SYSCLEANER
Mod
Din kullanılarak siyaset yapılan bütün ülkelerde bu tip sen bunlardansın ben bunlardanım kısımlandırmaları mevcut... Dinin tam tersi bir etkisi olması gerekirken siyaset ile birleştiğinde böyle bir etkisi var maalesef. Takım tutar gibi parti sempatizanlığı yapmak sırf sizinle aynı ruhani görüşte diye körü körüne sorgulamadan o partinin fikirlerini planlarını benimsemek... Ağızlarda sakız yapılan demokrasi kelimesine tam anlamı ile ters düşer... Demokrasi özünde halk a dayanır, halk dediğimiz toplumun demokratik toplumlarda tek tip olmaması gerekir farklılaşma yaşanması gerekir ki insanlar tartışarak bilgilerini paylaşarak ilerleye bilsin, siz kalkıp tek tip bir düşünce tarzını dayatıp sonra demokratız biz diyemezsiniz pek tabiki bu illa dinle olacak bir şey değil kalkıpta bir halka inanmayacaksınız derseniz de aynı şeyi yapmış olursunuz. Bu sebeplerden bir devlet yönetimi ve yöneticisi şahsen dini inançların varlığı yada yokluğu üzerinden siyaset yapmaması gerektiğini düşünmekteyim.

Şunu da belirteyim Türkiye'ye gelen Suriyeler için öyleler böyleler demek pek doğru değil pek tabi ki yaşanılan deneyimler bugüne kadar iyi değil. Genede meşaleleri yakıp tırpanları alıp Suriyeli kovalamanın da anlamı yok. Suriyeden gelen bu insanlar hiç bir plan program olmadan ülkenin içine salındılar üstüne vatandaşlık da aldılar... Kontrolsüz bir biçimde ülke içinde geziniyorlar ne bir adresleri var ne bir bağları, haliyle günlük yaşamında olan vergisini ödeyen insanların akıllarına benim ödediğim vergiler ile bu insanlara maaş veriliyor kalacak yer ayarlanıyor üstüne gidip hırsızlık yapıyorlar, cinayet işliyorlar, ucuz iş gücü olarak kullanılıp zaten Türkiyenin büyük bir sorunu olan işsizlik sorununu deştikçe deşiyorlar. Bu sorun geçir dünyanın tüm gelişmiş ülkelerinde var Amerika Meksikalıları istemiyor, Avrupa ülkeleri Afrikadan kaçak olarak gelen göçmenleri pek tabi onların bu sorunu yönetimi bizdeki gibi al vatandaşlığı takıl kafana göre şeklinde değil...
Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye
bence kürdistan kurulsun ama ülkedeki bütün kürtlerin zorla oraya göç etme zorunluluğu olsun

hem faşist hem hümanist bir yaklaşımla sorunu çözeriz
CaturdayCaturday
Üye

bence kürdistan kurulsun ama ülkedeki bütün kürtlerin zorla oraya göç etme zorunluluğu olsun

Hahah suça karışanları falan mülteci diye iteleriz.

Dovlet biraz do orada bakmaz zaaar.
LegionatorReloadedLegionatorReloaded
Üye
Serok kadınların zincilerini kırıyor.avi
image

Beğenenler: Caturday, Gabriel Angelos

AlphariusAlpharius
Üye
faşist kadın anlayamamış serokun gerçek niyetini
JerryJerry
Üye

Özerk bölge gibi ekmek elden, su gölden bir sistem varken özgür Kürdistan isteyen adamı bizzat Pkk vurur.

Özerklikte aç kalmazsın, işi-korumayı-yapılaşmayı-sanayiyi devlet karşılar. Oh mis...

Bağımsız Kürdistan kurulsa, 10. yılını göremez.

Beğenenler: Trajengya, Corax

matthdogmatthdog
Üye

image

Sözlükte bir ara gezen, Müslüman bir öğrencinin Kemalist bir vakıftan burs alıp İncil dinletilerine beklendiğini anlattığı, aynen bunun gibi son derece düzgün Türkçeyle yazılmış bir propaganda postu vardı.

Apo'ya yeri geldiğinde sultan muamelesi edildiğini düşünmediğimden değil, Atatürk de dahil tanrı muamelesi görmüş çoğu liderin sömürdüğü bir şey o harem mevzusu; lakin az evvel bahsi geçen, internet siyaseti ürünü ya da yanlı olduğu bariz yazılara şu toplulukta gayet rahat gülüp geçilirken aralarından işe geleni böyle ciddiye almak da komik duruma düşürüyor insanı.

Beğenenler: ReyJey

CaturdayCaturday
Üye
matthdog dedi:

image

Sözlükte bir ara gezen, Müslüman bir öğrencinin Kemalist bir vakıftan burs alıp İncil dinletilerine beklendiğini anlattığı, aynen bunun gibi son derece düzgün Türkçeyle yazılmış bir propaganda postu vardı.

Apo'ya yeri geldiğinde sultan muamelesi edilmediğini düşünmediğimden değil, Atatürk de dahil tanrı muamelesi görmüş çoğu liderin sömürdüğü bir şey o harem mevzusu; lakin az evvel bahsi geçen, internet siyaseti ürünü ya da yanlı olduğu bariz yazılara şu toplulukta gayet rahat gülüp geçilirken aralarından işe geleni böyle ciddiye almak da komik duruma düşürüyor insanı.

Video başlığa dandik evet.
LegionatorReloadedLegionatorReloaded
Üye
Bu öykünün gerçek olduğunu düşünmek için yeterli arka plana (kodın olevlöndü) sahibiz.

