IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover
creiGncreiGn
Üye
Teknik problemlerin Ubisoft'un epilepsi filtresiyle ilgili olduğunu sanıyorum. Eğer oyun cidden bu denli oynanamaz ise çok yazık olmuş oyuna. Ubisoft mallığına yansın opsiyonel olması gereken bir özelliği hele de bir uçuş simülasyonuna zorla dahil ettirdikleri için.
Rak
Üye
Filtre sorunu geçen hafta çözüldü, şu anda satılan versiyonda kullanıcılar isterlerse filtreyi kapatabiliyorlar. Yine de performans sorunları kısa sürede çözülecektir eminim. Şu anda YouTube'a yüklenmeye başlanan videolardan oyunun performans sorunları dışında pek de fena olmadığı gözüküyor.
Broken Badly
Üye
Ben bu oyunu bekliyordum uzun zamandır, şimdi anlayamadım. Il-2'yi single oynardım, multi yeteneklerini hiç geliştirmedim. Bunu alırsam da muhtemelen single oynayacağım. i7, gtx460amp! bolca ramli sistemimde bu oyunu oynarken takılmasın diye dua mı etmem gerekiyor yani? Ben oynayamayacaksam kim oynayabilir anlayamıyorum.

Flight Stick elimde hazır, FSX ve Il-2'den sıkıldım, bu oyunu almak istiyorum. Bir kaç tane olumlu şey yazın gözünüzü seveyim, tek haber kaynağım bu forum çünkü. bir sene genişleme paketi (moda olduğu üzere muhtemelen DLC) ya da yama beklemek zorunda kalacaksam il-2 kalitesine erişsin diye, neden şu anda alayım bu oyunu, neden bir sene sonra değil? kandırın beni hadi koçlar...
creiGncreiGn
Üye
Oyunu oynamadım ama bence, performans sorunları çözüldükten sonra görevler tekdüzeymiş, grafikler şöyleymiş böyleymiş hiç önemli olmaz. İstediğimiz bir uçağı alıp serbestçe uçmak bile bir keyif ne de olsa.

*tabii ben 3 yıllık sistemimle oynayamayacakmışım gibi duruyor şu an. umarım doğru düzgün optimize edebilirler.
UnicornKnightUnicornKnight
Üye
oyunu edinen ve ilk elden tavsiye niteliğinde yorumda bulunabilecek kimse var mı aramızda? hani şu an satın almaya değer mi yoksa muhtemel bir indirim furyasını bekleyip yamalarla eksiklerinden gediklerinden arındırılmış halde almayı beklemek daha mı doğru olur? bir de çevrimiçi kapışmalar ne alemdedir, lagdi kopmaydı falan gibi şeyler ya da kötü optimizasyon kaynaklı sorunlar var mıdır?
Codablack
Üye
Biraz bekle derim UnicornKnight. Oyun şuan oynanamaz halde diyebilirim. Multiplayer' da bir bug' dan dolayı sunucu bulamıyorsun. Sağlam bir bilgisayarın olmasına rağmen 20 FPS üstüne çıkamıyorsun. Texture'larda ki Render problemleri, Takılmalar, Nedensiz donmalar vs. Saymakla bitmez. Biraz bekle bence. Oyunun toparladıklarında almak daha mantıklı olur. Ayrıca Oyunu Steam' dan Pre-Order yapmama rağmen SH3' i da alamadım.
Rak
Üye
Oyunu yarı fiyatına bir dijital mağazadan(getgames, hala indirimde olabilir hatta) ve aman tanrım . . . bu oyun ancak %50-60 tamamlanmış olmalı. Menüler özensiz, bir oyunun son halinden daha çok 9 yaşındaki bir çocuğun Visual Basic çalışmasına benziyor. Grafikler nasıl tarif etsem, "solmuş" gibi. Il-2 şu anda daha güzel ve keskin gözüküyor. Uçuş modellerine bir şeyler olmuş ya da ben alışamadım. Il-2'de uçak stall'a gireceği zaman oyun kokpit sarsıntısı ve sarsıntı sesiyle çok güzel belli ederdi uçağı limitlerde kullandığımızı. Şimdi bakıyorum da Spitfire'ı stall etmek mümkün değil, etmeyi başarınca bile sınırlarda olduğunuzu oyun anlatamıyor.

15dk deneyip hemen kapattım, bütün Il-2 hevesimin kaçmasını istemiyorum. Sanırım 3-4 patch ve bir expansion gelene kadar bekleyeceğim. O vakte kadar 1946 tavsiye ediyorum herkese.
EnewwssEnewwss
Üye
Aynen beyler şuan en kralı 1946.
Broken Badly
Üye
konuyu hortlatmak adına sorayım, oyun bitmemiş, expansion, patch bekliyoruz diyordunuz arkadaşlar, ne oldu onlar? wings of prey hediye edildi bana geçen sene, silent hunter 5'in ardından o da özensiz ve dandik ötesi olunca ubi'ye küsmüştüm, ne oldu adam oldu mu il-2:CoD?
UnicornKnightUnicornKnight
Üye

Cliffs of Dover IL2 Sturmovik serisinin en güncel yapımı değil, hatta çıktığı zaman ve sonrasında o zamanlar içerdiği birçok bug ve glitch nedeniyle çok fazla eleştirilen (hatta diri diri gömülen de diyebiliriz) bir yapım, bu nedenle de serinin en zayıf halkası olduğu da bilinen bir gerçek.

fakat mod yapım komünitesi Team Fusion Simulations'ın elinde son birkaç yıldır resmi olmayan içerik eklentileri ve düzeltmelerle serinin mevcut güncel yapımları olan Battle of Stalingrad ve Battle of Moscow'dan çok daha iyi* bir hale getirilmişti. Yapımcı firma olan 1C bu duruma kayıtsız kalmadı ve geçen yıl bu zamanlar bahsi geçen mod komünitesi ile işbirliğine gittiler ve sonucu olan Blitz eklentisi (DLC olarak yayınlanacak) çok yakında satışa sunulacak. fiyatlandırma olarak da işbirliğine dair duyuruyu ilk yaptıklarında söylediklerini (bir yerde söz verdiklerini diyebiliriz hatta) unutmazlarsa Steam'in dönemsel indirim zamanlarında bile fahiş fiyatlarıyla yanına yaklaşılamayan Battle of Stalingrad & Battle of Moscow'a şahane bir alternatif olacaktır.
discussioncontroller