İstanbul Efsaneleri - Lale Savaşçıları
[WT]Elessar
Üye
Arkadaşlar hepimizi (ben de dahil) kınıyorum (Cümlenin gidişatına bakmayın ;D ). Bu oyunun nasıl olur da bir konusu olmaz ?!?! Hepten unuttuk mu bu "efsaneyi" yani??

[center][img width=320 height=200]http://www.stillpsycho.net/img_auth.php/f/fb/Ist1anamenu.jpg[/img][/center]

[center][img width=484 height=455]http://www.stillpsycho.net/img_auth.php/c/c4/Ist1cevdet.jpg[/img][/center]

İstanbul Efsaneleri, hayali bir dünyada geçen fantastik ve komik bir masaldır. İçinde yaşadığımız, aşina olduğumuz dünyayı andırdan ancak çok daha masalsı ve komik öğelerle süslenmiş bir ortamda geçen öykülerden oluşur.

Kısaca "İstanbul" olarak da bilinen bu esrarengizler muamması gizemli şehir, hem izbelerinde ansızın inanılmaz olaylar gelişebilen, her daim traji-komik öykülerin kol gezdiği, maceranın, gerilimin, aşkın ve ihanetin, hatta ve hatta çatlayana kadar kahkahanın bini bir paraya satılan bir gırgır öbeğidir, hem de ille de olmazsa olmaz, ak sakallı "Silikon Baba"nın sokaklarında dolanıp kahraman avladığı bir fantazi diyarıdır.

Sokaklarında yaşayan ve insanlardan farklı özellikler taşıyan magandaları, memurları, lavukları ve daha gani gani çeşitli ırkları ve garip yaratıklarıyla; sıradışı hayvanları, doğaüstü olayları ve komik havasıyla yaşayan bir masal şehri olan bu acaip "İstanbul" şehri, efsanenin temelini oluşturur. Bu şehirde ve tee ne zamanlardan, taa o zamanlara kadar uzanan koskoca tarihinin hatırlanabilen herhangi bir yerinde geçen gizemli ve garip olaylar, istilalar, tavşenk yarışları, karmaşık komplolar, şehir sakinleri arasında geçen savaşlar, konken günleri ve elbette insanı şaşkınlıklara sürükleyen, özgün kahramanlık öyküleri, şehrin alışılmadık, kendine özgü hayatı içinde, absürd komedi ağırlıklı bir üslupla anlatılır.

İstanbul Efsaneleri masalının piyasaya sürülen ilk ürünü olan, 1994-1996 yıllarında Amiga ve PC için hazırlanan Lale Savaşçıları, masalın büyük tarihi içinde seçilen bir dönemi anlatan, R.P.G. tarzında bir bilgisayar oyunudur. Ayrıca P.Ü.F. ve V.I.Ş.Ş. tarzlarında da oyunları geliştirilmiş, ancak afakan basması nedeniyle oyuncuyla vuslat maalesef nasip olmamıştır.

Fantastik kurgu dalında Türkiye'de son yıllarda verilen en tanınmış eserlerden biri olarak, İstanbul Efsaneleri, artık adı kadime karışmakta olsa da, hala fantastik kurgu ve bilgisayar oyunu meraklılarının kalbinde kurduğu tahtta sebatla oturmakta, geleni gideni de oklavayla kovalamaktadır.

(http://www.stillpsycho.net/%C4%B0stanbul_Efsaneleri sitesinden alıntıdır.)

İndirmek için (Windows - Installer):

Torrent bağlantısı: http://www.stillpsycho.net/pub/ttl/download.php?action=torrent&info_hash=ccb7d7d1f1605efee5ce56e1f7fb57f2d61bdb95
(Edonkey bağlantısı: ed2k://|file|Istanbul Efsaneleri Lale Savascilari Windows Installer (www.stillpsycho.net).exe|178832779|a29c73baaa3892481e5d634db593198a| )

ya da
http://www.stillpsycho.net/pub/lale2005.exe

veya
http://cengique.2y.net/~cengiz/dagitim2005/Istanbul Efsaneleri Lale Savascilari Windows Installer (www.stillpsycho.net).exe

İndirmek için (Linux & Windows - ZIP):

Torrent bağlantısı:
http://www.stillpsycho.net/pub/ttl/download.php?action=torrent&info_hash=17b93cb5dd145d8159caebf765935c6741028c94
(Edonkey bağlantısı : ed2k://|file|Istanbul Efsaneleri Lale Savascilari Linux Windows (www.stillpsycho.net).zip|179806925|ca8d13acb221db615541d3c0ce160ae3| )

ya da
http://www.stillpsycho.net/pub/lale2005.zip

veya
http://cengique.2y.net/~cengiz/dagitim2005/Istanbul Efsaneleri Lale Savascilari Linux Windows (www.stillpsycho.net).zip

[center][img width=600 height=450]http://www.stillpsycho.net/img_auth.php/d/de/Ist1dinobig.jpg[/img][/center]
eskiDOSt
Üye
Lale Savaşçıları bir efsane tabi. Kolay kolay unutulacağını sanmıyorum. Bir aralar oyunun yapımcılarından Özgür Özol ile yaptığımız röportaj:

http://www.oyuncuu.net/roportaj_oku.asp?id=3
Takashi Osiki
Üye
Yeni mi çıktı. Çünkü 1-2 ay önce baktığımda sitesinde veya başka bir yerde download linki ve "Lale Savaşçıları" çıktı gibi bir duyum almadım. Ama nede olsa "Zararın neresinden dönülse, kâr , kârdır." sağol ;)
Misafir
Yeni çıkmadı, çok eski bir oyun :D
LastLost
Üye
Bu oyunun tam çözümü gibi birşey var mı? Kayboldum otoparkta..
Spirit
Üye
Birde benim bildiğim (o zamanlar birinci bölümü vardı. Devamı çıktı mı. Benim bildiğim çıkmadı ama Sonradan PÜFF Vışş yapıldı falan diyorsunuz.
SerakSerak
Üye
Bu efsane oyunun türnü sorsam? nedir bu oyunun türü? Action adventure?
SkelatorSkelator
Üye
Bu oyunu nerede bulurum?
FaironFairon
Üye
Zamanında OGZ vermişti diye hatırlıyorum. O cd nin olduğu sayıyı bulman gerek.

edit
http://www.myabandonware.com/game/stanbul-efsaneleri-lale-savaclar-7ic#download

Varmış burada ama test etmedim.
FeylingFeyling
Üye
Facebook sayfasından ulaşabileceğin bir kurulumu var.

https://drive.google.com/file/d/0B4Y5Q4hCCc9geGp1NDVXVUk5ZUk/view

Merak edersen de sayfası:

https://m.facebook.com/İstanbul-Efsaneleri-220431534650751/?ref=ts&fref=ts
SkelatorSkelator
Üye
Sağolun. Iyi geceler.
Peki oyun dendiği kadar eğlenceli mi?
discussioncontroller