Magicka
stabilostabilo
Üye
image

In Soviet Magicka, elements conjure you!

25 Ocak'ta piyasaya çıkan aksiyon-macera tarzında bir Arrowhead Studios oyunu Magicka. Yaptığımız tek şey sekiz büyü elementini(water, cure, shield, cold, lightning, arcane, earth ve fire) çeşitli şekillerde bir araya getirerek yaratık öldürmek ama bunu o kadar orijinal ve eğlenceli bir hale getirmiş ki yapımcılar, oyun müthiş zevkli bir hal almış.

Oyunun seslendirmesinden de bahsetmesem olmaz. :cheer: Seslendirme derken, rastgele bir dil kullanılmış sanırım konuşmalarda, anlamıyoruz ne söylendiğini ama kulağa baya komik geliyor. :cheer:

Oyunun asıl olayının multiplayer olduğunu tahmin ediyorum ama henüz deneyemedim ben, deneyenler anlatsın onu da. =)

Birkaç da ekran görüntüsü koyayım:

Spoiler:
image

image

image

image
funky_boyfunky_boy
Üye
Bu konunun açıldığı iyi olmuş.. cemre yırtınıyodu konu açın diye.. Neyse benim %75'te. İnsin online atak.

Spoiler:
atak ne ya
Aranella
Üye
Oyun çok eğlenceli, hikayesini daha bitirmeden online ortamına aktık 4 kişi, harala gürele derken birbirimizi öldüre öldüre ilerledik hikayede. Bence herkesin şans vermesi gereken bir oyun.

Online oynerken sanırım problemlerden biri, sizi oyuna başladığınızda dışarıdan biri oyuna katılamıyor. Mecburen oyunu yeniden kurmak gerekiyor. (Yada büyük yanılıyorum ben.)

Ayrıca kombinasyonları ezberlerseniz, kendi kombonasyonlarınızı kafada oturtursanız ve bunu 3-4 kişi yaparsanız tadından yenmez bir oyun oluyor. Alın, aldırtın. =)
stabilostabilo
Üye
Yalnız (hikaye modu için konuşuyorum)thunderbolt fazla güçlü bir büyü olmuş sanki. Oyunu sadece onla bitirdim neredeyse. =) Boss dövüşlerinin çoğu kapalı mekanlarda geçtiği için kullanamıyoruz tabii, oralarda biraz zorlandım. =)

Bir de şeyi çok kullandım, Water'la Cold'un birleşiminden Ice çıkıyor, beş slotu da onla doldurup shift + sağ tık yapıyorum. Alan etkili buz büyüsü, hem yavaşlatıyor yaratıkları hem de oldukça büyük bir alana gayet fazla hasar veriyor. Tavsiye ederim. =)
Rajaz
Üye
Water çakın bir tane, üstüne bolt atın, su elektriklensin, sonra bir de cold çakın, hem donsun hem de çarpılsın eşşoğlusuları. Sonra bir de fire patlatın üstüne, soğuktan birden sıcağa geçince hem elektriklenirken çatlasınlar.
CoraxCorax
Üye
sakin ol dunka dunka
sawwormsawworm
Üye
Machine gun misali kaya fırlatmak <3
cemreserpal
Üye
Oyunun başındaki "I want to finish this soup but there is no spoon." esprisiyle beni yıkan oyundur. Etrafta gördüğünüz herkesle konuşun lan. Harika bişi.
stabilostabilo
Üye

Machine gun misali kaya fırlatmak <3</p>

Asıl machine gun kullanmak <3<br />
Silahı aldığımız noktadaki masum köylüleri tarayarak katletmek <3
kurtkapankurtkapan
Üye
ahah,o makineli kullanılımoydu :F
Almam lazım oyunu,güzele benziyo.

-
o makineli,M60./cptobvious
RelentlessRelentless
Üye
Oynayacak var mı? Oynayacaksak alacam da.
discussioncontroller