Beğenenler: goo_khan

LovermanLoverman
Üye
goo_khan dedi:

Ya arkadaş ne kadar saçma konuşuyorsunuz insanın beyni uyuşuyor okuyunca.

Devlet dediğin idari bir yapılanma. en temel önceliği de VATANDAŞLARININ temel hak ve özgürlüklerini sağlamak. Temek hakların başında yaşama hakkı geliyor. Yani bir devletin en önemli önceliği vatandaşının güvenliğini sağlamak. Karşılıklı hak ve ödevler var bu konuda. Ben vergi veriyorum, toplumsal bir mutabakat olan kanunlara uyuyorum, askerlik yapıyorum karşılığında devletten kaynaklarımı benim için yönetip benim güvenliğimi sağlamasını bekliyorum. O ne yapıyor? Bir başka ülke vatandaşını hiç bir entegrasyon ya da rehabilitasyon kaygısı gütmeden, psikolojik ya da fiziksel geçmişine bakmadan alıp ülkenin içine atıyor. Bu adam katil mi, hırsız mı, deli mi, hasta mı belli değil. Adam ülkeye giriyor cinayet işliyor, gasp ediyor hatta hastalık getiriyor. Güvenliğime doğrudan tehdit oluyor. Savaş vardır bu adamlar zor durumdadır, yardım edersin, kamp kurarsın, hatta gerekirse silah gücüyle korursun tamam. Ama sen benden evimde karım kızım varken bu adamlara oda vermemi istiyorsun. Sokayım hümanizminize bu nedir?

Bunun Türklükle ve dahi milliyetçi anlayışlarla ne alakası var? Devlet dediğini kurumun varlık sebebiyle ilgili bu. Milliyetçi olmayan ülkelere elini kolunu sallayarak girebiliyor musun? Var mı dünyada böyle bir ülke?

Kardeş tribüne oynamaktan bıkmadın usanmadın. Ama ağır faşist bir forumda olduğumuz ve son 2-3 yıldır buralarda yapılan faşistliğin moderasyonca önüne geçilmediği göz önüne alınınca buranın kitlesinin de küçük ekşi olmaktan başka hiçbir opsiyonu kalmayacak farkındayım.

Yaptığınız tamamen şu, bunun da ne olduğunu, tarihte kimler tarafından nasıl yapıldığını o kadar çok iyi biliyorsunuz ki: BİR HAKLILIK YAKALA - BU HAKLILIKTAN DOĞAN MAĞDURLUĞU PROTESTLİKLE HARMANLA - ARDINDAN OLABİLDİĞİNCE AÇIK VEYA ÜSTÜ KAPALI KENDİ DÜŞÜNCENİ POMPALA.

Bunu Erdoğan yapmıştı, Hitler yapmıştı, sağ cenahtan olan herkesin maşallahı var bu konuda sen dahil, şimdi de ortalıkta dolaşan biz TÜRKÇÜYÜZ diye millete zehir saçan kitle yapıyor. Bahsettiğin şeyin TEMEL HAKLA hiçbir alakası yok doğrudan. Ama ne yapmak lazım, hemen bu temel hak dıdısını yazıp en geniş açıdan insanları kazanmak lazım.

Siz en başından beri bu insanlar ülkeye gelmeye başladığı ilk zamanlardan bu yana bıdıbıdı yapıyorsunuz, bilmiyoruz sanki. Olayın tamamen politik duruşunuzla alakası var, eğer oy verdiğiniz parti bu ülkeye insan getirseydi şimdi eh abi neredeyse 1 milyon kişi geldi ülkeye, elbet birileri suç işleyecek falan diyor konumda olurdunuz. Kafa çünkü AKP YAPTI = YANLIŞ mantığında işliyor ama AKP yapmadı bu işi, ihale Türkiye'ye kaldı. Avrupa'nın ortak aklı işledi o konuda.

Herneyse, öyle yada böyle haklı olduğun kısımlar var zaten farkındaysan bunların dillendirilmesine bir şey demedim, alıntıladığım nokta gayet açık:

bi suriyeliyi kendi ülkesinde istememek bir türk'ün en doğal haklarından biridir

Şu tarz bir söyleme karşı çıktım, AKP bu insanları sokağa yanlış mı döktü, testsiz mi aldı, ne gibi yanlışlar yapıldı, bunları tartışan bir yazıya "FAŞİSTSİN" demedim. Bir Türk'ün en doğal hakkıymış başka milletten birini istememek. Ulan şu cümle eleştiriliyor ve bunu savunmak için abisi gelip upuzun yazı atıyor ya. Sizin devlet kavramıyla, özgürlük kavramıyla, insan haklarıyla büyük sıkıntılarınız var. Çünkü aynı insan hakları "DÜNYANIN HERHANGİ BİR YERİNDE YAŞAMA HAKKI" gibi bir şey de veriyor mesela İsrail buna uymuyor falan filan. Çok garip düşüncelerdesiniz çok. Türk'ün EN DOĞAL hakkı başka bi milleti istememek evet. : ) Ermenilere de böyle yaptık zaten. ; ))

Ama sen de bunu yazan adamın ben türkçüyüm ehehe atsız ehehe diye gezen kadrodan biri olduğunu bildiğin için hemen alıntılayıp yine genel açıdan haklılıklarla hastalıklı bir cümleyi (düşünceyi) savunmuş oldun. Bayılıyorsunuz sapla samanı karıştırıp ardından goygoy yapmaya. Şukular çok tatlı çünkü.
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller