Metal Müzik Dinleyenler Buraya!
kuzux
Üye
hmm..benim power metal denince aklıma ismail yk,progressive metal denince de hande yener geliyor.bu hayra alamet olmakta mıdır??? :p
Misafir
Arkadaşlar.. topiğin selameti açısında bazı şeylere dikkat edilse güzel olacaktır.

Öncelikle bu müzik türü diğer müzik türlerinden farklıdır. Burzum'a hayatımın grubu diyen de vardır, Maiden'a da... Metallica hardcore oldu da vardır, Anathema ağlak metal diyen de...

bu nedenden dolayı bu fikirleri düşünen arkadaşları fikirlerinden caydırmak için hakaret yerine daha ele avuca sığan, matematiksel bilgilerle fikirlerimizi belirtmek gerek. Zaten bir avuç dinleyiciyi bölmeye gerek yok.

Bu topik "Bu hafta XYZ albümünü aldım, çok güzeldi, nedenleri de şu" gibi şeyler içermeli. Veya "Bakın Almanya'dan ABC adında şu türü yapan bir grup buldum. Türü şu, şu kadar albümü çıkmış, myspace sayfası şu" gibi detaylarla topik asıl amacına ulaşır.

Ayrıca "Ya black metale heavy metal dedi" tartışmaları da bir yerden sonra anlamsız. Tabii ki doğruyu bilmek gerekir ama tecrüebelerimizden biliyoruz, insanlar bunu karşısındakini kırmadan yapamıyor.

Elbette tartışmalar da olacaktır, işin özünde zaten bu var, sorgulamak, ama tadında, yerin de güzel bir dille. Oyungezer dinleyicisi pif, kaka üff demesinler sonra :)

Metallica severlerine ve düşmanlarına söylemek de gerek. St. Anger'ın müzikal başarısızlığını ve ticari başarısını grup elemanları dahil herkes kabul eder. Bu yüzden Bob Rock'a el salladılar. Rick Rubin'i seçtiler. Rick Rubin eski devlerden en son Slayer'ın albümünde yer aldı ve oldschool eski Slayer riff'lerine grubu geri götürdü. Aynı şeyi bir çok grupta da yaptı. Rick, çalıştığı grubu her zaman ait olduğu sound'u bulmasına ve yaratmasına yardımcı olmuştur, bu yüzden her daldan sanatçıyla çalışmıştır. Linkin park bile rick ile çalışmaktadır ve güzel Hit'ler çıkardılar.
Grup elemanlarının ve Rick'in söylediklerine göre and Justice for all 2 gelmekteymiş. Tabii bu abartısı olacaktır ama o albüme %50 oranında bile yaklaşsalar, metallica ateşi yeniden parlar. Ayrıca ben hep düşünürüm, Dave Mustaine'li Metallica günümüze kadar gelebilseydi, dünyada nasıl bir konumda olurdu (Aynı soruya James Rolling Stones olurduk diyordu sanırım :))
akara
Üye
Hey gidi hey. Gençken dinlerdik Alice Cooper, Motörhead, Black Sabbath, Ozzy Osbourne, Megadeth, Iron Maiden, Manowar. Hala arasıra dinliyorum ama eski fanatikliğim kalmadı tabi.(Her ne kadar Manowar konserine gitmiş olsam da) Miles Davis, Keith Jarrett'a döndük artık. (Abdülkadir Elçioğlu duysa çok üzülürdü sanırım)
Kenpachi
Üye
Bence Metallica gelmiş geçmiş en iyi gruptur. Ama benim en sevdiğim grup değil. Ben kendimi ne Metallica'sız ne Megadeth'siz ne de Led Zeppelin'siz düşünemiyorum. Ama Metallica'nın verdiği o hissi yaptıkları o etkiyi içten dinleyen herkes fark eder. Tabii ki gidip de sırf Nothing Else Matters, Unforgiven II ve Fade to Black dinleyenlerden değilim. Yanlış anlamayın harika şarkılar bunlar ama bence Metallica'yı Metallica yapan Kill 'Em All albümüdür. Seek and Destroy yada Master of Puppets dinleyip beğenmeyen adam sadece yavaş şarkılarını dinleyerek süper bi grup demesin. Metallica bir müzik türünün olgunlaşmasını içerir. Bir dinleyin hepsini çıkış sırasına göre. Metallica gelmiş geçmiş en iyi gruptur..
Necromancer
Üye
Enter Sandmani unutmayalim ;)
tone chaser
Üye
burda metallica megadeth cekismesi yaratmak gereksiz olur.ikisi de muthis,ikisi de efsane,ikisi de iyi ki var ve bugun metal/rock yapiyorum diyen herkesi bi sekilde etkilemis ve etkilemeye devam eden gruplardir megadeth ve metallica...megadeth benim icin bi cok acidan(populerlik haric)metallidan onde olsa da tam tersini dusunune de saygi duyarim.zevk meselesi bir yerde..bugun iki grubu da canli gorebilme ve dinleyebilme imkanimiz oldugu icin bile neslimizi sansli sayabiliriz(turkiye ye 40 yilda bir gelseler de:(..

