Forumu Eski Güzel Günlerine Döndürmek
blaxisblaxis
Admin
Herkese merhaba,

OGZ Online’ın forum kısmı bizim için çok önemli, oyuncuların bir araya gelip her konuda birbirini rencide etmeden tartışabilecekleri, birbirlerinden yardım alacakları, hepsinden önemlisi kendilerini dostlar arasında hissedecekleri bir forum olacaktı. Uzunca bir süre de bunu başardık. Laçin’den Jedi Panelvan’a uzanan :) geniş bir yelpazede çok değerli kullanıcılarımız var…dı.

Maalesef forumu herkese serbest bir kürsü olarak kurgulamak yaptığımız en büyük hatalardan biri oldu. Düzeyli ve mantıklı tartışmaların hepsinin geçtiğimiz aylar içinde düzeysiz, çocukça başlıklara dönüştüğünü üzülerek gözlemledik. Buranın keyifli ortamından haz almamaya başlayanlar terk-i diyar eyledi. Bunda en büyük hata bize ait.

Bu hatamızı gidermek ve OGZ Online’ı istediğimiz düzeye getirmek için, moderasyon konusunda daha sıkı olacağımızı söylemek istiyorum. Bundan sonra özellikle trolleme, başlıkları dejenere etme, konu saptırma, üstü kapalı küfür etme/terbiyesizlik etme, bir kişiye yüklenme gibi hareketlerde bulunanlara hızla müdahale edeceğiz.

Bunu kişileri cezalandırma amaçlı değil, OGZ Online forumlarını eski, düzeyli, saatlerinizi geçirmekten keyif aldığınız bir yer haline getirme amaçlı olarak görün lütfen. Burası bir han, oyuncuların her gece uğradığı bir han. Bu hanı keyifli, ateş başında sohbet edilen bir sığınak haline getirmek de hancının görevi.
thegmnkthegmnk
Üye
Katılıyorum.
aztek
Üye
Kimseye espri yapmayın, şakalaşmayın yada dalga geçmeyin diyen yok hepsi yerine göre yapılır ama son zamanlarda bunlar abartı seviyesini çoktan aştı ve burayı çekilmez biryer olmaya doğru sürüklüyor.Dediğiniz moderasyon inşallah havada kalmazda eski tadı yakalarız.
RelentlessRelentless
Üye
Çok doğru.
Ben de Jedi abi nerede diyordum.
EnewwssEnewwss
Üye
Hep destek, tam destek...
esteticaestetica
Üye
yalnız uzun zamandan sonra forumlara girdiğimde bu konuya gözümün takılmış olması ilginçtir.

umarım eskisi gibi bir ortam oluşur.
deathly hallowdeathly hallow
Üye

Çok doğru.
Ben de Jedi abi nerede diyordum.

Telefondan giriyordu aslında. m.oyungezer.com gidince, o da gitti sanki :\
EndOfGreenEndOfGreen
Üye
ne kadar çok public o kadar çok terbiyesizlik hocam.

bu forum 10 kişiye ulaşırken bi tane terbiyesiz varsa, 100 kişiye ulaşınca 10 tane gelir. bu işin kuralı bu. siz çok çılgın atmayın biz de size dokunmayalım diyemezsiniz. dokunmanız lazım (yani ipimle kuşağım, modumla adminim tadında, ortama üç tane fazladan mod salmaktan ibaret olacaksa yapılacak şey)
Matrim Couthon
Üye
Kişisel olarak ben buna katılmıyorum. Bu sıcacık ortam, aile tadında keyifli sohbetler vs. saçma sapan türk forum sitelerinde paylaşımcı ruhun hüküm sürdüğü saçma ortalmların üye olun allahınızı severseniz ayarındaki açılış mesajlarına benziyor.

Ben açıkçası bu forumun şu halinden son derece memnunum. Neden mi? Çünkü burası gerçekçi ve doğal bir platform. Eğer yarın birisi "hay s..ayım" dediğim için banlanırsa, işte o zaman bu güzelim platformunda cılkı çıkar. Saçma sapan türk forumlarından birisine döner.

Tamam, bir kaç kez, özellikle de Tra ya yüklenilirken kantarın topuzunun kaçtığı oldu Serbest Atış'ta vs. o zamanlarda orayada yazmıştım "saçmalıyorsunuz" diye. Fakat bunlarıda saysak 2'yi 3'ü geçmez. O durumlarda da abartan birkaç kullanıcı kart gördü. Olayda bitti gitti.

Moderasyonundan kendisine bakması lazım. Örneğin birkaç kez Jesuskane kalekilit resmi koyarak, kilit lazımmı gençler tarzı mesajlar attı. Ne kadar saçma bir moderasyon anlayışıdır bu örneğin.

Kişisel olarak, sıcak kakaoların yudumlandığı, ateşin çıtırtlarının karşısında aile ortamı tadında samimi sohbetlerin yapıldığı bla bla tarzı yapmacık bir ortama döndürülmeye çalışılırsa, şu güzelim, internet aleminde belkide tek olan gerçekçi ve doğal platformun içine s..ılır diye düşünüyorum.
ElladanElladan
Üye
"Hanım banhammer'ı getir."

Şaka bir yana, geçen yaz, forum daha değişmeden Kadıköy'deki buluşmaya geldiğinde forumun halinden sizin de memnun olmadığınızı söylemiştin Sinan Abi, aklında bazı şeylerin olduğunu fakat vakit bulamadığını da eklemiştin sonra. Şimdi aklındaki şeyleri uygulamaya başladığını görüyorum umarım çok geç olmamıştır. Forumun sadece "eski güzel günler"ini değil o hiçbir şeyden memnun olmayan muhalif tayfasını bile özledim ben.
EBvulves
Üye
Muhtıra tadında ama zamanında bir bildiri olmuş. Söylenenlerin yapılacağı ve beklenen etkiyi vereceğini umalım.
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller