İnsan Evrimi ve Primatlar
Rajaz
Üye
Hayır, tam olarak şöyle;

Devletin öğretmen olarak yetiştirdiği dingiller, bize hiçbir şey öğretmesin. Biz kendi kendimize daha iyi öğrenebiliyoruz.

Sadece evrim için değil. Evrim eğer bir teoriyse, buna inanmak istemesen bile en azından bilmelisin. Ben, inanmayanlara karşı "nasıl inanmazsın ulan" tarzı yaklaşımı hiç doğru bulmuyorum.

Bu ülke'de matematikten kaç genç soğudu? Matematik demek olaylara lineer bakmamak demek. Çok boyutlu düşünmek demek. Farklı bakış açıları getirebilmek ve yeni şeyler üretebilmek demek. Eh, halkın sığır olmasını isteyen siyasilerden de ancak böyle bir eğitim sistemi ve hocalar beklenir zaten.
berx
Üye
Evrim Teorisine inanmak kalıbı ile ne zaman karşılaşsam kalbimden bi parça kopuyor resmen, üzülüyorum. Teori kanıtlanınca kanun olur yanılgısının saçma bir sonucu sanırım bu.
Rajaz
Üye
Yahu sen böyle bakarsın, öbürüsü böyle bakar. =P
ThyestesThyestes
Üye
Devletin eğittiği dingiller Din Kültürü dersi adı altında Müslümanlık ve zorunlu dua okuma dersi verriken sorun yok ama dimi?
kurtkapankurtkapan
Üye
İlkokulda nefret ederdim din dersinden,her hafta stresli geceler geçirirdim o sureleri ezberliycem diye.
LovermanLoverman
Üye
Bunun bi başlığını açıp oraya kusmak lazım. parça parça olmuyor böyle. hem belki sesiniz daha yükseğe çıkar, bi etkisi olur.
kurtkapankurtkapan
Üye
Doğruya doğru olm,başkası çekmemştir belki ama ben hocamı sevmeme rağmen,dersinden nefret ederdim.
Rajaz
Üye

Devletin eğittiği dingiller Din Kültürü dersi adı altında Müslümanlık ve zorunlu dua okuma dersi verriken sorun yok ama dimi?

Bunu bana dediysen kusura bakma ama saçma olmuş. Benim din dersi için ne düşündüğümü sordun mu? Eğer sormadığın halde bana bu mesajı yazıyorsan, o beğenmediğin dingillerden ne farkın kalıyor sorması ayıp?
AdramelechAdramelech
Üye

Evrim Teorisine inanmak kalıbı ile ne zaman karşılaşsam kalbimden bi parça kopuyor resmen, üzülüyorum. Teori kanıtlanınca kanun olur yanılgısının saçma bir sonucu sanırım bu.

"Evrime inanmıyorum ben yha =(" kalıbı benim de canımı sıkıyor. Ruh mu lan bu inanç meselesi haline getiriyor insanlar.

Şey gibi, "Ben virüslere inanmıyorum." "Ben aşılara inanmıyorum." "Ben yerçekimine inanmıyorum." "Dünya düz bence, küre olduğuna inanmıyorum."

Gördüğüm en salakça kalıp herhalde bu. "Evrim teorisine inanmıyorum."
Mad Dok
Üye
Bence salakça değil, kapalı bir tutum bu, bağnaz da diyebiliriz ama doğru kelime olur mu bilmiyorum.
discussioncontroller