puanı 10'u bulan 1 haftalığına; 50'yi bulan 1 aylığına; 100'ü bulan süresiz banlanır. Uğraştırır mı bilmiyorum ama farklı anahtar kelime listelerine (kategorulerine) farklı miktarda ceza puanı da uygulanabilirse, bayağa bir sıkıntıyı kaldırır bu forumda yaşanan.
Orderabi
Üye
yaw redditte de iğrenç adamların olduğu, herkesin özgürce ve terbiyesizce takıldığı yerler var, düzgün adamların olduğu yerler de var. bi muhabbeti çok yapmak istiyorsanız açın başlığınızı altında kadim türkçemizi tartışın mesela. ciddi bir konu olursa kimsenin gelip uğraşacağını sanmıyorum. ne oto sansür meraklısı adamlarınız ya.
discussioncontroller