metallica nin cikicak albumunu sabirsizlikla bekliyorum.megadeth in son albumu "united abominations" pek begenilmese de ben gayet basarili buldum..tabi ki bi youthanasia veya countdown to extinction olamaz,zaten bunu beklemek de sacma olur ama bu zamanda bole albume can kurban ;)

bunun yaninda 2 grup cok buyuk de olsa,cok onceden baba gruplar kategorisine girmis olsalar da ikisinden biri icin "gelmis gecmis en ii" sifatini kullanmak yanlis olur cunku listede bu 2 gruptan once gelen bi cok grup vardir metal muzigin temelini olusturan ve her donemde etkisi gorulen;black sabbath,led zeppelin,deep purple,motorhead ve bircok aklima gelmeyenler..aslinda bunlarin icinden birisi icin bile "gelmis gecmis en ii" lafini kullanmak yanlis olur cunku hepsi birbirinden etkilenmis ve birbirlerini etkilemislerdir.
Misafir
Ayrıyetten Motörhead'ın Enter Sandman cover'ı mükemmeldir. Dinleyin dinletin:=)
[Deleted User]
The user and all related content has been deleted.
Misafir
Zaten zevk meselesidir müzik. Başka insanların ne dinlediği kimseyi ilgilendirmediği gibi, dinlenenlerin birbirine benzemesi de imkansıza oldukça yakındır.

Bu arada power metal sadece Blind Guardian'dan, progressive metal sadece Dream Theater'dan ibaret değil elbette. Benimkisi sadece öneriydi. Sizin önerilerinizi de dikkate alırım, yeter ki "Vay, öyle mi olurmuş, yok sen bunu nasıl dersin, aslolan budur!" diye hönkürmeyin.  ;D
Misafir
Rainmaker dedi:

Megadeth'i sevmeyen ölsün  8) ( ;D ;D)

Youthanasia en sevdiğim albümüdür. Hala da severek ve sıkılmadan dinlerim. Baba bir gruptur. Abilerini -Metallica- iyi örnek alıyorlar...  :D

Şaka mı yapıyorsun yoksa cidden mi salaksın. Metallica'ya Megadeth'in abisi demek ne demektir yahu. Bir insan nasıl ciddi olabilir bunu söylerken. Aklım almıyor bunu.

Sen kalk koskoca Rob Halford'un bile True Metal olmayan bir albüm yapma isteğini belirttiği zamanlarda taş gibi, babalar gibi thrash yap. Böyle forumlarda gelsin insanlar sana solosu bile olmayan bir modern rock grubunu, senin grubunun abisi olarak belirtilsin. Döverler olm seni.

Solosu olmayan modern rock grubu derken ?!! eğer sen ciddi ciddi Metallica için bu kelimeleri kullandıysan senin metal müzik dinlediğin konusunda şüphe ederim !
discussioncontroller