Bu aralar ne okuyorsunuz?
ReyJeyReyJey
Üye
NeOzguRNeOzguR
Üye
İthaki bundan 1-1,5 sene önce Drizzt'in kitaplarını yeniden basacağını söylediğinde çok sevinmiştim. Bende Kışgörmez 4'lemesinin son kitabı hariç her kitabı vardı sonuçta ama piyasada Laika'nın kapanmasından dolayı kitaplar yoktu ve millet bulamıyordu.

Önce ilk kitaptan başlayacaklardı ve öyle de oldu. Sonra aralarda güncel okuyucular için (ki ben de güncel okuyucu değilim bu arada, daha 1000 Ork'a başlamadım) Kışgörmez kitaplarını da basacaklardı. Baya bir bekledim, bekledim yok.

Neyse demin baktım yarın Gauntlgrym'i çıkartıyorlarmış sonunda :D Şansın da böylesi. Şimdi 2-3 aya Son Sınır'ı da çıkartırlar. Bayadır da Salvatore kitaplarını okumuyorum. Bu arada kalan sürede en sonunda 1000 Ork'a başlayıp devamını getirsem galiba gerçekten iyi olacak. Özledim de hem Unutulmuş Diyarlar'ı :(
JejunumJejunum
Üye
İthaki hem iyi hem de kötü bir yayınevi. İyi, çünkü hem dünya klasiklerini, hem bilimkurgu ve fantezi edebiyatını hem çizgi romanları basıyor. Kötüler, çünkü takip ettiğim serileri salyangoz hızında basıyorlar. Mesela Sandman serisi. En son 3. kitabı Şubat ya da Mart'ta bastılar. Dragonlance serisi keza, ilk iki üçlemeyi basıp bıraktılar. Bayağıdır bekliyorum bu iki serinin de devamını fakat devamı gelmeyecek gibi.
MosquéteroMosquétero
Üye
ben de aylardır asimov bekliyorum adamlardan.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
ReyJey dedi:

Lafi geveleyip uste cikmadan özür dilemesi iyi olmuş. Can Yayınları'nin şimdiki sahibinin bir kaç tane videosunu izledim. Adamin korsana karşı tutumu hoşuma gitti. Acik açık kitaplarin pahali olması yüzünden insanlarin korsana yöneldiğini ve bu konuda hakli olduklarını söylüyordu.
DharkanDharkan
Üye
DEX yayınlarını deneyen oldu mu? Ready Player One'ı Türkçe mi okusam dedim ama kötüyse hiç bulaşmayayım.
SammySammy
Üye

leş + paint terk

image

Önceki hak sahibi yayınevi YKY'ydi. Bilirsiniz Atilgan'in Ara Güler tarafından çekilmiş fotosunu, bok rengi ve mor renge yukaridan aşağı boyayarak kapaklar hazırlamışlardı. Şimdi ehven-i şer gözüyle bakmak gerek yeni basımlara. En azından tematik olarak kitap içeriği ile uyumlu. Bence averaj çalışma olmuş ama dediğim gibi eskisinden iyi. Yalnız Anayurt kapağı spoiler kokuyor :)
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
YKY'ninde o huyunu sevmiyorum. Sabahattin Ali ve Tezer Özlü'nun kapaklarida öyle. Koskoca yayin evi. Arkalarinda banka var, y.rrak gibi kapak hazırlıyorlar.
CombiningPersonCombiningPerson
Üye
tertemiz bence yky'nin kapakları
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
En güzeli Iletişim'in kapakları ve Can Yayinlari'nin klasikler için kullandığı gri kapaklar. Ithaki'nin de Klasik Bilimkurgu serisi için kullandığı kapaklar şahane.
discussioncontroller