Vampire The Masquerade Hakkında
Findor
Üye
Merhabalar Arkadaşlar ;

World of Darkness sistemleri içerisinde en çok kabul gören ve oynanan VtM başarılıdan öte White Wolf'un zirvesi olan çalışmalardan birisi olmuştur.

Bu noktada sormak isteyeceğiniz sorular olursa seve seve cevaplarım Genç Vampirler.
Rajaz
Üye
Daha çok soru üzerine değil de bildiğin bilgileri zahmet olmazsa yazıp assan buraya? Hakkında bilgi bulmak güç Türkiye'de, oyunlardan biliyorum ben daha çok. Redemption ve Bloodlines'dan. :) Soru cevap şekliyle olursa korkarım pek ilerlemez sayfalar. :/
Findor
Üye
Soru cevap kısmını buradan yürütürüz.

Diğer konular hakkında bilgilendirmeleri yapacağım zaten aklımda

Örnek gerekirse : Klanlar, Disiplinler, Kurallar, Karakter Oluşumu Gibi konuları sizlerle paylaşacağım.
Rajaz
Üye
Oh oh oh, süper olur vallahi. Takipteyim abi. :)
AdramelechAdramelech
Üye
oWoD mu hala ya. (: oWoD artık ölü bir sistemdir, kaç senedir geliştirilmiyor.

nWoD oynayın, oynatın, öğrenin. (:
Findor
Üye
Bana nWod'da oWod'a göre daha başarılı yapılmış bir sistem gösterir misin ?

Hunter ? Mage ? Wampire ?

Daha bilinmeyenleri saymıyorum bile..
AdramelechAdramelech
Üye
Hunter, Mage, Vampire, Changeling, Promethean, Geist. Werewolf'u hiç bilmediğimden yorum yapamıyorum. Ancak saydığım diğer 6 sistem, öncesindeki sistemden çok daha iyidir. Bu konuda yazılmış çok güzel bir kaç yazı var. Aşağıda linkledim kendilerini.

oWoD'un en büyük ve bence o sistemin böyle bitirilebilmesine sebep olan sebebi, metaplot yaratmış olmasıdır. Yazdılar yazdılar, sonunda yazacak bir şey kalmadı. Halbuki, nWoD bunun tam tersine giderek toolbox veriyor ve bu sayede her oyun yöneticisi kendi WoD evreninin yaratabiliyor. Bu nedenle, nWoD hem oWoD'u kapsamakta, hem de oyun yöneticilerinin hayal güçleriyle sınırlı yüzlerce WoD evreni yaratmaktadır.

Bu yüzden, nWoD > oWoD.

http://www.frpnet.net/Inn-Of-FrpNet/viewtopic.php?p=143219#143219
http://www.frpnet.net/Inn-Of-FrpNet/viewtopic.php?p=145503#145503

İki sistemi de uzun seneler (her oWoD'u 3 sene oynattım, nWoD'u 2 senedir oynatıyorum) oynatmış birisi olarak aradaki farkı görmek cidden çok kolay. İki sistemin de pek çok yan kitabını kurcaladığımı da söylemem lazım.
Ormagöden
Üye
Bu oyuna başlamak istiyorum ne zamandır,
Gerekli kitapları nerede bulabilirim?
AdramelechAdramelech
Üye
Yurtdışından getirtmek bir yöntem. Diğeri ise pdf olarak satın almak. Pdfleri korsan olarak indirmek de bir seçim, ancak firmaya zararı olduğundan sıkıcı bir şey aslında.
Ormagöden
Üye
Hmm sanırım amazon'dan alacağım.
Hangi kitapları almalıyım peki? Masquerade oynamak istiyorum, requiem değil bu arada.
AdramelechAdramelech
Üye
Vampire the Masquerade Core Rulebook yeterli olacaktır başlangıç için. Her türlü temel kurala sahip kendisi.
discussioncontroller