Kurtadam! - The Vault Experiment - İyiler Kazandı
Jon IrenicusJon Irenicus
Üye
[center]image[/center]

Bu sefer değişik bir kurtadam teması denemek istedim. Normaldeki 1000 kişilik vaultlar yerine Vault 72 özel bir vault. Hikayeyi oyunun başlamasıyla yazacağım.

Kurallar:

1) Oyunculara rolleri herhangi yolla ulaştırılacaktır. Sanırım bunun için kopyala.org'u kullanacağım. roller bir kaç gün içinde kendi kendini yok edecektir böylelikle.

2) Oyun günler(turlar) hâlinde ilerlemektedir. Özetle şöyle;

a) Turun bitiş zamanı olarak bir gün sonu belirlenir (Örneğin Çarşamba 22:30). Genellikle turlar, gerçek zamanda iki gün sürer.

b) Oyuncular bu başlıkta kimi linç etmeleri gerektiğini tartışırlarken, özel rolü olanlar oyun yöneticisine (bana) komutlarını gizlice (tercihen özel mesaj ile) iletirler.

c) Tüm oyuncular oyun başlığında linç oylarını atarlar(Örneğin Linç: xxxx şeklinde). Linç oyu tur başına sadece 1 kez, Vazgeç:xxxx şeklinde değiştirilebilir. Eğer linç oylarını atamayan oyuncular olursa oylamada çıkan sonuç ile birlikte oy vermeyenler de linç edilir. (Sessiz kalamama kuralı)

Önemli: Bu oyuna katılacak arkadaşlar mümkünse iki günde bir foruma bakma imkânı olan ve uzun yorumları sıkılmadan okuyabilecek kişiler olsun.

d) Gün sonuna gelindiğinde oylamada en fazla oyu almış olan oyuncu linç edilir ve oyundan elenir. Eğer oylar 2 ya da 3 kişi arasından paylaşılmışsa hepsi birden linç edilir. (Simultane linç kuralı)

e) Gün sonunda ajanların öldürmek için seçtiği oyuncu da açıklanacak ve bu oyuncu da elenecektir.

3) Oyunu dışarıya taşırmadan (Özel mesaj ve MSN, IRC vb programlar), her türlü yaratıcılığı kullanın. Amaç konunun devam etmesi ve genel olarak her oyuncunun oyuna bağlanabilmesi olsun. İster rol yaparak oynayın, ister oyunun gidişatı ile ilgili analizler yapın, ister komplolar kurun. Oyunu renklendirecek her şey kabuldur.

4) Oynamayan arkadaşlar ve oyundan çıkmış arkadaşlar başlığa mesajlarını renkli yazmak zorundadır. Bu mesajlarında oyunla ilgili analizler yapmak yasaktır. Ayrıyeten, oyundan çıkan oyuncuların oyun hakkında MSN aracılığıyla veyahut başka bir şekilde görüş belirtmeleri veya oyuna herhangi bir katkıda bulunmaları yasaktır.

[center]Roller:[/center]

Ajan: Vault'taki herkesi öldürme emri almış paralı asker. Hırsızın kimliğini bilir.

Overseer: Diğer vault sakinlerinin kaldığı odaların aksine bu kişinin odasında dinleme, izleme ve takip cihazları vardır. Her tur şüphelendiği bir kişiyi gözler ve günsonunda bu kişinin kimliğini öğrenir.

Hırsız: Vault'a girmeden önce azılı bir suçlu olan bu kişi her türlü kilidi açma yeteneğine sahiptir. Ajanlarla kankadır. Günsonunda seçtiği kişinin kimliğini öğrenir. Bu kişi ayrıca Emekli Asker'in odasına girerse silahını, Overseer'ın odasına girerse gözlem teçhizatlarını çalabilir.

Emekli Asker: Bu kişi odasında vaultta bulunan tek ateşli silahı saklamaktadır. Oyunun herhangi bir esnasında istediği oyuncuyu öldürme hakkına sahiptir. Yalnız öldürdüğü kişi ajanlardan değilse intihar eder.

Dedektif: Önceki hayatında başarılı bir dedektif olan bu kişi ajanların izini sürebilir. Her tur oyun yöneticisine 2 isim verir. Eğer verdiği isimlerden biri o gece ajanların saldırısına uğrarsa, ajanların dedektifi bulup öldürmek için 2 turu vardır. Eğer o 2 tur içinde dedektif bir şekilde ölmezse ajanlardan birinin kimliği açıklanır.

İzci: Doğa ile içiçe bir hayat yaşamış olan izci, ajanları atlatabilir. Eğer ajanların saldırısına uğrarsa üstün gizlenme ve kaçma teknikleri sayesinde ölümden 1 defaya mahsus kurtulabilir.

Doktor: Diğer vault sakinlerini kurtarabilir. Günsonunda birisinin odasına gider ve o kişi o gece ajanların saldırısına uğramışsa hayatını kurtarır.

Vault Sakini: Vault 72'ye girebilen az sayıdaki normal insanlardan biri.

Oyuncular:

Audiodragon - Emekli Asker
Amenquiver - Doktor
littlemilkgirl - Overseer
XFire1994 - Ajan
Aven - İzci
Bodo - Dedektif
gduman94 - Vault Sakini
Xaciall - Hırsız
AK_Lampard - Doktor

Yedek oyuncuya ihtiyaç vardır.

İNDEX:

BAŞLANGIÇ: Sayfa 3
1. Günsonu: sayfa 6
[Deleted User]
The user and all related content has been deleted.
AvenAven
Üye
Roller süper olmuş.Ekle beni de abi =)
XFire1994
Üye
Roller cidden süper olmuş =) Sabırsızlanıyorum, yeterli kişi olsun da başlayalım çabucak.
Jon IrenicusJon Irenicus
Üye
Teşekkür ederim :) Roller daha da değişecek gibi. Yeni yeni fikirler geliyor aklıma senaryoyu düşündükçe. Birkaç gün daha bekleyelim, sayımız artmazsa şu haliyle oynamak isterseniz zaten rollerin bazıları mecburiyetten iptal olacak.
oropheroropher
Üye
sadece kankalar rolü biraz garip geldi, yani neden birini öldürdüklerinde ajanlar 2 tur birini öldüremiyorlar ki?
Jon IrenicusJon Irenicus
Üye
Kalan kişi üzüntü, korku ve intikam duyguları içinde kendisi uyuyamadığı gibi kimseyi de gece boyunca uyutmuyor çünkü :P Hikayede böyle düşünmüştüm en azından. Daha makyaja ihtiyacı var rollerin. Çok kişi olmadığımızdan roller büyük ihtimalle yeniden düzenlenecek zaten.
bodo
Üye
Ben de oynarım.
RelentlessRelentless
Üye
Rolleri çok iyi düşünmüşsün de konsepti sevmedim pek :P Bir önceki oyun daha başlamadan gümlemeseydi :/
Jon IrenicusJon Irenicus
Üye
Evet, o oyun çok ilginç olacağa benziyordu. Acaba o oyunu mu oynatsam diye de düşündüm başta. Konsept beğenilmediyse değiştirebilirim sorun değil. Oynayacak olan sizlersiniz sonuçta.
Amenquiver
Mod
Ben her türlü oynarım. Güzel.
discussioncontroller