Bu aralar ne okuyorsunuz?
seyfoyun
Üye
Bu başlığın açılmamış olması da ilginç.

Bu aralar Jules Verne - Dünyanın Merkezine Seyahat - İthaki Yayınları

Bundan sonra Jules Verne'in kitaplarını elimden geldiğince almaya çalışacağım. Fiyatları 5 lira hepsinin.

Bu kitaptan sonra da 2001 : Bir Uzay Efsanesi 'ni okuyacağım.

Daha sonra da ingilizce Hitchhikers Guide to the Galaxy külliyatını alacağım böyle tek kitap. Onu okuyacağım.
Blight/mandolore
Üye
Çevremdekiler edebi değeri olan kitapları okumamı söylese de sürekli bilim kurgu ve fantezi okuyorum.

Son 2 yıldır durmadan Star Wars kitabı okudum. Şimdilik ara verdim ve Tolkien kitaplarının hepsini tekrar okudum. En yakın zamanda Armada-Remzi Kitabevinden yeni Star Wars kitapları alacağım.
inesistente
Üye
çevrendekilere bilim kurgu ve fantezi kitaplarının da edebi değeri olduğunu söylemelisin blight/mandolore. asimov diyorum, philip k. dick diyorum, bak isim veriyorum=) ama birbirinin kopyası şeklinde seri üretilen lisanslı kitaplardan (warcraft, star wars vs) çok hoşlanmıyorum ben de...

formata uyalım: ben şu an ihsan oktay anar'dan suskunlar'ı okuyorum. türkçe yazan yazarlar arasında en sevdiklerimden biridir anar, bu kitabının da en iyisi olduğu söyleniyor, henüz bir karar vermedim.

ayrıca timothy mitchell'ın rule of experts'ünü okuyorum. "uzman" denen adamların yarattığı bilginin nasıl sorunlu olduğunu anlatıyor, çok da güzel anlatıyor. yapısalcılık sonrası teoriyle ilgilenenlere muhakkak tavsiye ederim...
Çağlayan
Üye
Okuyamıyorum. Elif Şafak'ın Pinhan'ı biraz ağır geliyor bana. Osmanlıca kelime sayısı çok fazla :(

Öte yandan Mahrem'e hasta olmuştum, harika bir kitaptı ve daha anlaşılabilir bir dilde yazılmıştı.
ClaptonisgodClaptonisgod
Üye
Penguin Literature'dan çıkan George Orwell'in 1984'ünü orjinal dilinden tekrar okuyorum. ehu bu bitsin ya Remzi'nin Shakespeare; Bir Yaz Gecesi Rüyası'na geçicem ya da Kabalcı'nın Douglas Adams; Otostopçu: Evrenin Sonundaki Restorant'tan seriye devam edeceğim. Dune serisine başlayacaktım ama önce elimdeki kitapları bitirmeye karar verdim, çok aç gözlülük yapıyorum genel kültür ile ilgili harcamalarımda; daha okunmadık, izlenmedik bir sürü şey var evde halen almaya devam ediyorum. Neyse, belki kendime süpriz yapıp Orhan Pamuk'a Benim Adım Kırmızı ile devam edebilirim, en olmadı JRR Tolkien'e dalacağım. pof.
Misafir
Stephen King'den Everything’s Eventual. Birde okulun verdiği fransızca öykü. :D

Beğenenler: Abrasax

gunslinger
Üye
Stephen King- Uykusuzluk ve Mahşer'i okuyorum.(okumaya çalışıyorum yani. şu tatil gününde bile ders çalışıyorum. :( anca 1 saat falan okunuyor bu yüzden.)
neRon
Üye

Stephen King- Uykusuzluk ve Mahşer'i okuyorum.(okumaya çalışıyorum yani. şu tatil gününde bile ders çalışıyorum. :( anca 1 saat falan okunuyor bu yüzden.)

Aynen. Tatilde bile bir dolu ev ödevi veren zihniyeti kınıyorum :grrr: Adı "tatil" olmasına rağmen bolca ev ödevi yapıyorum. Okuduğum kitap bile ödev-milli savaş hikayeleri- :P 
GRoM
Üye
Warcraft Son bekçiye bu gece başlamayı düşünüyorum
Misafir
Sofie'nin Dünyası insanı düşünmeye düşüncelere sokan felsefi bir kitap
Misafir
Druid Krallığı--Norman Spinrad.  Galyalıların efsanevi lideri Vercingetorix'i anlatıyor. Seviyorum bu tür tarihi romanları.
discussioncontroller