Metal Müzik Dinleyenler Buraya!
Yasir
Üye
Topiğin adını ondan çalarak ve bu topiği onun açmasını beklemeden hemen zıpaladığım için "Olcaytocarlos"'tan özür diliyorum...   ;D ;D

Söylenecek söz yok... Buyrun...
Misafir
Valla ben "şunu dinliyorum, bunu dinliyorum" demeyeceğim. Last.fm gibi gayet süper bir oluşum var.
( http://www.lastfm.com.tr/user/Chriseba/ )
the Prestige
Üye
bunlar da benim dinlediğim gruplar:
Blind Guardian, Metallica, Iron Maiden, Iced Eatrh, Manowar, Hammerfall
StarfreedoM
Üye
Favorilerim;
Moonspell, Lacrimosa, Tristania, Therion, Almora, Episode 13, Moribund Oblivion ve aaaarrghh gibileri, benzerleridir.
Misafir
Metal türlerinden en çok power metal hoşuma gider buna bağlı olarakta: Blind Guardian,Stratovarius,Kamelot,Dragonforce,Almora dinlediğim gruplardır. Ayrıca senfonik metal olarak Therion tektir.
HazeHaze
Üye
MrClown dedi:

MetallicA'ya -Göktuğ abimin klafları ile- laf atanlara feci gıcığım var! Bunlar kendilerini metalci diye tabir edip sırf artistlik olsun diye "ya hacı metallica eskidi ya", "yaşlandılar hacı", "ya baba be metallica'sı ya ben evo'suyum yemişim metallica'yı"diye laflar atıp kendilerini bişey sanan herifler.

Sırf Megadeth gibi bir grubu kazandırdığı için bile sevilir Metallica. :)

Ben çok fazla albüm dinlemedim, genelde birçok grubun tek tek şarkıları var elimde ama hoş bulduğum sürece özel bir tercihim yok, hemen her grubu dinlerim, rock/metal ve alt türleri olduğu sürece. (Öte yandan klasik müzikle de pek bir sorunum yoktur "Iyy! İçimizi baydııın..." diyenlerin aksine)
Misafir
Haze dedi:

MrClown dedi:

MetallicA'ya -Göktuğ abimin klafları ile- laf atanlara feci gıcığım var! Bunlar kendilerini metalci diye tabir edip sırf artistlik olsun diye "ya hacı metallica eskidi ya", "yaşlandılar hacı", "ya baba be metallica'sı ya ben evo'suyum yemişim metallica'yı"diye laflar atıp kendilerini bişey sanan herifler.

Sırf Megadeth gibi bir grubu kazandırdığı için bile sevilir Metallica. :)

öyle baba bir gruptur ki küllerinden bile baba gruplar çıkartır...
Yasir
Üye
uei dedi:

öyle baba bir gruptur ki küllerinden bile baba gruplar çıkartır...

Megadeth'i sevmeyen ölsün  8) ( ;D ;D)

Youthanasia en sevdiğim albümüdür. Hala da severek ve sıkılmadan dinlerim. Baba bir gruptur. Abilerini -Metallica- iyi örnek alıyorlar...  :D
Misafir
megadeth'i kazandırmak ne demek oluyor ?

dave mustaine'i gruptan kovarak, sadece kendilerine zarar verdiler bana sorarsanız. kaldı ki metallica da önplanda olan isim james'ten çok mustaine'di grupta olduğu dönemlerde. james'in kendisini çekememesi gibi muhabbetlerin yanında, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı yüzünden gruptan şutlanmıştı.

bunun sonrasında kendi grubunu kurdu ve yine bana sorucak olursanız metallica'yı öttürdü. mustaine, her şeyden önce olağanüstü yetenek. yazdığı antimilitarizm, anarsizm kokan şarkı sözleriyle de, orjinal vokaliyle de, aşmış bitirmiş gitarıyla da. metallica'dan ayrılan olarak bahsedilmesinden hoşlanmıyorum. ortada bir megadeth var çünkü.
HazeHaze
Üye
Yanlış anladın herhalde, kazandırmak derken tabii ki desteklediler anlamında demedim, Metallica fanı falan da sayılmam, ama, Megadeth'in Mustaine Metallica'dan ayrıldıktan sonra kurulduğu da bir gerçek.

Bununla birlikte kimse Megadeth'e Metallica'nın alt grubu gözüyle bakmıyor zaten, sonuçta Megadeth kendini kanıtlamış bir grup.
FireMcFireMc
Üye
Açılan diğer metal müzik grup/sanatçılarının kapatılıp bu başlık altında toplanmasını daha uygun buluyorum. ;D
discussioncontroller